Увійти


Справі «труба», якщо вона в Труби З., або стережіться шахраїв в поліції.

  • Автор: Олександр Жуков

Дело ТрубаДо мене потрапила скарга Паласа В.Г. на дії посадової особи. Читаю дослівно:

«На прикінці жовтня 2016 року прибув в Кам’янка-Бузький ВП ГУ НП у Львівській області для допиту відповідно поданої мною заяви про вчинення злочину від 05.10.2016 року. Допит проводив Труба З.А., дільничий інспектор …., який взявся за заповнення протоколу допиту, написав досить багато (зі злів Паласа В.Г.- примітка автора) і запропонував мені не читаючи підписати цей протокол, я відмовився. Після прочитання протоколу допиту я зауважив подану неправдиву інформацію та просив виправити її або переписати протокол. Дільничий інспектор мені відмовив, ні переписувати, ні виправити інформацію не хотів (інформація викладена у протоколі допиту не відповідала відомостям, які повідомив Палас В.Г. дільничому інспектору- примітка автора).

В подальшому запропонував мені це зробити з другої спроби, в інший день та час, однак більше до мене не звертався та жодних слідчих дій не проводив.

Крім того, в ході розмови я повідомив слідчому про вчинення правопорушення, передбаченого кримінальним кодексом, які були вчинені посадовими особами органу місцевого самоврядування та відповідно до норм ККУ та КПКУ очікував, що дільничий інспектор вчинить відповідні дії, щодо реєстрації даного повідомлення до ЄРДР та вжиття інших передбачених законодавством (дій). Однак сталось навпаки, Труба З.А. напевно повідомив особу, яка вчинила правопорушення, оскільки така, забрала докази скоєння злочину та пішла у відпустку. Вважаю дії працівника поліції Труби З.А. протиправними».

Ось така скарга скерована начальнику відділу ГУ НП у Львівській області (копія- Генеральному Прокурору України).

Хочу поділитись своїми думками з приводу прочитаного, адже викладене може торкнутись кожного громадянина України. Наші правоохоронні органи вже давно переродились у правопорушницькі органи (злочинні), які не охороняють права і свободи громадян, а навпаки їх порушують.

Як можна кваліфікувати дії дільничого інспектора Труби З.А., який у шахрайський спосіб, шляхом обману намагається отримати від особи відомості (протокол допиту), які не відповідають дійсності. Адже сам дільничий інспектор вніс до протоколу ці неправдиві відомості. Для чого він це зробив? Очевидно для того, щоб закрити справу у потрібному йому напрямку. Тобто його не цікавить правдива інформація, а лише така, яка йому потрібна. Іншими словами він вніс до офіційного документа відомості, що не відповідають дійсності. На мою думку такі дії підпадають під ознаки службового підроблення (ст.366 КК України). Як би Палас В.Г. не прочитав вигадане дільничим інспектором і підписав протокол допиту, то йому потім було би важко виправдовуватись за ці нісенітниці. З другого боку впадається в очі, що дільничий інспектор, як посадова особа органу поліції без жодних ознак сумління совісті вчиняє згадані дії. Що це означає? Це може означати те, що у такий спосіб чиновник Труба З.А. «допитав» вже не одну особу і склав купу таких «липових» протоколів та інших документів. Це свідчить про напрацьовану у поліції злочинну систему отримання від свідків ( потерпілих, підозрюваних) свідчень таких, які йому потрібні. Задаю собі питання. Чи така правоохоронна система потрібна мені та іншим громадянам України? Особисто мені не потрібна! А як іншим людям? Може хтось в захваті від того, що його завтра доставлять у Кам’янка-Бузьку «буцегарню» і поросять ( заставлять) підписати протокол не читаючи, що в ньому написано? Чи може я відкрив «Америку» згадуючи про все це?

В мене також виникло інше риторичне запитання? А чи знає про все це керівництво Труби З.А.? Може воно і не здогадується, що дільничий інспектор Труба З.А. запроваджує у своїй роботі методи, які були розповсюджені у 30-х та 40-х роках минулого століття органами НКВС. Тоді арештованих так само просили або заставляли під тортурами підписувати сфабриковані протоколи допитів, у яких невинні люди звинувачувались у різних злочинах. Невже начальник відділу Підлужний не знає чим займається дільничий Труба? Невже цього не знають у керівництві обласної поліції? Чи може цього не знає верхівка влади в Україні? А може сам керівник поліції та його підлеглі незаконно на підставних осіб у Желдецькій або іншій сільській раді отримали земельні ділянки і ми невдовзі взнаємо про це? Про це яскраво свідчить небажання керівництва правоохоронного органу займатись цим питанням.

Чи займається кадровий апарат поліції виховною роботою з підлеглими? Чи цікавиться керівництво відділу, як дільничий інспектор працює? Чи його знають люди в селі? Чи він знає людей в селі? Чи може його контакти обмежуються контактами з посадовими особами сільської ради, школи і ще кількома «потрібними» людьми в селі? Невже жодного разу ніхто не скаржився на дії дільничого інспектора? Які наслідки перевірки таких скарг? Скільки ще питань виникає з викладеного?

Який же висновок напрошується з викладеного? Основне, що мені спадає на думку- державні структури не спроможні захистити громадян України від різного роду злочинних посягань на їх права та свободи, в тому числі з боку самих правоохоронних органів. Держава вичерпала свої можливості в теперішніх умовах. Тому, ніхто не може допомогти простим громадянам, якщо вони не об’єднаються у громадські організації для захисту своїх інтересів. Ніякий дядько з Києва або зі Львова не приїде до Кам’янки-Бузької, щоб вивести на «чисту воду» того чи іншого чиновника!
Який вихід? Простий! Створювати громадські об’єднання за інтересами. Наприклад створити громадську поліцію, на протидію корумпованій поліції під керівництвом начальника Підлужного. Створити громадську прокуратуру на протидію корумпованій та бездіяльній місцевій прокуратурі. Створити свій Суд, на противагу корумпованому місцевому суду, який очолює самий корумпований чиновник у Львівщині Самсін М.Л. Потрібно сміливо вимагати від влади дотримання нею законів України. Не встидатись робити це привселюдно!Якщо цього не буде зроблено, ніхто нам не допоможе! Але не можна опускатись у цій справі до хабарництва!

Очевидно, що незабаром, всі хто винен у порушенні Законів України будуть нести відповідальність, в тому числі і працівники поліції, прокуратури та судді Кам’янка-Бузького районного суду.

Прошу всіх громадян, в першу чергу Кам’ янка-Бузького району, тих кому не байдуже наше майбутнє об’єднатись у боротьбі з корупцією у владних структурах нашого суспільства. Для цього потрібно небагато- кожен на своєму місці може бачити зловживання владою з боку можновладців, незаконного отримання ними пільг, привілеїв, майна та прибутків. Просто потрібно про ці факти не мовчати, а говорити, можливо анонімно, але повідомляти нашу організацію чи інші органи влади.

Ми знайдемо спосіб легалізувати цю інформацію, не зачепивши джерело інформації.

Останнє прохання! Ніколи не піддавайтесь на провокативні пропозиції працівників поліції підписати заяву, пояснення, протокол допиту без попереднього ознайомлення із змістом цього документу. В кожному такому випадку просимо повідомляти адміністратора сайту або інші ЗМІ та органи влади. Ми будемо відповідним чином реагувати на ці порушення Закону з боку можновладців.

Продовження буде.
Керівник Львівського відділення
ВГО «Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 57 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
657
Перегляди статей
672789

Лічильник