Увійти


Встановлюй лічильник або плати більше – дії «Львівгазу» збурили жителів Добротвора

Встановлюй лічильник або плати більшеПАТ «Львівгаз» намагається заробити на комерційному обліку газу та масово, а подекуди примусово та без згоди людей встановлює побудинкові загальні лічильники. Мешканці, які вже скористалися такою «послугою» облгазу, бідкаються: платити стали більше.

За матеріалами сайту leopolis.news
 
Она з таких ситуацій, коли люди не витримали свавілля «Львівгазу» та вийшли на захист своїх прав, сталася 16 серпня в селищі Добротвір, що на Львівщині. З самого ранку, ледве прокинувшись, мешканці багатоквартирного будинку на вул. Будівельній, 19, побачили, що якісь невідомі особи повісили металеву коробку з лічильником на стіні їхнього будинку та готуються монтувати газову трубу.
 
Встановлюй лічильник або плати більше 1

З’ясувалося, що аналогічні дії зі встановлення лічильника, хочуть вчинити також і в іншому будинку на вул. Будівельній, 5. Місцева активістка та депутат селищної ради Любов Гоц розповіла кореспонденту Leopolis.news, що така поспішність «Львівгазу» не випадкова, адже мешканці будинків проти встановлення загального побудинкового лічильника для комерційного обліку.

Річ у тім, що після встановлення такого лічильника, який є спільним для всіх квартир, жителі багатоповерхівок розраховуватимуться за блакитне паливо так: від показників нового лічильника віднімуть спожите у квартирах, де є індивідуальні лічильники, а залишок поділять між іншими квартирами відповідно до кількості зареєстрованих у них жителів.

Утім, така система відображає середні показники для всього будинку і не показує реального споживання в кожному помешканні. Часто буває так, що у квартирі зареєстровано три особи, а проживає одна й навпаки, що призводить до того, що менше платить та квартира, де прописку має менша кількість осіб.

«Мешканці не проти встановлення загальнобудинкового приладу обліку, якщо його використовуватимуть для зведення балансу, як і має бути, але комерційний облік має бути виключно індивідуальний. Люди не проти, якщо їм у квартирах встановлять лічильники, та навіть готові за власні кошти купити їх, а «Львівгаз» за інвестиційну складову, яка закладена в тарифі, встановить їх у квартирах», – каже Любов Іллівна.

 

Мешканці будинків масово відмовляються встановлювати загальні лічильники, тому «Львівгаз» використовує так звані «норми кодексу газорозподільних систем», якими передбачено, що в разі відмови «фактичний об’єм спожитого газу визначається за граничними об’ємами споживання», яка зараз становить 9,8 куб. м на людину, замість попередніх 4,4.

Також грубим порушення законодавства, яке вчиняє «Львівгаз», є те, що здебільшого компанія вішає лічильник на стіни багатоквартирного будинку, несучі елементи якого, згідно із Законом «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» належать усім співвласникам квартир на правах спільної суміжної власності. Тому, щоб встановити лічильник, «Львігазу» потрібні погодження мешканців, яких він, звісно ж, не має.

ПАТ «Львівгаз» мотивує свої дії зі встановлення загальнобудинкових лічильників тим, що відповідні дії прописано в інвестиційній програмі, затвердженій НКРЕКП, за якою компанія зобов’язана встановити загальнобудинкові лічильники.

Однак Любов Гоц каже, що «Львівгаз» сам склав цю інвестиційну програму:

«Львівгаз» не хоче встановлювати індивідуальні лічильники і наполягає, що НКРЕКП зобов’язує його встановлювати загальнобудинкові. Ми з селищної ради зверталися до НКРЕКП, щоб там дали роз’яснення щодо загальнобудинкових лічильників. Маємо відповідь, де прописано: інвестиційну програму на затвердження НКРЕКП розробив і подав сам «Львівгаз», а комісія лише затвердила її. Тобто це була забаганка не НКРЕКП, а «Львівгазу».

Встановлюй лічильник або плати більше 2

Крім дій ПАТ «Львівгаз», мешканців обурила й поведінка посадової особи – головного інженера Червоноградського відділення Юрія Кашуби, який постійно піднімав голос на місцевих мешканок та поводився доволі зверхньо під час розмови з представниками місцевої влади.

Після тривалої суперечки між місцевими жителями та представниками «Львівгазу», які приїхали встановлювати лічильник, останніх таки вдалося видворити з селища. Щоправда, вони склали акт про «перешкоджання у встановленні загальнобудинкового лічильника за кошти ПАТ «Львівгаз». Та обіцяли повернутися, щоб таки встановити обліковий пристрій.

Юрист, помічник народного депутат Сергія Євтушка, Богдан Рабешко наголошує, що «Львівгаз» використовує репресивні методи з незгідними громадянами, змушуючи їх до встановлення загального лічильника, замість індивідуальних:

«Львівгаз» порушує права громадян при встановленні загальнобудинкових газових лічильників. Без попереднього погодження з власниками багатоквартирного будинку «Львівгаз» встановлює загальнобудинкові лічильники. Люди проти, бо не хочуть платити за своїх сусідів, і вимагають, щоб «Львівгаз» встановлював індивідуальні лічильники. В свою чергу компанія займається репресивними методами впливу на незгідних громадян і, коли люди не дають встановити лічильник, переводять їх на граничні обсяги споживання газу. Таким чином примушує їх погодитися на їх умови».

Варто зауважити, що така ситуація зі спротивом при встановленні загальнобудинкових лічильників є частою і в містах області, зокрема у Львовіта інших регіонах країни. Ще на початку літа активісти львівської «Батьківщини» почали масштабний судовий процес проти незаконних дій газового монополіста.

Назар ПРИТУЛА

 

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 18 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
656
Перегляди статей
670927

Лічильник