Увійти


Хто і за що, «ліпить гнилу відмазку» адвокату Колібаничу?

  • Автор: Віктор Палас

Хто і за що ліпить гнилу відмазку адвокату Колібаничуч.1 «Який … така і відмазка?»

26 травня на 13-30 Дисциплінарною палатою Кваліфікаційно-Дисциплінарної Комісії Адвокатури Львівської області було призначено розгляд скарги керівника Львівського відділення ВГО «Журналісти проти корупції» на дії адвоката Колібанича.

Ми прибули за вказаною адресою на вказаний час без запізнення. Біля приміщення КДКА Львівської області за адресою м.Львів, вулиця Н.-Левицького 60,чимось неприємно пахло. Ми з моїм колегою Жуковим О.С. зайшли в середину приміщення в надії на те, що специфічний запах зникне. Однак, на наше розчарування, запах який стояв ззовні, всередині приміщення cтав, ще рідкішим. Цей запах супроводжувався різного роду, тональності, тривалості, інтенсивності, гучності звуковими коливаннями повітря. Ці звукові коливання, було чутно з-за дверей за якими мала засідання Дисциплінарна палата Кваліфікаційно-Дисциплінарної Комісії Адвокатури Львівської області. Ми з моїм колегою в присутні інших осіб довго переглядувались і не могли збагнути? Як в такому місці де знаходяться інтелегентні люди, високопрофесійні адвокати, можуть траплятися такі речі? Але що тут, дивуватися крім того, що за дверями знаходились адвокати? Але адвокати, вони ж не перестали бути, для когось дорогим братом, прекрасним кумом або кумою, люблячою сестрою, рідненькою матусею чи татком, самими найдорожчими у світі? Можливо хтось з вищевказаних адвокатів вже давно, чи то недавно став дідусем або бабусею?

Адвока́т (від лат. advocates — прикликаний від лат. advoco — запрошую) — юрист, що надає професійну правову допомогу громадянам та юридичним особам шляхом реалізації права в їх інтересах. В Україні адвокат — фізична особа, яка здійснює адвокатську діяльність на підставах та в порядку, що передбачені Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Адвокат є самозайнятою особою, що провадить незалежну професійну (адвокатську) діяльність, згідно зі ст. 14.1.226 Податкового кодексу України. Тобто будучи адвокатом, особа не обмежена жодними притаманними людині якостями та звичками. Я не даремно підкреслив дане визначення. Вдумайтесь в нього уважно та зробіть логічне умозаключення.

А зараз продовжимо хронологію перебування в вищевказаному приміщенні. Ми очікували запрошення на розгляд скарги. Підійшов час, призначений до розгляду, а нас, і не збирались запрошувати. Через двері було чути шум, крики, сварню…Все це спонукало мене до роздумів, а може за дверями не адвокати, а група осіб, яка вчиняє побутові п’яні розбірки? Наприклад: зі словами «Чого ти вилупився на мою Галю?», «Сам ти козел!»… Я, уявив собі, що так міг би спілкуватись «фірман» (тобто водій кобили) чи тракторист з комбайнером, обговорюючи молодих доярок?
Відкрились двері, із замкненого приміщення вийшло двоє осіб, як пізніше з’ясувалось, мати та батько вбитого на їх думку сина. Чому, такий крик там за дверями? – спитав я цих людей. Це ще не голосно, буває й голосніше - відповів мені чоловік. Так це ж адвокати, яке право мають вони «верещати» на людей? –тааа, махнув до низу рукою чоловік. І розповів, як не справедливо поступив з ними адвокат, а тут його колєги «відмазують»?…Щоб уникнути законної відповідальності? Ці люди знову заходили і виходили, так декілька разів? Обурені та невдоволені вони залишили цю комісію та попросили у нас надати їм свої контакти.

Згодом покликали і нас. Коли відчинились двері з приміщення куди нас запросили, вже не тільки смерділо, з нього тхнуло. Так, сідайте, хто ви такі? Хто подавав скаргу? Прозвучали питання. Мій колега Жуков, представився і попросив дозволу, фіксувати процес розгляду скарги на портативний відео або аудіозаписуючий пристрій.

- Вийдіть нам треба порадитись, - відповів один з присутніх.

