Увійти


« … Дай розуму або забери той, що є»?

 • Автор: Віктор Палас

Дай розуму або забери той що єч.1   Об'єдання громади без  громади – незаконність за сценарієм чи незнання по схемі?

03.08.2017 року я, як депутат сільської ради, активіст ВГО «Журналісти проти корупції» та ГО «Коло недовіри» нікого не повідомляючи вирішив завітати до рідної Желдецької сільської ради, К-Бузького району Львівської області. Не так давно Желдецька сільська рада прийняла рішення про оголошення недовіри та припинення повноважень сільського голови Чорній.О.Я. Дане  рішення вступило в силу з моменту його прийняття. Ще півтора місяця, після прийняття цього рішення, екс голова не давала працювати працівникам сільради. Не віддала печатку (так нарадили їй правознавці в пагонах). Не надавала доступу до принтера та документів, створених радою. Наліво і направо затверджувала довідки та фінансові документи всупереч законодавству, наплювавши на думку громади та депутатів, яка була виражена в рішенні?

А що робила в цей час поліція району та прокуратура району, голова РДА його заступники, голова райради та районні депутати. Ми ж до них звертались. Реакції ніякої. Так, як би язики проковтнули? І руки повіднімало? Жодного документа у відповідь немає. Кожного тижня поступали повідомлення про вчинені кримінальні правопорушення екс головою. Від  депутатів, громадян та колективні.

Вся районна  рать, дала зрозуміти, що їм    на …рать !

Районна влада не спромоглася на жодну дію. Ні окремо ні разом. Питання, якого … ви там робите? Відповіді немає.

Повернемось в сільраду. Після того, як «новоспечений»  т.в.о голови Желдецької сільської ради, К-Бузького району Львівської області  Сторожук С.В. приступила до виконання покладених на неї обов’язків в сільраді почали відбуватись  чудеса.

 1. Невідомо звідки з’явився ключ (якого півтора місяця не було) від сейфу де знаходились важливі облікові документи.
 2. Через деякий час з’явився ключ від дверей  службового кабінету  сільського голови (якого півтора місяця не було).
 3. Логічно, що скоро з’явиться і печатка сільради і рішення сесій за 2015-2017 роки та рішення Виконкому сільради за цей же період які не відомо де зараз?

Можливо чудеса закінчаться?

Гадаю що ні. Ось чому:  01.08.2017 року Сторожук С.В. повідомила мене (по телефону) про те, що потрібно до 15 серпня терміново скликати сесію та прийняти рішення про об’єднання громад. Так вимагає  районна влада. Чому такий поспіх і хто має право нас примушувати? Так треба? Кому так треба? А на відео внизу пані Сторожук  повідомляє мені зовсім протилежне. То в якому випадку говорила неправду (брехала?) т.в.о. голови:

в першому особисто по телефону, чи в другому на відео?

Після останніх, систематичних поїздок в район, «новоспечену» т.в.о. сільського голови ніби підмінили? Це зауважив не я один. Хто, кому, що пообіцяв в районі? Ми «позбавили повноважень» одну  особу, яка «не дружила з багатьма речами в тому числі і з законом», а послідовники  взяли собі дурний приклад. Тепер їм можна «не дружити з законом»? Ну, що ж пробуйте…

Забула напевно новоспечена т.в.о. голови Сторожук, що не районна влада відстоювала порушені екс головою  Чорній О.Я. її право на 500 грн. які вона недоотримувала на протязі тривалого часу. Може, це  Кирилич або Вашківський з Мазяром написали скаргу на порушення трудового законодавства керівником  Желдецької сільради. Хіба не зрозуміла, теперішній керівник Желдецької сільради, що Бог там де правда? Хіба тяжко зрозуміти, що Закон не треба порушувати він є для того щоб його виконувати. Те ,що в районі  поки, що покривають ці злочини  - не означає, що так буде завжди. От побачите...

Чому шановні  службовці, ви не хочете виконувати Закони України? Чи ви думаєте, що при об’єднанні громад  за ваші гріхи з майновими сертифікатами, державними актами на землю люди забудуть ? А можливо покриють районні «боси»? А таких грішків багатенько. Той хто думає, що люди тупі, помиляється. На відео внизу видно, що напевно в «дупі» мали громаду та їхню думку працівники Желдецької сільради? Дати шанс громаді Желдецької сільради самій визначитись чи хоче громада обєднуватись чи ні, дані працівники не хочуть. Дані працівники наголошують ,що громада заклопотана і в той час коли громада заклопотана можна тихенько приймати рішення такі які вигідно приймати їм. Зауважу порушуючи чинне законодавство.   Правове невігластво, правовий нігілізм, відсутність логічного мислення, проста людська тупість…? Це такий  сценарій  Желдецькій сільській раді, К-Бузького району, Львівської області  намалювали  лікар та вчитель історії? Жваво хочуть виконати цей сценарій і «новоспечені» керівники? А в людей  чому не спитали?

Розпорядження т.в.о. голови Желдецької сільради «Про об’єднання громад…» без підпису і без печатки - це правомірно? Звісно ні.

Скликання сесії ради, без оприлюднення за 20 днів (ст.15 Закону України «Про доступ до публічної інформації») – це правомірно? Звісно ні.

Ви подивіться, як на відео внизу «виступає» т.в.о. голови Сторожук. Якщо таке розпорядження не законно, тоді я скличу позачергову сесію за три дні.

але такий документ дійсно існує, про що можна подивитися в наступному відео...

 

Мені пригадується таке: я маю право, я кладу вето, я зроблю…. Я, Я, Я. Так розпочала роботу в Желдецькій сільраді Чорній О.Я.

По такому шляху пішла і пані Сторожук? А чи не забагато «Я» для тимчасово виконуючої обовязки голови? А можливо пані Світлано не я, а ми разом з депутатами та з громадою села? Чому Ви не хочете щоб у мирі і злагоді з громадою та депутатами? Чи можливо Ви заручились 100% підтримкою депутатів та громади? Щось сумніваюсь.

А хіба рішення про об’єднання громад є  важливіше ніж ремонт доріг чи відновлення роботи пошти чи відділення ощадбанку? А Чому б не прийняти таке рішення про ремонт доріг? А кому тоді, намірились подарувати  більше 200 тис гривень Желдецької сільради  пані Сторожук та пані Марець? А може  шановні «панєнки» хочуть поділити ще 60 тис. грн. від  Агро Марку та 30 тис. грн. від Ротену, щось від Матвійчука, щось від Марунчака і це ще не все.  Екс голова показала як це робиться?

Шановна громадо Желдецької сільської ради,  допоможіть тим «панєнкам» з сільради, бухгалтеру Марець та т.в.о. голови сільради Сторожук, розібратись  у даній ситуації. Вони без вашого відома можуть спонукати депутатів прийняти такі рішення, після чого можливо ви будете довго шукати зароблені кошти, які поступили на рахунок Желдецької сільради (до 500 тис. грн.) та ваші земельні та майнові паї і ніколи їх не знайдете? Можливо у ваших паїв з’являться нові районні чи обласні власники?

Не дайте себе обдурити. Настав час за себе постояти бо заберуть останнє і скажуть що так і було.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок

Люди в цій бесіді

 • Гість - Іванна

  ЗУ "Про місцеве самоврядування в Україні"ст.46, п.10. Рішення про скликання сесії ради відповідно до частин четвертої, шостої та восьмої цієї статті доводиться до відома депутатів і населення не пізніш як за 10 днів до сесії, а у виняткових випадках - не пізніш як за день до сесії із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на розгляд ради.

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 79 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
638
Перегляди статей
653744

Лічильник