Увійти


Бережанські викрутаси

  • Автор: Віктор Палас

Бережанські викрутасиВикрутас 1.Бути чи не бути «ремонту» та «переселенню»?

2005 рік, м.Бережани , вул.Чорновола 15/3 Масна О.В. повідомляє Бережанську міську раду про те, що помешкання в якому, вона проживає потребує капітального ремонту. Оскільки в даному будинку вона проживає не одна і піклується за здоров’я та життя рідних людей та своє особисто. Вона готова в найкоротший термін переселитись з вищевказаного помешкання. Для того, щоб переселитись на період виконання капітального ремонту будівлі, в інше житло пані Масна О.В. просить лиш одного, дотримання норм передбачених ст.50 Житлового кодексу України, а саме:

«Жиле приміщення, що надається громадянам для проживання, має бути благоустроєним стосовно до умов даного населеного пункту, відповідати встановленим санітарним і технічним вимогам. При наданні жилих приміщень не допускається заселення однієї кімнати особами різної статі, старшими за дев'ять років, крім подружжя. Не допускається також заселення квартири, збудованої для однієї сім'ї, двома і більше сім'ями або двома і більше одинокими особами, за винятком випадку, передбаченого частиною п'ятою статті 54 цього Кодексу. Особам похилого віку, а за висновком лікувально-профілактичного закладу також відповідним категоріям інвалідів і хворих на їх прохання жилі приміщення надаються на нижніх поверхах або в будинках з ліфтами. Переобладнання і перепланування жилого будинку і жилого приміщення провадяться з метою підвищення їх благоустрою і перетворення комунальних квартир в окремі квартири на сім'ю. Переобладнання і перепланування жилого приміщення допускаються за згодою наймача, членів сім'ї, які проживають разом з ним, та наймодавця і з дозволу виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів».

А також , дотримання норм передбачених ст.100 Житлового кодексу України:

«У разі відмови наймодавця, наймача або членів його сім'ї у згоді на переобладнання чи перепланування жилого приміщення спір може бути вирішено в судовому порядку, якщо на переобладнання чи перепланування є дозвіл виконавчого комітету місцевої Ради народних депутатів. Наймач, який допустив самовільне переобладнання чи перепланування жилого або підсобного приміщення, зобов'язаний за свій рахунок привести приміщення у попередній стан. Якщо проектом капітального ремонту жилого будинку передбачено переобладнання чи перепланування квартир, з цим проектом повинні бути ознайомлені наймачі та члени їх сімей. Зауваження і пропозиції зазначених осіб, не враховані проектною організацією, розглядаються органами, які здійснюють управління відповідним житловим фондом, а також виконавчим комітетом місцевої Ради народних депутатів, який затверджує проект капітального ремонту будинку».

З цього часу за участі Бережанських: міського голови, міської ради, поліції, прокуратури, виконавчої служби, санітарної служби та інших органів та представницьких осіб, закрутились «Бережанські викрутаси», які тривають вже більше 10-ти років.

З даного приводу, Ініціатор проведення журналістського розслідування Масна О.В. попросила підтримки та допомоги у ВГО «Журналісти проти корупції» та ГО "Коло НЕдовіри". Враховуючи великий досвід та чималу кількість позитивних результатів по виявленню та притягненню корупціонерів, посадових осіб поліції, прокуратури та суду, органів місцевого самоврядування, місцевих адміністрацій та їх законних представників до встановленої Законом відповідальності, активістами нашої громадської організації, було прийнято рішення про надання допомоги та підтримки Масній О.В.

Отож, дорогі Бережани, вітаємо Вас - ми починаємо журналістське розслідування.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 122 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555749

Лічильник