Увійти


Голова Кам’янка-Бузької РДА – проти громади?

 • Автор: Олександр Жуков

КИРИЛИЧ10.02.2017 року Львівське відділення ВГО «Журналісти проти корупції» та ГО «Коло НЕдовіри» оприлюднили на сайті та скерували до місцевої райдержадміністрації «Оголошення громадської недовіри суддям Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Самсіну Маркіяну Леоновичу та Бакай Іванні Анатоліївні.У цьому документі ми виклали конкретні численні факти порушень Закону з боку згаданих суддів, вказали заходи, які вживались громадськими активістами для їх припинення і просили керівництво райдержадміністрації вжити всіх заходів реагування для припинення порушень чинного законодавства з боку суддів місцевого Суду та звільнення з займаних посад суддів Самсіна М.Л. та Бакай І.А. Чому ми вирішили звернутись саме до місцевої державної адміністрації?


Наші дії були обумовлені вимогами ст. 25 Закону України «Про місцеві державні адміністрації», якою встановлені повноваження згаданих органів в галузі забезпечення правопорядку, прав і свобод громадян. Забігаючи наперед, хочу відмітити, що керівництво РДА знехтувало цією вимогою і жодних дій для забезпечення виконання Конституції України та Законів України, рішень Коституційного Суду України, актів Президента України, Кабінету Міністрів України інших органів державної влади не вжило. Крім того керівництво РДА не забезпечило належний розгляд нашого звернення, яке просто безпідставно «від футболило» до Вищої ради правосуддя, що не розглядає такі звернення у такому форматі. Про порушення суддями місцевого Суду чинного законодавства, про звернення громадських активістів по питаннях корупційних проявів та кримінальних правопорушеннях до установ та організацій району, органів самоврядування та правоохоронних органів ми систематично оприлюднювали у наших численних публікаціях, з якими знайомились, в тому числі і працівники згаданих установ і організацій, але РДА усунулась від покладених на неї Законом повноважень, щодо контролю за станом цієї роботи на території району.

Голова райдержадміністрації роз’яснюючи нам додатково (не пригадую коли таке роз’яснення було вперше) про те, що вони не уповноважені вирішувати питання дисциплінарної відповідальності суддів навіть не поцікавився тим, а які саме документи мають громадські організації, що оголосили недовіру вказаним суддям? Скерувавши наше звернення до Вищої ради правосуддя п.Кирилич В.І. вчинив, як страус, сховавши голову в пісок. А що далі? Проблема щезла? Хтось вирішив її? Чи судді стали ангелами? Чи вони перестали порушувати Закони? Ні! Нічого не змінилось?! Але голова РДА показав своє відношення до цього питання, як громадянин України, якому все байдуже, що живе по принципу - «моя хата скраю і я нічого не знаю», як керівник районного органу виконавчої влади - порушник Закону, якому байдужа доля українців-громадян району, що не реагує на порушення Законів України з боку суддів місцевого Суду і не забезпечує виконання Законів України на території району. Що йому до корупції? Що йому до порушень суддями чи прокурорами з поліцією Законів України? Головне, щоб мене не чіпали? Згадаймо всіх, хто керував або керує «рай»- комами, «рай»-виконкомами, «рай»-держадміністраціями- це всі чиновники з маленькими зарплатами і великими можливостями (преміями), які дійсно жили і живуть, як в «раю». Тому і не дивно, що вони не хочуть справедливого судочинства, реального забезпечення прав і свобод громадян, дійсної, а не уявної боротьби з корупцією та злочинністю.

Невже голова РДА був позбавлений можливості вникнути в суть звернення, запросити громадських активістів для діалогу та дискусії по викладених питаннях? Чи може йому хтось забороняє висловити свою позицію з цього питання на сторінках сайту? Невже громадяни не повинні знати відношення керівництва району до згаданих проблем? Чи п.Кирилич В.І. на всі неподобства, що робляться в районі дивиться через рожеві окуляри? А може він навмисне уникає цього?

10.03.2017 року голова райдержадміністрації Кирилич В.І. повністю проявив себе, як керівник, що не виконує покладених на нього обов’язків, на запланованих зборах змінив формат зустрічі активістів з керівництвом правоохоронними органами. Для чого це зроблено і кому вигідно? Замість того, щоб заслухати звіти керівників правоохоронних органів району про роботу (як було заплановано) він організував зустріч у форматі - відповіді - запитання і навіть близько не вчинив дій, щодо розгляду проблем, пов’язаних з недовірою громади району керівництву поліції та прокуратури, яка знайшла своє відображення у рішенні місцевих громадських організацій про їх звільнення з займаних посад, що оприлюднене під час публічної акції в центрі міста Кам’янка-Бузька 10.02.2017 року. Саме зміною формату цієї зустрічі голова РДА спричинив обурення присутніх у залі громадян. Може п.Кирилич В.І. сподівався у такий спосіб «випустити пару» з громадських активістів? Мабуть, голова РДА помилився у визначенні пріоритетів та не вжив заходів для захисту інтересів громади та виконання Конституції України, ставши на сторону чиновників-порушників Закону, які з допомогою голови РДА перетворили цей захід на цирк.

