Увійти


Нас "рать"!

  • Автор: Віктор Палас

images 2Є дуже багато стародавніх приказок, щодо боротьби громад, наприклад: Київської Русі проти татар, «Нас орда, а нас рать» говорили одні, іншим. Сучасні вислови звучать дещо по іншому: « Ви громада, а нас рать!». Вся історія людства повязана боротьбою громадян зі своїми гнобителями. Що, є «громада», хто такі і чому « нас рать»,це кількість чи відношення? Я пропоную розібратись у сьогоднішньому описі.

Громада (лат. politia політія — община) — форма соціальної (колективної) організації людей, місцева спільнота, місцева організація та частина суспільства; характерна майже для всіх народів. Громада не може існувати сама по собі і тому, вона обирає собі раду і керівника ради. Рада складається з депутатів, а керівник є головою ради.

Так от, вибрала громада собі депутатів та голову ради і думає от вже ті п

ро нас подбають! Дороги відремонтують. Рейсові автобуси будуть ходити як годинник до найвіддаленішого села. Корупції не буде в раді. Будуть обслуговувати як свого, як рідного. За довідки шоколад перестануть вимагати. Кожен буде знати де його земельний пай. Це не вичерпний список простих мрій громади, які їм обіцяли відповідного рівня кандидати в депутати та претенденти на керівника цього ж рівня ради. За здійсненням своїх мрій громада звертається до відповідних депутатів та голів рад певних рівнів. А ось тут починається саме цікаве . Ті, що ще 5 хвилин назад належали до громади, після виборів стали належати до інших. Проблеми громади це проблеми громади.

Нас рать

Тепер є важливіші питання. А саме:

Яка в мене буде зарплата? Я хочу більше ніж мав попередник! Я хочу кожного місяця премії! Я маю право на матеріальну та соціальну допомогу! Я хочу, я маю право, звучить в кабінетах керівників від найнижчого до найвищого рівня. Керівники цих рад не гребують всупереч антикорупційного законодавства віддавати свій голос собі ж за премію. Оце так, вибрали! Вони, таки стали інші. Які такі інші? Ну , тим що «нас рать!»

З проблемами прийшла громада в рад

у, з проблемами вийшла. Йде громада поскаржитись на керівників та депутатів у Поліцію району.
Є дві особи в Поліції , які відповідають за стан правопорядку в районі. Це керівник слідчого відділу та керівник районного відділу Поліції. Керівнику слідчого відділу громада подає повідомлення про вчинення злочинів, які вчиняються дорогими обранцями або їм подібними. До керівника райвідділу Поліції громада звертається, щоб той навів порядок в районі із злочинністю. Після своїх звернень, отримуючи не завжди логічні та законні відповіді, громадяни починають розуміти, що вищевказані керівники проявляючи бездіяльність, покриваючи злочинців, вчиняють службові злочини. За такі злочини є відповідна кримінальна відповідальність. Коли громада відверто висловлює свою позицію даним керівникам, то відчуває, що має справу з тими іншими, а саме тим, що « нас рать!»

Нас рать1

І ось, громада прямує за захистом своїх порушених прав до іншого правоохоронного органу, який має ще й наглядові функції, це Прокуратура району.
Ну, тут в який кабінет не зайдеш, всюди буде тобі прокурор. Це при умові, якщо ви його знайдете в кабінеті. До якого б прокурора ви не звернулись, в очах останнього буде втомлений погляд. Купа незакінчених кримінальних проваджень розкиданих по цілій прокуратурі з вільним доступом до персональних даних, по деяких справах. Ці справи мовчазно зустрічатимуть та проводжатимуть вас у невеличких приміщеннях першого поверху. Однак будьте пильні, та подавайте заяви, скарги та інші процесуальні документи з відміткою про отримання. Останнім часом з Прокуратури у таємничий спосіб зникають документи та самі прокурори. Тож не дивуйтесь коли ви їм розповідатимете про свої проблеми та нічого не отримаєте взамін. Хіба, що зрозумієте відношення «нас рать!»

 

І ось, у пригніченому стані громада гадає собі. Ну все, зараз, подам цих всіх порушників та їх поплічників до суду. От буде їм?
Пише громада скаргу на бездіяльність…,позовну заяву, сплачує відповідно встановлене мито. Подає в суд. Чекає на здійснення правосуддя. А воно не настає. Хм. Те, що має вирішуватись на протязі 72 годин, не вирішується протягом 1500 годин. Те, що має вирішуватись на протязі 2х місяців може вирішуватись 36 і більше місяців. А те що вже давно вирішено, не вноситься до реєстру роками. Самі судові процеси можуть проходити у вигляді імпровізованих сценічних постановок. У цих постановках основними є, аж ніяк не процесуальні та матеріальні норми законодавства України. Головним, є бажання замовника постановки, та згода головуючого розсмішити або засмутити учасника процесу. А ціна цьому дійству, не аплодисменти глядачів та присутніх. Коли служитель «феміди» виходить з залу судового засідання, він знає, чому та за що він туди заходив. А коли той зачитує рішення, то в його очах відображений ,двічі скручений змій лежачий на рельсах. А решту? Як, там справедливість, неупередженість, змагальність, законність? А з цим взагалі все просто. «Нас рать!»

Скажу вам по правді, я особисто так і не розібрався, що таке це «Нас рать!», кількість владних посадовців чи їх відношення до громади?

 

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 508 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
630
Перегляди статей
642516

Лічильник