Увійти


Що легше - навчити прокурорського чиновника належним чином реагувати на звернення громадян, чи -навчити мавпу їздити на велосипеді?

  • Автор: Олександр Жуков
ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПРОКУРОРУ недавній публікації «Печерський суд-криша для можновладців?» ми згадували про те, як жителька м.Бережани Дяковська М.В. намається добитись справедливого вирішення, по принципу «Закон- один для всіх», своїх затягнутих місцевою владою на роки, питань щодо отримання земельної присадибної ділянки біля будинку за місцем проживання та проблем, які виникли з цього питання?
 
На місцевому рівні всі державні та правоохоронні органи, в тому числі і міська рада жодних кроків для розв’язання цього питання не вживають, навпаки намагаються різними незаконними способами заставити Дяковську М.В. змиритись і відступити від своїх законних вимог.
 
Зважаючи на те, що самозахоплення земельних ділянок (не важливо, яка посадова особа і у, який спосіб це робила) у всі роки становить склад злочину, Дяковська М.В. хоче, щоб в цьому питанні була поставлена крапка справедливості.
 
Враховуючи бездіяльність місцевої прокуратури та відділу поліції вона звернулась із повідомленням про злочин до Генеральної прокуратури України. Треба зауважити, що в ГПУ мабуть теж штани «протирають» ті особи, які або «стояли в черзі» за дипломом, або недовчені у ВИШі. Чому так? Та тому, що на заяву про злочин, якийсь «важняк» з ГПУ не зреагував (не виконав вимог Закону), залишив її без розгляду і тому довелось звертатись із скаргою на його бездіяльність до Печерського районного суду м.Києва (хочу зауважити, що це така повсякденна практика ГПУ та місцевих прокуратур). Подивіться в ЄДРСР- яку кількість злочинів ГПУ не вносить до ЄРДР? Це приклад боротьби із злочинністю?
 
Печерський районний суд м.Києва розглянув скаргу Дяковської М.В. і 07.08.2017 року постановив ухвалу, якою задовільнив її вимоги:
 
«Скаргу Дяковської Марії Василівни на бездіяльність уповноваженої особи Генеральної прокуратури України, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою (повідомленням) від 18.07.2017 року про вчинення кримінального правопорушення – задовільнити.
 
Зобов’язати уповноважених службових осіб Генеральної прокуратури України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості із заяви Дяковської Марії Василівни від 18.07.20127 року про вчинення кримінального правопорушення, яка отримана уповноваженою особою 21.07.2017 рок та розпочати досудове розслідування з приводу повідомлених даних.
 
Зобов’язати службову особу, яка внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, надати заявнику документ, що підтверджує прийняття і реєстрацію заяви».
 
Отже, виглядає нібито все пристойно- скарга задоволена, відкрите кримінальне провадження і проводиться досудове розслідування. Так? Але це тільки так виглядає! Насправді в Генеральній прокуратурі працюють чиновники, які або не вміють читати, або не розуміють змісту прочитаного, або мають ще якісь вади із здоров’ям? Чому таке складається враження?
 
16.08.2017 року чиновник Генеральної прокуратури України Балабан Р. скерував на адресу Дяковської М.В. листа, яким повідомив, що на підставі ухвали Печерського районного суду м.Києва до ЄРДР внесено відомості, вказані у заяві- повідомленні від 18.07.2017 року, щодо вчинення кримінального правопорушення суддями Бережанського районного суду Тернопільської області за ознаками злочину передбаченого ст.367 КК України.
 
Але цей пан Балабан Р. мабуть не розуміє змісту судового рішення і своїх наступних дій, у відповідності до яких зобов’язаний «надати заявнику документ, що підтверджує прийняття і реєстрацію заяви». Що бракує клепки в голові? А може у листі пан Балабан Р. виклав «белі берду»? Чому в Генеральній прокуратурі України працівники не навчені надавати належним чином оформлену відповідь на звернення? Вони, що і-ти, вони, що д-ни?
 
Саме не виконання ухвали Суду чиновниками ГПУ спонукало до того, що 20.08.2017 року Дяковська М.В. скерувала на адресу Генеральної прокуратури України заяву про надання витягу з ЄРДР. Витяг не отримала! 23.08.2017 року вона знову скерувала заяву про надання витягу з ЄРДР до Генерального прокурора України, який «мишей не ловить» і знову не надав запитуваний документ. До цього часу рішення Печерського районного суду м.Київ в цій частині (надати заявнику документ, що підтверджує прийняття і реєстрацію заяви) не виконаний. Чому? Може і немає ніякого внесення до ЄРДР відомостей заяви? Може всі відписки- брехня?
 
Враховуючи, що неодноразові звернення Дяковської М.В. до ГПУ лишаються без відповідного реагування (на нашу думку це умисні дії працівників ГПУ), остання подала до Генеральної прокуратури України заяву-повідомлення на бездіяльність Генерального прокурора України, щодо невиконання судового рішення та ненадання запитуваної копії витягу з ЄРДР про вчинення кримінального правопорушення. Чому, пане Генеральний прокурор України, Ваші підлеглі на таких дрібницях «спалюються»? А може, Ви маєте особисту зацікавленість у цій справі і даєте відповідні вказівки? Шила в мішку не втаїш? Невже витяг з ЄРДР потребує «бурі в стакані»? Невже ВИ і прокурори хочете, щоб про Прокуратуру постійно згадували у негативному ракурсі? Про які розслідування складних злочинів в ГПУ може вестись мова, якщо прокурор не може виконати «дитячі» дії, прописані законом? Невже важко зробити копію витягу з ЄРДР і надати скаржнику? Чи тут криється інша інтрига? Може чиїсь інтереси переважають?
 
Це наявний і характерний приклад того безладу, який відбувається в стінах Генеральної прокуратури України! Мабуть легше мавпу навчити в цирку їздити на велосипеді, ніж працівника ГПУ - виконати судове рішення та надати відповідь на звернення? А в територіальних підрозділах прокуратури, що краще? Мабуть, ще гірше!
 
Ми вже згадували у своїх попередніх публікаціях і надавали відео, як прокурори м.Кам’янка-Бузька починають «безпечний» ранішній «кавовий моціон» на другому поверсі службового приміщення, залишивши напризволяще вхідні двері, службові кабінети та документи для не контрольованого доступу до них сторонніх осіб.
 
Сподіваємось, що після цієї публікації Генеральна прокуратура України виконає судове рішення Печерського суду. Чи не так , шановний Генеральний прокуроре України?
 
Львівське відділення ВГО
«Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 49 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708056

Лічильник