Про фарисейство судових чиновників, може свідчити оприлюднена у залі цього засідання наступна інформація. Про те, що Суд мала представляти керівник апарату Пекельна В. у зв’язку з тим, що голова Суду та інші судді 10.03.2017р. до 17-00 будуть зайняті колегіальним розглядом у судових засіданнях двох кримінальних справ за скоєні вбивства було відомо активістам заздалегідь. Що ж відбувалось насправді в цей час у Суді? Активістими встановлено, що приблизно о 15-00 год. - 15-30 год. в приміщенні Суду на третьому поверсі всі кабінети були зачинені, а на дверях судді Самсіна М.Л. висіла табличка «Нарадча Кімната». З залу судового засідання, який розташований на другому поверсі було чути веселий жіночий сміх, гучний регіт голови Суду та інших учасників розгляду справи, тощо (уявіть, як в Кам’янка-Бузькому районому суді розглядаються кримінальні справи за вбивство). Це приблизно те саме, що було оприлюднено про славно-відомий архів у цьому Суді- бери все, що хочеш і винось на вулицю або пали, знищуй.

Вхід до Суду у робочий час був вільний, на поверсі крім працівниці райдержадміністрації нікого не було. Виглядало так, що ніби-то вона очікувала суддів або судді залишили її, як сторожа Суду на час розгляду судових справ? Нічого наших людей, в тому числі суддів не вчить, навіть граблі? Невже Суд у повному складі пішов у нарадчу кімнату? Але ж це Законом заборонено. Чи може відбувались, якісь інші події, не пов’язані з розглядом судових справ? Може в залі судових засідань судді ухвалили такі судові рішення щодо ОСІБ за вчинені вбивства, які спонукали до весело-бурхливої реакції присутніх у залі? Мабуть частина працівників Суду за вказівкою керівництва була змушена приймати участь своєю присутністю у цьому «засіданні» в робочий час? Голова Суду Самсін М.Л. та суддя Бакай І.А. забули, що вони у «чорному» списку громадських активістів? Оце вони у такий спосіб здобувають престиж та авторитет судової гілки влади в районі? А потім у Інтернеті оприлюднюють річні відомості, що 85% громадян схвально відзиваються про діяльність Суду? Мабуть до тих 85% відносяться ті громадяни, які бувають на таких «засіданнях», або ці дані взяті за формулою «стелі»?

Чи це перша, чи остання така подія? Суддя Самсін М.Л. забув, як під час майже аналогічного дійства була вчинена спроба пограбування його будинку? А що голова РДА не знає про такі «акції» в Суді? Викладене виглядає, «як оргії під час чуми»- основна маса людей ледве стягує кінці з кінцями на оплату комунальних послуг і проживає з місяця на місяць у напівжалюгідному- напівголодному стані, а невелика купка суддів , чиновників інших державних установ влаштовують бенкети в робочий час і нагло брешуть керівникам району про причини неприбуття на збори.

А чого після згаданих зборів до кабінету голови РДА запросили всіх учасників зборів, крім громадських активістів? Навіть СБУ шників покликали! Що обговорювали після цих зборів? Які проблеми вирішували? Може планували подальші заходи проти громадських активістів? До таких висновків нас спонукали в тому числі дії начальника місцевої поліції Підлужного І.В., який фотографував всіх громадських активістів, присутніх у залі. Для чого він це робив? Оприлюднити в газеті, чи для організації оперативно-розшуковиїх заходів? Цими діями вони зайвий раз показали громаді, що «гусак- свині не товариш»? З ким збирається боротися поліція- з громадою? На боротьбу з злочинністю не вистачає сил, розуму, енергії, транспорту, людей, палива, коштів, тощо?

Своїми діями п.Кирилич В.І. протипоставив себе місцевим жителям, громаді, активістам і тим самим попав у т.з. «чорний список» правопорушників Закону у Кам’янка-Бузькому районі. Згаданими діями керівництво району також підштовхує громаду до створення своєї самооборони району, члени якої на громадських засадах будуть займатись захистом конституційних прав і свобод громадян, в тому числі і під час таких заходів(Конституція та Закони України в районі не працюють, поліція та прокуратура паралізовані бездіяльністю, суди чинять судове свавілля, а керівництво РДА закриває очі на все це беззаконня). Громадські організації «Журналісти проти корупції» та «Коло Недовіри» прийняли рішення взяти під громадський контроль виконання дотримання керівництвом РДА основних принципів діяльності:

 • Відповідальності перед людиною і державою за свою діяльність;
 • Верховенство права;
 • Законності;
 • Приорітетності прав людини;
 • Гласності;
 • Поєднання державних і місцевих інтересів.

Нами у відповідності до вимогст.9 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» до Президента України буде ініційоване звернення для припинення повноважень Кирилича В.І, як голови Кам’янка-Бузької райдержадміністрації.

Від Львівського відділення ВГО
«Журналісти проти корупції»
та ГО «Коло Недовіри»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 102 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558285

Лічильник