Увійти


Говорили балакали - потім сіли заплакали!

  • Автор: С.Ягода
Інтернет як Конкурент для друкованих видань
 
"Дайте мені засоби масової інформації і я з будь-якого народу зроблю стадо свиней".
 
Йозеф Геббельс
  

Насправді дієздатні, конструктивні рішення приймаються на основі інформації, яка оприлюднена в газетах, циркулює в суспільстві публічно і яку щоденно споживає величезна аудиторія політично активних громадян, котрі хочуть знати, що відбувається в їхній країні й у світі, чому уряд чи правляча партія вдаються до таких чи інших політичних кроків, якими обставинами спричинені ці рішення і які очікувані наслідки їхнього запровадження.

ЗМІ будь якого рівня необхідні розвинутому демократичному суспільству як самостійна сила, автономна від держави, тому що тільки в цьому випадку вони здатні виконати свою інформаційну та інші функції. З уявленням про спонукальну силу отриманої людиною інформації пов'язане розуміння журналістики як четвертої влади. За великим рахунком ці слова слід брати в лапки, оскільки влада журналістики непряма; а сам термін може вживатися лише в переносному значенні. Якщо під владою розуміється право та можливість розпоряджатися, керувати ким/чим-небудь , то мас-медіа цими властивостями не наділені, - Журналістика ніяких рішень не приймає й не організовує їх виконання.

Разом з тим поняття "журналістика як четверта влада" наповнене цілком реальним змістом. У цьому випадку йдеться про владу інформаційну. Інформаційна влада - це здатність журналістики шляхом добору, компонування, коментування та тлумачення інформації впливати на формування громадської думки, суспільної свідомості і тим самим спонукати політиків та суб'єктів гілок державної влади до прийняття безпосередніх рішень і дій у потрібному для суспільства напрямку. З цього погляду журналістика є носієм влади, оскільки спроможна домогтися виконання своєї волі (прагнення, бажання). Але це можливе лише в тому випадку, коли вона виступає від імені великої людської спільноти її волевиявлення.
 
Журналістика лише тоді є "четвертою владою", коли виконує свою величну функцію - освідомлення за допомогою правди мас, перетворення мас з об'єкта на суб'єкт соціальної дії.

Влада журналістики реалізується через маси, тому вона така страшна для інших гілок влади, якщо вони проводять антинародну політику. Влада журналістики не може бути скасована, декретом уряду чи указом президента. Президент може усунути з посади навіть голову уряду, але не спроможний позбавити авторитету впливового журналіста. Безсилля влади перед пресою засвідчують наявність цензури, судові переслідування журналістів і фізичні розправи над ними. Журналістів убивають тому, що не спроможні іншими способами боротися з їх інформаційною владою. На жаль, це найкращий доказ її реального існування.

Найкращий доказ позбутись журналістів на місцевому і загально республіканському рівні - роздержавлення преси.

Будь-який інформаційний сигнал ЗМІ про проблему розглядається з точки зору безпеки владної годівниці.

А якщо раптом якогось чиновника ловлять на хабарі, то швидше за все тому, що він перестав передавати ці хабарі наверх або ж став "відкушувати" собі з цих потоків не по чину багато.

І як би ЗМІ висвітлювали ці проблеми?

Як створити справжню четверту владу?
 

Передумови

 
- ЗМІ виявляють проблеми, кличуть на допомогу всіх небайдужих, йдуть на вулиці і в установи, і намагаються вирішити ці проблеми 
Можливо створити справжню четверту владу?

Громадяни можуть керувати своєю країною кожен день безпосередньо, самі. А не під час виборів і лише опосередковано, через різних депутатів.
Таке управління стає можливим завдяки четвертій владі. Влада засобу масової інформації, в який залучені сотні, тисячі, мільйони активних небайдужих громадян.

Уявімо собі, що по всій країні зникли мільйони репортерів які виявляють й висвітлюються проблеми.

При роздержавленні, або просто кажучи відсутності заробітку журналістами на самого себе проблема зникне. Журналіст жива людина . Писати чи не писати його особисте питання. Як ми пам'ятаємо, за визначенням, влада - це можливість і здатність нав'язати свою волю, впливати на діяльність і поведінку інших людей, навіть всупереч їх опору.

Четверта влада якраз і є інструментом безпосереднього народовладдя. При цьому четверта влада, тобто озброєний інформацією народ, може взаємодіяти з першими трьома владами - законодавчою, виконавчою та судовою - для найбільш повної реалізації конституційних прав громадян.
Коли в країні три влади загрузли в корупції і самозадоволенні, народ все частіше виходить на вулиці. Ще трохи - і почнуться суди Лінча. У тому числі й над осатанілими від злодійства і безкарності представниками трьох влад. Але це не вихід. Це початок хаосу.

Вихід із ситуації в країні для громадян у тому, щоб почати реалізовувати свої конституційні владні права. Четверта влада - це хороший інструмент. Перевірений, дієвий інструмент.

Ніхто не може перемогти народ, озброєний інформацією.

Роздержавлення ЗМІ один з способів втикання затички журналістам в інформаційний простір України.

- Без електроенергії не буде світла в будинку! Без місцевих змі настане інформаційна темрява серед населення. Бажаю почути відповідь серед керівників району, депутатів, які захищають населення? . Куди ви подінете 300000 людей які регулярно заходили на сайт газети "Життя і слово".

Ви готові відмовитись від новин сайту, які, до речі переглядають не тільки жителі району але діаспора країн Прибалтики, Канади і США. Докази перегляду нашого сайту в інших країнах можемо надати.

При державній політиці розповсюдження інформації, що стосується Української держави. Вважаю, що місцеві ЗМІ, яких переглядають по цілому світу - мають право на існування. Навіть в умовах тотальної економії коштів.

Роздержавлення і позбавлення фінансування місцевих ЗМІ приведуть до відсутності інформації в найнижчих верствах населення. І не тільки.
 
Всі прекрасно знають, що не всі ЗМІ місцевого і обласного рівня зможуть вижити і заробити самі на себе. Держава спонукає їх до припинення діяльності.

Якщо людина немає інформації про події на місцевому рівні - вона автоматично перетвориться в "свиню" - якою легко маніпулювати. Тим більше що після роздержавлення ЗМІ ті, які виживуть, будуть в більшій мірі слухати своїх так званих рекламодавців замовників висвітлюваної інформації.
 
Серед них будуть добре фінансовані політичні партії та організації , які будуть проводити певну політику на захист діючої влади. Закрити рот малій дитині найлегше впихнувши так званого "дурачка" - пипку без наповнення.

"Дурачками" хочуть зробити наше населення. А без інформації ми перестанемо думати, а будемо сприймати політику нових "докторів Геббельсів " вже в новому українському форматі.

Ми ведемо мову про розповсюдження інформації на окупованих територіях так званими "москалями" - представниками Росії і фейкових ДНР та ЛНР в той же час закриваємо рот місцевим ЗМІ під приводом "роздержавлення".

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 43 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684581

Лічильник