Увійти


Навчена мавпа не зробить службових підроблень, а прокурор?

  • Автор: Олександр Жуков

РОСТРІЛ У КИТАЇКілька днів назад ми у публікації згадували про те, як чиновники Генеральної прокуратури України надають відповіді скаржникам, запитувачам  на їх звернення.

Отож жителька м.Бережани Дяковська М.В. мало того, що змушена була звертатись із  Скаргою до  Печерського районного суду м. Києва, щоб добиватись «справедливого» розгляду заяви про вчинене кримінальне правопорушення вчинені суддями Бережанського районного суду  Тернопільської області разом з міським головою Музичкою та його підлеглими, так вона ще й потім добивалась, щоб чиновник ГПУ пан Балабан Р.М. виконав свій посадовий обов»язок і надав витяг з ЄРДР. Чомусь він не хотів надати цей витяг, коли повідомив Дяковську М.В.  про  відкриття кримінального провадження? Чому ж він не хотів надати копію згаданого документа? Він  що таємний? Відповідь проста- цей чиновник не хотів, щоб була оприлюднена його «бздура», який до того ж  працює  заступником начальника відділу ГПУ. Колись російський цар Петро-1 видав указ, в якому наказав всім чиновникам «говорить не по писаному- дабы дурь каждого видна была!». У нашому випадку чиновник прокуратури навіть написати(збрехати) грамотно не може? Нагадаю, що Печерський районний суд м.Києва розглянув скаргу Дяковської М.В. і 07.08.2017 року  постановив ухвалу, якою задоволив її вимоги:

«Скаргу Дяковської Марії Василівни на бездіяльність уповноваженої особи Генеральної прокуратури України, яка полягає у невнесенні відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою(повідомленням) від 18.07.2017 року про вчинення кримінального правопорушення – задоволити.

Зобов’язати уповноважених службових осіб Генеральної прокуратури України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості із заяви Дяковської Марії Василівни від 18.07.2017 року про вчинення кримінального правопорушення, яка отримана уповноваженою особою 21.07.2017 рок та розпочати досудове розслідування з приводу повідомлених даних.

Зобов’язати службову особу, яка внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, надати заявнику документ, що підтверджує прийняття і реєстрацію заяви».

Що ж зробив прокурор Балабан Р.М. на виконання судового рішення? Читаємо витяг з ЄРДР, що наданий Дяковській М.В.  у відповідь на її черговий запит Генеральною прокуратурою України: «Ухвалою Печерського районного суду м.Києва № 757/44162/17 від 07.08.2017 року зобов’язано внести відомості до ЄРДР за заявою Дяковської М,В. від 18.07.2017 року про вчинення кримінального правопорушення окремими суддями Бережанського районного суду Тернопільської області». Ось так чиновник ГПУ виконує рішення Суду! Можна одним словом дати характеристику цьому дійству- «капєц». Мабуть цей прокурор ніколи в очі не бачив КПК України і не знає, що є така ст.214,  яка прописує порядок  початку досудового розслідування. Яким же чином він опинився у стінах ГПУ? Хто його допустив до роботи без іспиту на знання норми ст.214 КПК України? Терміново прийняти від нього Залік! Може він і не юрист? Може він бувший міліціонер? Згідно ч.5 цієї статті до Єдиного реєстру досудових розслідувань вносяться:

  • Дата надходження заяви про кримінальне правопорушення( заява датована 18.07.2017 року, надійшла до Генеральної прокуратури  07.2017 року, але в жодному випадку не 14.08.2017 року, як це вказано у витягу з ЄРДР).
  • Прізвище ім’я, по батькові заявника( у заяві вказано, що заявником є Дяковська Марія Василівна, а не Дяковська М.В., як це вказано у витягу з ЄРДР).
  • Короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених заявником( у фабулі витягу з ЄРДР повинні бути внесені відомості із заяви-повідомлення Дяковської Марії Василівни), а не переписана резолютивна частина судового рішення Печерського районного суду м.Києва.

Фактично до ЄРДР не внесені відомості викладені у  заяві-повідомленні Дяковської М.В., тобто приховано злочин і невідомо, хто і  про що має проводити досудове розслідування, адже у РЕЄСТРІ відсутні  відомості про кримінальне правопорушення.

Мало того, навіть не вказані прізвища  службових осіб суду та міської ради, які підозрюються у вчиненні згаданого кримінального правопорушення (вказано: окремими суддями Бережанського районного суду Тернопільської області).

Навчена мавпа не зробить службових підроблень а прокурор

Прочитавши згаданий витяг з ЄРДР  в нас склалось враження, що ніби-то хвора на голову посадова особа або  така, що отримала вказівку діяти саме у такий спосіб (ніби-то хвора на голову)  вносила відомості до РЕЄСТРУ. Фактично ця службова особа вчинила інший посадовий злочин, передбачений ст.366 КК України (службове підроблення), ст.382 КК України (невиконання судового рішення).А якби посадити у Генеральній прокуратурі України мавпу, яка б  займалась тільки внесенням відомостей до ЄРДР? І витрати менші- банани на утримання мавпи коштують менше,  ніж заробітна плата прокурора? І, мабуть,  порядку було би більше?

Для чого вчинено саме так? Враховуючи наявну інформацію , яка викладена у попередніх публікаціях напрошується очевидний висновок- Бережанські посадовці вживають всіх заходів, щоб не довести до логічного досудового розслідування цих злочинів і притягнення винних до відповідальності - робиться все, щоб «зам’яти», «спустити на гальмах», приховати  згадані злочинні діяння місцевих  «корупціонерів». 

Ми - народні журналісти будемо продовжувати відстежування за розвитком подій по цій справі і не дамо їй «заглохнути». Закликаємо і інших небайдужих громадян долучатись до наших акцій , щодо виявлення , оприлюднення та вжиття заходів для притягнення до відповідальності тих, очманілих від владних повноважень , вседозволеності,  безкарності та «зажерливості»  місцевих чиновників, що чинять корупційний «безпрєдел» у Бережанах.

               

Львівське відділення ВГО

«Журналісти проти корупції»

О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 40 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708002

Лічильник