Увійти


Прокляття від папєрєдніков

МентиІснують в народі різні казки про потужні прокльони, які отруювали життя цілим державам, династіям і.т.д. Зводячи королів у могили і скидаючи їх із трону, перетворюючи в назгулів там чи іншими неприємностями. Найголовніше - це невблаганність "року". А у нас головне - надійні, вірні граблі. Хоча іноді думаю що і у наших керманичів є своє прокляття. І це прокляття має дуже просту назву - менти.

Ще на початку 90-х років влада з цілком незрозумілих для мене причин не забажала їх "чіпати", вирішивши зберегти їх в недоторканому вигляді. Незважаючи на те, що на той момент вони були взагалі нездалі до роботи трохи менше ніж повністю: на дворі був розгул бандитизму та таке інше... Але замість логічних реформ правоохоронних органів (і юстиції), ще тоді було прийнято рішення поставити "на ремонт" стару совкову систему, куди потрапили не тільки до речі менти. Ну, це якщо говорити про справи давно минулих днів. Саме тоді Україна зійшла із нормального шляху "пострадянських трансформацій", якими йшла вся Східна Європа, і які обов'язково повинні були в себе включати і реформи правової сфери.

Але зберігши і вірних спадкоємців "залізного Фелікса", що кадрово, що організаційно, довелося зберегти їм і всю нормативну базу, включно з кодексами. Довелося зберегти судову систему, якій всі 3 реформи що з гуся вода, і багато іншого. Включно по "телефонне право", яке було важливою частиною тієї системи, без якого вона просто не могла працювати. А значить потрібно було зберегти і тих хто в телефон дзвонив, і вся система "керівної і спрямовуючої сили", тобто райкомів і обкомів - у майже незмінному вигляді була перейменована в "президентську вертикаль", зберігши всі, від будинків та людей до меблів і звичаїв вішати над столом портрет поточного вождя. Так от потягнувши за ниточку (ментів) був за неї витягнений весь клубок того совка, клубок який мав бути знищений. Спроба позбавиться від прокляття совка не увінчалася успіхом.

Приблизно 2 роки тому Янукович вирішив зробити "фінт вухами" різко змінивши зовнішньополітичний вектор, відмовившись від євроінтеграції і.т.д. Тут справа не в суті діяння навіть, і не в стратегічному задумі, то питання окреме. Справа в стилі, в тій формі в якій він спробував це зробити. Чисто в совковому стилі і формі. Мовляв "ми порадилися і я вирішив", якийсь мудрий хід "політбюро", що з тиші царства килимових доріжок обрушується на країну як грім серед ясного неба. Ну щось типу введення військ в Афганістан, або там "визволення західних областей", вирішив Хведорич понтонуться владою в чисто совкових традиціях, на чому й погорів. Бо він таки не Сталін, і навіть не Брежнєв з Андроповим, а просто босяк з Пивновки, але він про те забув. Мабуть під дією того самого прокляття.

Він знав, що понти не бувають безкоштовними? Знав, навіть в Пивновці про те знає будь-який босяк. Знав що розсьорбувати доведеться? Знав. Але зробив. Ну гаразд, припустимо. Але що він після того зробив? Він знав що буде невдоволення, він знав що будуть протести. І він вирішив "жорстко розігнати". Послав ментів. Це було помилкою саме по собі, і справу він довірив ідіотам, бо ті не впоралися. Теж понти дешеві, але це ж не все, бо що він зробив далі? Далі він почав тих ментів рятувати. Прокляття, ага.

Зніми від тоді Кравченко, звільни пару офіцерів "Беркута" і демонстративно посади пару самих нахабних рядових беркутят - і все було б нормально-, він би досі сидів у своєму Межигір'ї. Але він цього не зробив, він замість того просрав свій президентський пост і вкинув країну у вир війни. Воно того варте? Та ніякі долі ментів того не вартували взагалі. Менти доречі присягу приносили, і якщо інтереси країни вимагали навіть розстріляти їх, навіть зовсім невинних- це було б виправдано, це був би мудрий державний крок. Але ні, прокляття .. Як так, "мента звільнити" (або посадити), то блюзнірство, собі не може такого дозволити навіть Президент країни, і навіть для запобігання війни. Табу. Прокляття в тому полягає.

І ось навіть зараз, в Москві сидить Савченко, в Києві СІЗО забито патріотами всякими, "бо так потрібно", але от ментів - то не торкнулося. Не можна, табу. Порошенко успадкував прокляття від папєрєдніков, творить все те ж саме. В Чаплинку він посилає той самий Беркут що розганяв Майдан. Чим тільки не злить народ... Без всякої користі для себе злить... Коню зрозуміло, що він "повинен захищати", і хоч спробувати "порядок навести", адже всі все розуміють, але навіщо "Беркут", навіщо цей плювок в обличчя? Навіщо марно злити людей, причому і тих і цих? Значить дочекається він ще й тут крові, і понесеться, і важко вже тоді буде вгамувати пристрасті. Знову дешеві понти або старовинне прокляття, а може і те й інше разом.

Навіщо була вся ця епопея з поліцаями, весь той піар, що б потім туди оптом попали герої днів минулих? Ідіотизм. Хамство демонстративне, і воно матиме наслідки. Порошенко пересварився вже з усіма з тих, хто привів його на трон, але що він отримав натомість, лояльність тих ментів? Тих самих що просрали Януковича? Той хто зрадив один раз, продасть ще раз, і Порошенко вони теж продадуть при слушній нагоді, порода ця така, продадуть обов'язково. Бо нічого іншого робити вони не вміють, тільки злити згаданий народ, нариватися на неприємності і потім продавати шефа подорожче. І тепер коли Порошенко безбожно витрачає залишки рейтингу прикриваючи всякі брюлики по кабінетах, хатинки і машинки та інші витівки колишніх беркутят, то хіба воно того варте? Хіба за тим його в один тур вибирали? Хіба він сам не розуміє що воно того не варто? Не розуміє мабуть, бо прокляття.. те саме ...

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 82 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
670
Перегляди статей
693174

Лічильник