Увійти


Верхній-нижній склад лісгоспу, чи склад краденого лісу?

Крадений лісАктивістами ВГО «Журналісти проти корупції» та ГО «Коло НЕдовіри» на сторінках Інтернету вже не раз висвітлювались проблемні питання збереження національного багатства України-лісу від крадіжок. Ми не раз звертали увагу правоохоронних органів, зокрема Кам’янка-Бузького ВП на маршрути перевезення краденого лісу до місць його порізки та вивезення для подальшого використання , продажу та особистого збагачення (з Жовківських-Сокальських лісів, через Боянець - Туринку до Желдеця - Батятичів і далі до місця порізки в м.Камянка-Бузька та с.Прибужани. Що це ми Америку відкрили для поліції? Працівники поліції ніби-то (для створення видимості боротьби із злочинністю) вживали заходів для пошуку зловмисників-крадіїв, але нічого не встановили, нікого не злапали з краденим лісом і нікого не притягли до відповідальності. На нема і Суду нема! Пояснюють такі результати роботи вкрай великою складністю розслідування таких злочинів.18 травня 2017 року мені випадково довелось опинитись у лісі що межує з м. Великі Мости. Недалеко від багатоповерхівки знаходиться площадка. На якій зберігається порізаний кругляк з дуба. Жодних відміток на торцях зрізаної лісо деревини немає, як не має ні охорони, ні жодних ознак того, що цей ліс зрізаний працівниками лісгоспу. Серед білого дня зберігається 30 шт. двох-трьох метрових кругляків і нікому діла до цього немає. Бери кран, грузи і вивозь в невідомому напрямку, ніхто й слова не скаже. Це що верхній склад лісгоспу? Чи нижній склад? Чому ніхто не пильнує і не перешкоджає злочинцям? Які заходи вживає керівництво лісгоспу? Скільки лісу вкрадено? Чи вони знають про це? Чи може приховують ці дані?

Як на мене, то це місце облюбували спритні ділки, які крадуть ліс. Чому нікого не цікавить ця тема? Невже вислів: «Ліс – це їх багатство», а «птахи- наші друзі» втілюється в життя крадіями лісу щоденно?

Активісти наших громадських організацій володіють інформацією про місця складування і маршрути нічного транспортування краденого лісу, про місця його вигрузки та порізки, про посадових осіб лісового господарства, що причетні до цих крадіжок, про працівників правоохоронних органів, що «кришують» цей т.з. бізнес. Але нікого це не цікавить. Чому? Може вони в долі? Голову держадміністрації це не цікавить? Чому? Начальника поліції це не цікавить? Чому? Що це тільки ми такі розумні і пильні, що володіємо такою інформацією? Що правоохоронці і влада «мишей не ловлять»? Чи може не хочуть ловити? Може не випадково у Кам’янка-Бузькому відділі поліції з під носа чергових вкрали камери спостереження? Як можна вести спостереження у черговій частині і не бачити зникнення згаданих камер? Це що службове недбальство, чи злочинна бездіяльність? Чи хтось проводив службове розслідування цього злочину? Чи приховали від розслідування? Чи хтось притягнутий до відповідальності? Камери куплені за кошти міської ради та держадміністрації. Це ж державні кошти. Зрештою напрошується питання- для чого їх викрали? Та й чи було це просте викрадення? А може це замовлення «лісової мафії», яке успішно виконали працівники поліції- щоб не було «зайвого» спостереження за маршрутами перевезення краденого лісу? Хто може знати місця встановлення згаданих камер? Мені ця інформація: «як зайцю, стоп-сигнал», багатьом мешканцям міста, мабуть, так само. Висновок логічно напрошується сам по собі.

Для підтвердження викладеної інформації надаю фото місця «складу»- зберігання краденого лісу. Може комусь знадобиться?

Верхній нижній склад лісгоспу


ред. Також активістами ГО «Коло НЕдовіри» був проведений невеликий рейд, котрий почався о 10.00, а закінчився близько 11.30 у випадковий день, - ми його не вибирали, просто так склався гороскоп. У цей невеликий проміжок часу нам вдалося застати близько 15-ти машин, котрі везли ліс кругляк у різні місця з великим поспіхом. Скільки вам доводиться бачити повністю гружених вантажівок впродовж світлої пори доби? Мені доводилось спостерігати – за дві години через залізно дорожній переїзд, що на станції «Батятичі», яка знаходиться біля величезного деревообробного підприємства не проїхало жодної вантажівки з лісом.

На відео були вибрані кадри з найкращою якістю – у більшості випадків потужності камери не вистачало для прийнятного відображення того, що було відзнято.

Трішки про наше вечірнє спостереження, та наші домисли. Яким маршрутом у нас возять цю деревину? Це с.Прибужани, далі роздоріжжя (св. Яна), що повертає в центр міста та в бік цвинтаря, далі Жовтнева, Львівська, перехрестя біля мосту…. Схоже на те, що цей маршрут збігається з місцями розташування камер відеоспостереження, які було встановлено за кошти нашої громади. Так от, камер відеоспостереження тепер на цих маршрутах немає - скільки тепер камер залишилось - одній поліції відомо. З чим це пов’язано, та чому ліс активно возять в різні місця разом з настанням сутінок пропоную написати в коментарях нашим читачам.

 Львівське відділення ВГО
«Журналісти проти корупції»
ГО «Коло НЕдовіри»
О.С.Жуков
Р.В. Кальчук

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 54 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708012

Лічильник