Увійти


Роздуми журналіста після акції „недовіри ”.

  • Автор: Олександр Жуков

Рівень довіри до судуВже на протязі кількох років громадські активісти активісти, прості громадяни Кам'янеччини хочуть домогтись зміни судової влади у місцевому суді- звільнити з займаних посад суддів Самсіна М.Л. та Бакай І.А. Чого тільки за цей час не було - і „Хода по кабінетах” з вимогою написання заяв на звільнення з займаних посад, і „Народне віче” з недовірою, в тому числі суддям Суду, і прокльони людей на їх адресу за нелюдське ставлення – нічого не допомагає. Вони, як кліщі присмоктались до своїх крісел-годівниць і вперто не звертають уваги на людей та їх вимоги, продовжуть робити свої „брудні” справи, поповнюючи свої запаси „зеленими” папірцями.

З 2013 року я вже написав в Інтернеті про цей Суд десятки публікаці з конкретними фактами протиправних дій згаданих чиновників-суддів. В різні інстанції мною скеровано сотні запитів та звернень з приводу порушень Закону з їх боку- все, як з гуся вода. До прокуратури подано близько десятка повідомлень про вчиненння кримінальних правопорушень суддями цього суду- жодного не зареєстрували у ЄРДР, кажуть немає складу злочину. Було звернення в НАБУ- відфутболили, кажуть не наша компетенція. Кілька десятків скарг на незаконні дії суддів Самсіна М.Л., Бакай ІА., Костюк У.І. до ВККСУ та Вищої ради юстиції - теж не дали наслідків, скарги розглядаються більше року і наслідків розгляду немає. Кому ще стукати в двері - СБУ-звернення були, ГПУ - численні звернення були, Рада суддів України та ДСА України- стогнуть від моїх звернень, ВРУ, Президент України, КМУ теж розглядали, але жодних заходів не вживають. Можна з упевненістю констатувати, що на національному рівні всі можливості для того, щоб притягнути вказаних суддів до відповідальності вже давно вичерпані. Що ж залишається робити людям, якщо влада (судова) не чує людей і не хоче бачити очевидні факти незаконної та злочинної діяльності своїх членів?

10.02.2017 року активістами району та громадських організацій проведена акція громадської недовіри правоохоронним оганам району та місцевого суду - публічно оприлюднені численні факти протиправних дій представників силових відомств та суду, до канцелярій згаданих інституцій подані офіціійні документи про це. Надія на те, що вони дослухаються нарешті до людей – маленька, але все ж є.

І ось на цьому фоні хочеться загострити увагу на тому, що немає зворотного зв’язку у правоохоронних органів та суду з місцевою громадою та активістами. Приклад - фіксація на відео та оприлюднення порушень правил режиму та зберігання документів у прокуратурі. Чи була якась публічна реакція з боку прокуратури? Ніякої, ніби-то й не було цього.Але нам відомо, що за наслідком оприлюднення цих матеріалів керівництвом прокуратури були вжиті заходи. Сьгодня працівники прокуратури двері злощасної приймальної закривають на замок, коли виходять з приміщення. Але чому встидаються заявити про викриті порушення громадськості? Неприємно? Гонор не дозволяє? Чи дулю для нас тримають у кишені? Найбільш ймовірно – останнє.

Другий приклад – те саме, але вже у місцевому суді. Що оприлюднений матеріал не показує фактів порушення службової недбалості? Чи керівництво Кам’янка-Бузького суду не знає про численні підпали судів у м.Львові та Яворові? Чи від такого розвитку подій вони застраховані? Яким чином? Чи дозволено правилами протипожежної безпеки у таких приміщеннях курити, користуватись мікрохвильовками, залишати без нагляду включені електроприлади (вентилятори) та взагалі залишати напризволяще документи? Хіба такі факти не є порушеннями? Хто в цьому винен? Жуков О.С. чи Самсін М.Л.? Мені відомо, що після оприлюднення цих матеріалів судові чиновники шалено лютували, як це я посмів розголосити такі факти, розглядалось питання про притягнення мене до кримінальної відповідальності за крадіжку (я не виключаю, що воно ще не знято з порядку денного).

