Увійти


Подвійні стандарти радехівської місцевої прокуратури?

  • Автор: Олександр Жуков

РАДЕХІВСЬКА МІСЦЕВА ПРОКУРАТУРА07 березня 2017 року слідчий суддя Буського районного суду Львівської області Мельник С.Р. нарешті розглянув скаргу керівника Львівського відділення ВГО «Журналісти проти корупції» на незаконну бездіяльність керівника Радехівської місцевої прокуратури Львівської області щодо невнесення до відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру судових рішень згідно поданого повідомлення від 13 грудня 2016 року з приводу вчинення кримінального правопорушення секретарем Желдецької сільської ради Кам’янка-Бузького району Валько М.П., передбаченого ст. 351 КК України (перешкоджання діяльності народного депутата України та депутата місцевої ради). Слід зауважити, що хоч і з запізненням майже на три місяці, але суддя Мельник С.Р. ухвалив, на мою думку, справедливе судове рішення.

Радехівська місцева прокуратура впродовж трьох місяців не реагувала на наше повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення секретарем сільської ради Валько М.П., яке підтверджене відеозаписом журналістів, оприлюдненим на сайтах «Коло НЕдовіри» та «Журналісти проти корупції», з якого вбачаються незаконні дії згаданої посадової особи сільської ради, що полягають у відмові виконати законні вимоги депутата сільської ради Паласа В,Г. надати йому для ознайомлення рішення і протоколи сесій сільської ради попередніх скликань. У згаданому повідомленні про вчинене кримінальне правопорушення , ми просили прокурора в порядку ст.214 КПК України включити відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.

А що ж зробила Радехівська місцева прокуратура? Як керівництво цього відомства зреагувало на це звернення? Побігло реєструвати? Надали повідомлення про прийняття заяви та відкриття кримінального провадження? А «дулю» нам показало! Приховали на три місяці від проведення досудової перевірки цього злочину. Мабуть сподівались, що Суд прикриє їх незаконні дії і, як завжди, ухвалить судове рішення, яким відмовить у задоволенні вимог нашої скарги і визнає їх дії законними. Але до честі судді Мельника С.Р., останній не пішов на поводу у керівництва прокуратури і ухвалив законне судове рішення, у якому вказав, що у повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення наведені достатні обставини, які можуть свідчити про вчинення секретарем Желдецької сільської ради Кам’янка-Бузького району Львівської області Валько М.П. кримінального правопорушення. Своєю ухвалою Буський районний суд Львівської області зобов’язав Радехівську місцеву прокуратуру внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань про кримінальне правопорушення після отримання повідомлення про кримінальне правопорушення викладене в повідомленні про злочин Жукова Олександра Сергійовича від 13.12.2016 року.

Згадані обставини заставили нас пригадати публікацію під назвою «На сторожі закону» виконуючого обов’язки керівника Радехівської місцев прокуратури Головки Л., надруковану у Кам’янка-Бузькому народному часописі «Життя і слово» на початку цього року. Читаємо п.4

"В ході перевірки місцевою прокуратурою щодо законності, повноти і своєчасності реєстрації заяв і повідомлень щодо злочинів у Кам’янка-Бузькому ВП ГУ НП у Львівській області у 2016 році виявлено 4 факти укриття від реєстрації в ЄРДР злочинів. Крім того прокуратура Львівської області виявила 2 факти укриття від реєстрації злочинів".

З огляду на ті обставини, які склались на сьогоднішній день, виявляється, що посадовці Радехівської місцевої прокуратури самі займаються укриттям від реєстрації злочинів? Чи може прокурор Головка Л. вніс до ЄРДР відомості нашого повідомлення про злочин від 13.12.2016р? А скільки, ще приховано від реєстрації злочинів? Адже не кожен заявник, що звертався із заявою до прокуратури чи поліції, оскаржував неправомірну відмову у реєстрації злочину і невнесенні відомостей до ЄРДР до Суду.

Хочу навести приклад, щодо не реєстрації (кримінального правопорушення стосовно Валько М.П.) Кам’янка-Бузьким ВП ГУ НП у Львівській області. Адже, перш ніж ми звернулись із повідомленням про вчинене кримінальне правопорушення секретарем Желдецької сільської ради Валько М.П. до Радехівської місцевої прокуратури депутат місцевої ради Палас В.Г. в листопаді 2016 року звернувся із аналогічною заявою про вчинене кримінальне правопорушення секретарем сільської ради Валько М.П. до Кам’янка-Бузького відділу поліції. Згадана заява зареєстрована у Єдиному журналі повідомлень про злочини за № 3950 від 25.11.2016 року. А що далі? Чи внесені відомості до ЄРДР? Ні, не внесені? Чому? Мабуть тому, що начальник поліції Підлужний І.В. та начальник слідчого відділу Нестерук С. розумніші за суддю Мельника С.Р. і знають такі Закони України, про які судді не відомо? А може вони вчинили посадові злочини?

Ми навмисно зачепили цю тему, адже напрошується висновок про подвійні стандарти, з якими правоохоронці підходять до застосування норм Законів. Як це може бути, що один правоохоронний орган (слідчий) трактує заяву, що не підлягає до включення у ЄРДР, а інший трактує навпаки? Як слід розцінювати таки дії посадовців? Як злочин чи дисциплінарне правопорушення? Якщо злочин-потрібно провести розслідування і притягнути до кримінальної відповідальності винних осіб! Якщо дисциплінарне правопорушення- притягнути до дисциплінарної відповідальності посадовців! Але громадяни повинні знати своїх «героїв» в обличчя і їх «подвиги» повинні бути оприлюднені. Сподіваємось, що Радехівська місцева прокуратура повідомить громадян, хто з посадовців і, чому вчинив укриття згаданого злочину ?

Про самий «справедливий» Суд- Кам’янка-Бузький районний суд Львівської області ми не будемо згадувати. Зупинимось на акції недовіри громади району до правоохоронних органів та суду, що відбулась 10.02.2017р. та «пародії» на її продовження, влаштовану районною державною адміністрацією 10.03.2017 року. Причини, які спричинили цю акцію, криються в тому числі у цих порушеннях, які систематично чинять посадовці правоохоронних органів, а керівництво РДА робить вигляд ніби-то це їх не стосується.

Який висновок? Щось змінилось на краще ? Ні! Чи, щось буде мінятись на краще? Ні! Правоохоронні органи, Суд та владні структури цього не хочуть? Значить, що потрібно робити? Змінювати керівництво цих структур? Так?

Львівське відділення ВГО
«Журналісти проти корупції»
ГО «Коло НЕдовіри»

Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 499 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
630
Перегляди статей
642516

Лічильник