Згодом ми повернулись до приміщення в якому розглядалась скарга. До речі ніхто з присутніх в приміщенні не представився. Дана, дивна поведінка, дає мені підстави називати присутніх на свій розгляд зі своїми оціночними характеристиками. Отже, сивий дядько, який сидів навпроти мене, (в якого під час розгляду постійно дзвонив телефон) сказав, що у зв’язку з заявленим клопотанням адвоката Колібанича та враховуючи адвокатську таємницю, яка може бути розголошена, нам було заборонено, будь яку фіксацію даного процесу. Крім того на вимогу адвоката Колібанича у нас почали вимагати, здати наші засоби зв’язку (мобільні телефони) і передати їх у сусіднє приміщення. Певна кількість цих вуйків і деякі тітки напевно, відірвались від землі і підтримуючи такі вимоги ... Коли сивий вуйко проголошував вищевказану заборону, то в його очах, я прочитав наступне: «Ми, Ніколаі вториє повєлєваєм»?

Я в думках вже почав прощатись з своїм колегою, оскільки з послідовності подій випливало: наступне клопотання адвоката Колібанича буде нас розстріляти, може бути моментально виконано? Однак, ми зібрались і оголосили вимогу мого колеги Жуковадо присутніх вчинити ті ж самі дії зі своїми телефонами. Однак дядьки і тітки, виконувати це відмовились. Вони собі подумали, що виключно їхні очі бачили Закон? Ну може й бачили? Вони припустились примітивної помилки? Те, що в цьому приміщенні крім професіоналів, міг бути, майстер своєї справи? Примітивізм серед професіоналів? Закон, його ж, ще треба вміти застосовувати вірно. Хіба не так? Цього, пробачте серед цієї компанії сивих вуйків та кучерявих та фарбованих тіток, я не побачив. Ось наприклад вуйко в окулярах, який сидів ближче до нас «дер горло» як той … на «весілю»? Чого б це? Ми, декілька разів просили його не підвищувати голос, однак, його емоційність була дуже схожа на неврівноваженість, яку не могли зупинити навіть його колеги. Інший, сивий дядько в голубих штанцях, який на мою думку, «жбурляв стрілами амура» в бік Колібанича?, всіляко йому підморгував?, (мені видалось, що в той момент звучала пісня «Гей, козаче, гей»?) цей момент дуже нас насторожив. Ми ще не в Європі, а принципи між тими двома учасниками розгляду скарги, я бачу європейські, та діють на повну катушку? Молодик, що запізнився, зайшов без дозволу, не попросивши вибачення у присутніх, напевно не зрозумівши узгодженої тактики захисту «відмазування?» коллєги Колібанича, одним реченням «похоронив» усі намагання сивих дядьків та статних тіточок вигородити адвоката від покарання. Ці дядьки кричали, сперечались між собою, самі себе заперечували і самі себе загнали в глухий кут. Ось таке, моє перше враження від цієї комісії. Прочитавши цей опис, я припускаю що серед цієї кількості дядьків і тіток, ніхто і не збагне, коли та в який момент, вони самі собі протирічили та чим вони самі себе заперечили ? А зараз все в переносному значенні: Зашморг є ,шия є?

Шановні професіонали Дисциплінарної палати Кваліфікаційно-Дисциплінарної Комісії Адвокатури Львівської області, ви самі його на шию собі ж положили і затягнете теж самі. Коли, ви це будете робити, я з моїм колегою Жуковим будемо поруч на вухо вам нашіптувати - «Не треба, не робіть цього»? А ви, візьмите, і нас не послухаєтесь??? На початку опису я обіцяв ,повідомити, що так смерділо/тхнуло в приміщенні Дисциплінарної палати Кваліфікаційно-Дисциплінарної Комісії Адвокатури? На мою думку,так міг смердіти тільки запах правового нігілізму? Цей опис, не стосується двох осіб, які були присутніми при розгляді вищевказаної скарги. Ці правознавці, вели себе у відповідності до чинного законодавства України-достойно. Надіюсь це був не поодинокий випадок, а системний підхід до своїх обовязків і по відношенню до своєї адвокатської совісті.

Шановні правознавці Дисциплінарної палати Кваліфікаційно-Дисциплінарної Комісії Адвокатури Львівської області – до нових зустрічей на КДКА. Далі буде…

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 25 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708411

Лічильник