Хочу повідомити громаду про повернення документів до Суду (цінною бандероллю з описом вкладення), які я брав в тимчасове користування, як журналіст, для ознайомлення із ними громадян через Інтернет. Я передбачав, можливі наслідки непродуманих дій керівництва суду, що в понеділок терміново скликало нараду керівництва прокуратури та поліції району дл розбору „польотів” Жукова О.С. Здоровий глузд, на мою думку, в цих чиновників переміг. Хоч я не виключаю у майбутньому продовження можливих провокацій на свою адресу. Їх арсенал включає різний набір, в тому числі таких - силові дії залякування, відкриття кримінального провадження по надуманих фактах, підкидання під час обшуку набоїв, наркотиків, компрометуючих документів, тощо. Тому, все що зі мною може статись з числа згаданого - це провокація тих, кому не подобається наша публічна діяльність.

Все ж таки відеоматеріал під назвою „Репортаж з архіву суду” має свої позитиви - найбільший рейтинг популярності (за кілька днів з ним ознайомились більш, як 500 читачів), а вже з понеділка-вівторка металеві двері-решітка, що знаходяться на другому поверсі приміщення працівниками суду закриваються на замок, контролюють згаданий вхід до суду з двору, тощо. Значить можуть вжити заходів безпеки , як їх „пропісочити”? Але чому сторонні люди повинні на це звертати увагу? Що в керівництва Суду не вистачає „олії”? Якщо такі заходи вжиті, чому не повідомити про це публічно? Встидно? Не хватає сміливості признати очевидні порушення? Чи знову тримають „ дулю” в кишені?

При таких розкладах ніколи не буде порузуміння між згаданими структурами та громадськістю. Це ж очевидно. Що з цього виходить? Напрошується висновок наступний- вони нас мають за „бидло”. А що робити тим, за кого вони нас мають? Нам потрібно показати, що ми не такі, як вони нас сприймають. По - перше, нас є більше, ніж їх. По- друге, вони нас бояться, особливо публічних виступів. Третє - нам потрібна згуртованість та залучення на свою сторону ще більшої кількості однодумців. Четверте - потрібно пояснювати людям, хто заважає нам нормально жити: корупція та корупціонери - головні вороги держави.

Корумповані чиновники правоохоронних органів та судів не задумуються над тим, що вони знаходяться вже під прицілом людей, готових вибухнути і домагатись справедливості. Я не прихильник радикальних заходів впливу на владу, але про можливий розвиток саме таких подій у нашому суспільстві неодноразово повідомляли і подомляють різні джерела у ЗМІ. І , що тоді буде- нікому не відомо?! Але прогнозують не мирний майдан. На руках у людей багато зброї і вона, найімовірніше, може знайти своє застосування. На кому люди будуть зганяти свою злість, в тому числі озброєні? Здогадайтесь з одного разу? Якраз на тих, хто їх довів до цього. На кого сьогодня найбільше нарікають люди? Тому „винуватці” не зможуть втікти ні в Польщу, ні в Росію, а на Україні їх скрізь знайдуть і спитають за „гріховні справи” та статки отриманні незаконним шляхом. І відкупитись не зможуть, тому що може не бути ні часу, ні змоги. Керівники судової гілки влади, що знаходяться в Києві своєю бездіяльністю та приховуванням від притягнення до відповідальності суддів, в тому числі Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області роблять Самсіну М.Л., Бакай І.А. та собі „медвежу послугу”, адже цим створюють ще більший ажіотаж навколо них та себе, мовляв, корупція скрізь, Самсін М.Л. та Бакай І.А.купили чиновників ВРЮ, ВККСУ, тощо.

суддю на мило

Владним структурам потрібно прислухатись до вимог громадських активістів і звільнити їх з займаних посад, забезпечивши таким чином їх від можливих неприємностей у випадку „фос-мажор”. Зрештою це повинні зрозуміти і самі судді та інші чиновники.

Якщо акція „Недовіри” теж не дасть бажаних для громади результатів – буде продовження, тільки з застосуванням інших заходів. Але чи потрібно це для людей та влади? Якщо не буде вжито реальних заходів - значить для влади це потрібно! Значить вони хочуть цього? Якщо так, то будуть мати те, що хочуть! Громадські активісти налаштовані довести розпочату справу до логічного завершення і без надання строків для виправлення. Самсін М.Л. втік від активістів 10.02.2017 року ніби-то у відпустку, хоч в цей день у нього були призначені до розгляду справи. Але не зможе він весь час бігати і ховатись від людей.Знайдуть!!! Спитають!!! Винесуть!!! І брат не допоможе!!!

Керівник Львівського відділення
ВГО „Журналісти проти корупції”
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 44 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684588

Лічильник