Увійти


«Коломийка» третя. «Самий головний страус» в районі запхав голову в …? А два інших не знають, що робити?

  • Автор: Віктор Палас

Самий головний страус в районі запхав голову в21.11.2016 р. сільський голова Дякун, завідуюча ДНЗ Вінчур, депутати Тимчишин, Якимів, Хуткий, Бойко написали звернення голові Кам-Бузької РДА В. Кириличу, голові районної ради Т. Келеберді, начальнику відділу освіти В. Ковталу, щоб ЗОШ звільнила третину орендованого приміщення садочку (де навчались і харчувались учні початкових класів, бо в приміщенні самої школи є недостатня кількість класних кімнат), де планувалось відкрити другу дошкільну групу.

Вказали, що дане приміщення використовувалось нераціонально (коли ми питали депутатів, що означає нераціонально, депутати не знали як пояснити, а депутат Бойко А. навіть не знав, що в цей час в даному приміщенні навчався його син). Дані особи вимагали вивільнити приміщення частини садочку до 1 січня 2017 р.. Начальник відділу освіти Ковтало В. В. дав відповідь, що вивільнення приміщення призведе до негативних наслідків. На це не було ніякої реакції, а завідуюча Вінчур Н. В. тиснула на вчителів і змусила ще до 1 січня забрати шкільні приналежності із приміщення садочку. В даному приміщенні був наведений повний порядок. Але протягом більше місяця ніяких обіцяних ремонтних робіт в садочку не проводилось, а відкриття другої групи в садочку не відбулось і досі.

Вже наступного дня, 22.11.2016 р. депутат Бойко реєструє запит на отримання публічної інформації Кириличу, Келеберді, Ковталу, в якому вказує, що школа не виявляє бажання звільнити приміщення ДНЗ, які зараз використовує не за призначенням. Також задає запитання хто буде власником будівлі ДНЗ у разі створення НВК. На дане питання 24. 11. 2016 р. Ковтало дає однозначну відповідь: зі зміною статусу закладу (новоствореного НВК) зміна власника будівлі не відбувається.

Маючи офіційну відповідь начальника відділу освіти про те, що у випадку створення НВК будівля ДНЗ залишається у власності громади (24.11.2016 р.), в перших числах грудня 2016 р. група депутатів (Процик, Тимчишин, Бойко, Якимів, Пецух, Прийма, Хуткий) і сільський голова Дякун поширюють листівки по селу (їх розносить працівниця пошти без будь якого укладеного договору в робочий час), в яких розповідають про те, що загрози закриття школи не має, і, найбільша брехня – що будівля ДНЗ в такому випадку має передатись в районний відділ освіти.

Представники Банюнинської влади також оголосили про те, що було неправильно сформульовано звернення до сільської ради, в якому було прохання створити НВК на базі школи з приєднанням садочку – таке не є в компетенції сільської ради. Вони можуть тільки ліквідувати садочок, для подальшого створення НВК (повідомлення додається).

Батьківський комітет вдруге ініціював збирання підписів жителів села з проханням ліквідації ДНЗ для подальшого створення НВК. Було зібрано 342 підписи  і зареєстровано звернення в сільську раду. З цього часу сільська рада, обманюючи жителів села, починає збирати відклики від підписів за НВК. Одним говорили, що ми хочем просто закрити садок, іншим людям давали довідки взамін за відпис, один з депутатів говорив, що ми хочем закрити садок, щоб там відкрити заїжджий двір. Тих, хто збирав підписи, називали дурнями. Але один із жителів села, який відписався, піддавшись працівникам сільради, пізніше вимагав (4 рази ходив до сільської ради), щоб скасувати відклик підпису. Секретарка відмовлялась, тоді він написав звернення в сільську раду, що написав відпис під примусом.

Наступна сесія відбулась 16.12.2016 р. на якій, в черговий раз, голова сільської ради відмовилась ставити на голосування питання щодо створення НВК, даючи відповідь, що вони ще мають час для вивчення даного питання, згідно закону. На даній сесії багато образливих слів почули наші вчителі (присутні на сесії) – їх відправляли на пенсію грубо висловлюючись, образливо висловлювались про педколектив і директор школи, принижували жителів села – прихильників НВК.

Якщо говорити про школу – це відремонтоване приміщення фондом УФСІ, в класних кімнатах встановлені рекуператори, нові енергозберігаючі вікна, поміняні двері, встановлено пандус, тамбур, утеплено і пофарбовано фасад. Відкрито внутрішні туалети, поміняно котел і систему опалення. Щодо педагогічного колективу на чолі з директором – то це одні з найкращих вчителів району, це видно із результатів, які показують учні на районних і обласних олімпіадах, учні закінчують школу із хорошими знаннями. Так, в нас є вчителі-пенсіонери, але вони дають учням якісні знання і не заслуговують на те, щоб колишні учні їх відправляли на пенсію. Ні Дякун Л.М., ні жоден депутат ніяк не реагували на образи, які звучали. Більше того – на початку сесії голова близько 15 хв, зачитувала закони, як ми маєм поводитись на сесії, в кінці залу стояли чоловіки животатої тілобудови, на чолі з чоловіком секретаря Пецух, які напевне, у випадку непослуху, мали виводити людей (це наше припущення). На сесію прийшов також неповнолітній син депутата Прийми і також зневажливо звертатись в адресу директора – ні батько, ні голова, ні депутати також ніяк не відреагували. Це вже була друга сесія на якій велось відео спостереження і аудіо запис, без будь якого погодження з громадою і без попередження, з порушенням регламенту сесій сільської ради (голосувань про ведення відео-аудіозаписів не було). Громада залишила сесію після чергової відмови голови ставити питання НВК на голосування.

20. 12. 2017 р. на ім҆я Гарван Є. М. прийшло повідомлення про те, що ініціатори збирання підписів за НВК мають подати проект рішення щодо питання НВК, оскільки відповідно до ст.25 Регламенту Банюнинської сільської ради вироблення остаточного його варіанту покладається на ініціаторів проекту (повідомлення додається). Ми відмовились, прийшовши декілька осіб особисто до сільської ради, бо проект рішення складає той, хто приймає рішення. Найцікавіше те, що в той час в. о. голови була секретар сільради Пецух, саме вона написала це повідомлення, але підпис стоїть Дякун (яка в той час була у відпустці).

Даний текст складено зі слів активістів с.Банюнин.

Пропонуємо для прочитання наступні коломийки:

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 17 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
656
Перегляди статей
670927

Лічильник