Увійти


Депутат, це «слуга» народу, «раб» голови місцевої ради чи «дарунок» долі?

  • Автор: Віктор Палас

Депутат слуга народуДепутат (від лат. deputatus — посланий, спрямований) — особа, обрана виборцями відповідного виборчого округу до представницького органу державної влади або до органу місцевого самоврядування.

  Даним описом я  вирішив висвітлити питання, хто такі депутати , для чого, чи для кого вони є?

   Діяльність депутатів  рад визначена ЗУ « Про статус депутатів місцевих рад», ЗУ «Про  органи місцевого самоврядування  в Україні» та ЗУ « Про статус народного депутата України» та рядом інших нормативно правових документів. Депутати різних рівнів повинні представляти громаду яка його обирала на тому рівні ,на який був обраний депутат. Що, це означає?

 Депутат сільської ради представляє інтереси всієї територіальної громади  села в сільській раді. Депутат міської ради представляє інтереси всієї територіальної громади  міста в міській раді. Депутат районної ради представляє інтереси всієї територіальної громади  району в районній раді. Депутат обласної ради представляє інтереси всієї територіальної громади  району в обласній раді. Народний депутат України представляє інтереси всієї територіальної громади  області в Верховній раді України.

 Зверніть увагу не приватні інтереси. Якщо інше, вже не має морального права бути депутатом.                                                             

      В уяві  певної  частини громади, депутати, це ті люди які з лопатою стоять біля дороги і ремонтують дорогу? Депутати, це люди, які роздають гроші майже всім, за щось і за ніщо? Депутати, це ті, які обіцяли, говорили, казали…? Депутати, це ті, що ділять зароблені громадою кошти та призначають  апарату управління радою  та голові ради, премії по 100-200-300% від посадового окладу? Депутати  це ті, які голосують за виділення земельних ділянок  членам своєї сімї, членам родини без гризіння совісті та зневажаючи кримінальний кодекс. А потім кажуть, що земельних ділянок для воїнів АТО, для їх родин та дітей немає? Депутати, це такі створіння, які не будуть голосувати за виділення коштів з місцевого бюджету на ремонт дороги для свого села, міста, району області, тому що, одне недолуге створіння повідомило їм, що голова РДА, ЛОДА  сам особисто вирішує, кому робити дорогу а кому ні, натякаючи на «відкат»?Депутати, це особи які прийшли в раду вирішувати не громадські, а свої особисті питання? Депутати, це ті яким зовсім не цікаво як живе громада і чому вона так живе? Кожна громада знає свого депутата, чому громада не примушує його працювати у відповідності до вимог законодавства. Не працює депутат, в інтересах громади  відкличте його. Не хоче сільський голова виконувати обіцянки перед громадою оголосіть недовіру  і переоберіть. Ніякий депутат за Вас цього робити не буде. Тільки сильна громада може  примусити депутата працювати правильно. Тобто, в інтересах громади, яка його обирала.                                           

А зараз, я пропоную для огляду, як  працюють депутати Желдецької сільської ради К-Бузького району, Львівської області. Оскільки робота депутата в позасесійний час складається з засідань в комісіях, складання звернень , запитів, внесення пропозицій…   

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 24 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708029

Лічильник