Увійти


Добротвір не об'єднується з іншими територіальними громадами

Довелося мені потрапити у п’ятницю на засідання селищної ради смт.Добротвір де, признаюсь мені насамперед було цікаво дізнатись, як поступлять депутати та голова селища щодо питання «Об’єднання територіальних громад». Питання «Що робити?» із цими об’єднаннями цікавить усіх без винятку  голів місцевих рад, а також їх цікавить що їм підсунули із Києва в обгортці від цукерки під назвою, яка вже вище згадувалася.

В першому питанні порядку денного йшлося про те, щоб Селищна рада, яка й так не може розірватися, та сама грошей звісно не друкує, повинна була б виділити якісь там кошти наполовину із ОДА (мова йдеться про мільйони) на очистку технічного каналу ДТЕК. Це так, в скороченому варіанті.

Але ні – тут питання дуже глибоке. Добротвірська станція чия? Ех, признаюсь, хотілося, але не моя. Канал чий? Канал – це технічне водоймище, яке відноситься до станції, яке у свою чергу на обслуговуванні якоїсь там служби. Вам же там і рибу ловити заборонено, бо це спец водойма.

Тобто керівництву дуже вигідно, щоб вони не вклавши ні копійки, зробили щось чужими коштами для себе. Так, все зрозуміло – чистити треба, ніхто не сперечається, але повірте, сільському голові  є що зробити для громади, на що вся селищна рада пішла одноголосно, з чим і вітаю.

Відео, варте для перегляду.

 

Друге питання – це про конфетку Київську. Конфетка виявилася відвертою бекою (обгортка хороша, прямо як в Польщі, а начинку просто не доробили), яку спихнули на місця, щоб її покуштували усі, хто мав на це сміливість, та відрапортували наверх – ну та, добре, але тут цукру не хватає, тут ще чогось. І роки так за 4-5 начинку технологи можливо перероблять – а так жуйте, раз взялися.

Все, що стосується об’єднання територіальних громад це відверта профанація. Так, з одного боку було б непогано скоротити голів – бо це зарплата з вашої кишені, та об’єднати ради з певною вигодою. Але на ділі – не все так просто. Тобто голова об’єднаної територіальної громади отримує повноваження громад, які входять в це об’єднання. Все непогано. Тут він може за ті кошти, що поступали до нього з різних шляхів зробити дещо більше для свого населеного пункту з рахунок збільшення надходження коштів, які раніше йшли до інших рад. А з другого – що отримають села, від яких забрали голів? Та нічого.

І це тільки перша думка про негатив, який буде для громад. Насправді тема про об’єднання територіальних громад це тема не на одну статтю – тут треба стільки писати та знати…. Реально голова кипить, тому про все не буду.

На відео, яке не відзначається якістю. ваш покірний писака та оператор відзняв, які страсті вирували у залі селищної ради смт.Добротвір. Є певна група осіб, які відверто пропагували це об’єднання, були і ті, хто не знав/розумів, що це таке, а також люди, у яких відкрилися очі (вони просто побачили, як ту Київську цукерку жують інші). А ще, мабуть дехто зрозумів, що голосувати за зміну територіального устрою без внесення змін у Конституцію України просто незаконно.


На щастя маєте шановні Добротвірці, селищного голову Романа Ніколаєва, який не вірить журналістам (правильно робить – пане голово, де ваші Декларації про доходи, які Ви повинні оприлюднити на своєму сайті?). Він повірте, зрозумів усі наслідки, які тягне за собою об’єднання.

Тож можу сказати, що на сесії Добротвірської селищної ради питання про «об’єднання територіальних громад» депутати не ухвалили.

Отже, що ми бачимо – реформ ніяких. На мою думку, нам треба опиратися на діючу Конституцію України, та вибудувати своє громадське суспільство та із своїми територіальними громадами управляти своїм майном – ст.143 Конституції України.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 97 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
685918

Лічильник