Увійти


Отець Ігор Цмоканич про смерть Мудрика Леоніда, або чи повинні ми «прощати винуватцям нашим»?

  • Автор: Windikator
смерть Мудрика Леоніда 1На сторінці Фейсбуку ознайомився із публікацією, у якій Олена Куртяк розповідає про реакцію отця Ігора Цмоканича (церква Віри, Надії, Любові та їх матері Софії в м.Дрогобичі) на смерть Мудрика Леоніда, бувшого жителя м.Дрогобича, життя якого обірвав житель м. Дрогобича, 1999 року народження, що перебуваючи за кермом автомобіля «Фольксаваген Т4» 21.12.2016 року на пішохідному переході на вул.Вол.Великого напроти магазину «Світанок» в м.Дрогобичі здійснив наїзд на останнього, від чого Мудрик Л. помер на місці.
 
Мені запала та життєва мудрість, яку згадана особа духовного сану висловила щодо цієї трагедії. Дійсно, останнім часом у ЗМІ часто оприлюднюється інформація про «мажорів» та державних чиновників, які перебуваючи за кермом автомобіля здійснюють ДТП і, як правило, ці події закінчуються трагічно для пішоходів або водіїв зустрічного руху тому, що згадані особи перебувають у нетверезому стані.
 
смерть Мудрика Леоніда2
 
Чому загинув бувший завуч школи № 10 м.Дрогобича Мудрик Л.- душевна, добра, щира людина, що любила життя, людей і нашу Україну? Мабуть тому, що опинився на дорозі (у дозволеному для пішоходів місці) в непотрібний час - саме тоді, коли один молодик, не маючи досвіду і дозволу на керування автотранспортним засобом, в компанії ще кількох молодих людей після веселощів (громадяни , що були очевидцями стверджують про нетверезий стан хлопця) втративши над собою контроль здійснив наїзд на людину?
 
Невже це загиблий винен у своїй смерті, що переходив дорогу у дозволеному місці? Поліція закрила кримінальне провадження саме за «відсутності в діянні складу кримінального правопорушення». Тобто водій автотранспортного засобу не винний? А хто тоді винний у смерті цієї людини? Вона ж не вмерла своєю смертю. Чому власниця автотранспортного засобу - мати винуватця ДТП дозволила своєму сину сісти за кермо автомобіля без посвідчення водія? Чи вона вважає, що вчинила правильно? Чи не лягає відповідальність за смерть Мудрика Л. на Поптик Ольгу Романівну, жительку м.Дрогобича, що скрізь заявляє про тиск, який мною чиниться на неї? Чи вона вважає тиском те, що мною та іншими активістими та громадянами проводиться розслідування вчиненого корупційного правопорушення, внаслідок якого від кримінальної відповідальності можуть ухилитись винуватці цієї жахливої трагедії.
 
Справа не тільки у Поптиках. Таких випадків у нашій державі стається багато і завжди, чомусь винуватців не притягують до відповідальності ? То ж коли цьому буде покладено край? Завтра я або будь - яка інша особа (чиясь дитина, батько, матір, брат , сестра, тощо) буде переходити пішохідний перехід і його, як кота чи собаку задавлять на дорозі і жодного покарання вбивці не буде.
 
На місці згаданої трагедії було чимало людей, які споглядали за тим, як працівники поліції розшукали винуватця ДТП, що втік з місця пригоди, як вони складали протокол у своєму авто, як розпитували про наявність посвідчення водія і , як він пояснював правоохоронцям, що його немає у нього, як бігали батьки довкола працівників поліції. Очевидці бачили, що в салоні буса перебували ще інші молоді особи. Очевидно, що у кримінальній справі лежать підроблені документи, тому що навіть прокуратура області не знайшла підстав для оскарження слідчого Слути Я.А.
 
Дуже влучно описав отець Ігор про нашу ментальність щодо прощення за гріховні вчинки, коли вирішують питання «по-людські»- Будете ламати життя молодій людиниі? Саме у такий спосіб залагоджується велика частина трагічних випадків на дорозі, коли винуватці трагедії хочуть вирішити питання «по людськи», мовляв загиблого вже не повернеш, а нам треба жити, не потрібно псувати життя молодій людині. Мова не йде про пімсту- око-за око, чи смерть- за смерть. Мова ведеться про справедливість та відповідальність, а не про пімсту та безвідповідальність. За кожні вчинки кожен з нас повинен відповідати, тим більше, якщо забрав життя в іншої людини.
 
Про яку ж справедливість може вестись мова у нашому випадку? Повністю погоджуюсь з отцем Ігорем про те, що «по-людськи» - це не тільки проти законів, це й проти Бога. Як може працювати юристом(може прокурором, суддею, слідчим) молода особа, яка вчинила згадане ДТП і забрала життя Мудрика Л.? Закінчивши ВУЗ ця молода особа буде вважати себе невинною, що нічого трагічного він не скоїв і все забудеться.
 
Чисто «по-людськи» - як особа, що прожила чималий відрізок життя, я можу зрозуміти трагедію і в родині загиблого, і в родині винуватця трагедії. Мабуть, батьки того, хто вчинив цю трагедію не приділяли належної уваги вихованню свого сина і дозволяли робити те, чого не слід було? Ще один аспект цього- вседозволеність та розкіш. На жаль так влаштована людина, що до хорошого кожен привикає швидко, а особливо до грошей, до дорогих цяцьок(автомашини, телефони). Ця розкіш породжує почуття вибраності(ми не такі як всі інші, ми кращі), вседозволеності, що потім переростає у почуття безкарності. Як і де беруться гроші у таких «мажорів» це окреме питання, яке потребує окремого дослідження. Але їх наявність дає можливості їх використати для того, щоб купити слідчого і закрити справу. Можливо це можна зробити і в інакший спосіб?
 
Що ж залишається робити родичам загиблого. Трагедія завдала великого болю і втрати. Людину не повернути. Що можуть в такій ситуації зробити прості люди? Найчастіше-люди миряться з тим, що сталось. Як правило, винуватці трагедії беруть на себе втрати на поховання загиблого, ще платять гроші за т.з. «моральну шкоду». Але ж це звичайний підкуп? Той хто загинув вже не може заперечити, чи схвалити дії сторін, що домовляються між собою за його смерть. Це що не корупція? І не важно хто і з ким домовляється(чи між родинами, чи з слідчим) – це виглядає так, що вбивця платить родині загиблого за вбивство. Беріть гроші за те, що ми його вбили! Хіба це не аморально? Чи це не гріх?
 
Подивіться на фото людини, яка була сповнена мрій, бажань, натхнення та життєлюбства і подумайте, чому вона пішла з життя? Чи підлягають прощенню такі дії за гроші? Кожен поставте себе на місце родини загиблого. Щоб Ви робили? Невже ми у рабстві?
 
смерть Мудрика Леоніда
 
Сподіваємось, що знайдуться небайдужі читачі, які підтримають наші публікації та здійснювану роботу, щодо журналістських розслідувань корупції у Дрогобичі та поділяться своїми думками, щодо намагань згаданих осіб видати діяльність нашої організації незаконною і заставити нас припинити боротьбу з корупцією.
 
Народний журналіст «Віндікатор»

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 123 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555749

Лічильник