Увійти


Зшито не тільки білими нитками, але й косо.

  • Автор: Руслан Кальчук
Зупиніть переслідування активістів14 листопада 2017р. мене, Кальчука Р.,  п.Олексевича.Р, та п.Коваленка.І: активістів та керівників громадських організацій м.Кам’янка-Бузька з незрозумілих для мене причин було викликано на допит у якості свідків прокурором із м.Золочів по кримінальній справі, у якій ми не були і не є свідками! Свідками не були, на мою думку, ще близько тридцяти осіб, які були на акції громадської недовіри правоохоронним органам району та місцевого суду.
 
 
З приводу чого викликали? Коли ми стали свідками? – для читачів сайту "Коло НЕдовіри" вже давно відомо, що 11 лютого 2017 року на наших сторінках з’явилась стаття «Репортаж з архіву суду», у якій журналіст повідомляє:

10.02.2017 року, коли всі активісти акції «Недовіри» пішли до Суду я на другому поверсі шукав приміщення туалетної кімнати і біля залу судового засідання виявив незамкнені двері якоїсь кладовки. Зайшовши всередину відчув сильний запах цигаркового диму, на столі попільничка, два горнятка, мікрохвильовка, вентилятор виганяв дим через напіввідчинене вікно. Що ж я побачив? Я опинився у архіві Кам’янка-Бузького районного суду- стоси зв’язаних справ, журнали, реєстри, тощо. Нікого немає у приміщенні, ключі в дверях з середини. Можна робити все, що заманеться з документами- копіювати, нищити, читати, фотографувати , палити і нарешті просто взяти і винести. Мені одразу спало на думку, що ці документи Суд підготував для здачі на макулатуру, тому й нікого вони не цікавлять, нікому вони не потрібні і ніхто їх не пильнує. Кому потрібен цей мотлох?

Я на протязі приблизно 15 хвилин оглядав це «господарство» Суду, фотографував, знімав на відео, а потім, вирішив у спокійній обстановці проаналізувати документи, до яких я раптом отримав вільний доступ, просто взяв з собою дві справи з документами переписки суду з іншими установами за 2009 рік та один журнал (Алфавітний покажчик справ про адміністративні правопорушення за 2013 рік») номенклатурний № 09-13, маючи на меті зробити порівняльний аналіз інформації, закладеної у згаданому Журналі до інформації, закладеної у Єдиному державному реєстрі судових рішень. При цьому хочу зауважити, що крадіжки я не вчиняв, адже я взяв в тимчасове користування окремі документи з приміщення, яке було відчинене та ніким не охоронялось, доступ до якого був вільним….
 
Кімната відпочинку

І додає:

Голова Суду Самсін М.Л. на мої запити завжди вказує, що та чи інша запитувана інформація належить до службової і тому не підлягає оприлюдненню. Яка ж вона службова? Службова інформація належним чином оберігається від пошкодження, знищення , зникнення, тощо. А в даному випадку, ніхто стоси пачок документів не охороняв, не пильнував, отож вони безгосподарні, непотрібні Суду? Роби все, що хочеться.

Тож, мабуть і ви стали свідками цих подій цього числа – чекайте, можливо і Вас допитуватимуть…

Але що ж відбулося насправді і свідками чого всі ми стали? І чому за справу взялась Золочівська прокуратура а не Радехівська прокуратура у м.Кам’янка-Бузька, що сидить в м.Буськ? Мабуть це було погоджено із прокуратурою облясті..

В статті ми побачили лише намагання журналіста показати суспільству старі проблеми в новому світлі. Ми ж міняємо країну, кругом реформи, пенсії збільшують, медицину роблять платною, міліцію реформували… Але система залишилась совдепівською з гірким присмаком розчарування. Ніхто ні за що не відповідає, а лише щоки надуває зі своєї поважності, проблем ніхто не бачить, а коли їх показуєш, кажуть «сам дурак».

Чому прокуратура, що в м.Кам’янка-Бузька зробила швидкі висновки, та вміє вчитися, коли хоче, на своїх помилках - понаставляла при вході купу дзвінків, відео нагляд… Адже до того в неї були такі-ж проблеми з доступом інших людей у приміщення. Палку тут я перегнув звичайно – не дуже там хочуть вчитися…
 
Мабуть тому за справу взялася прокуратура іншого району, а ще щоб ми не говорили і писали, що вони зацікавлені. Але так воно і є.

Після допиту я довго міркував з цього приводу, і дійшов висновку, що мабуть, почалося переслідування місцевих активістів. Був би лише привід (а ми все оприлюднюємо, нема чого таїти на відміну від суду, та й інших чиновників у кабінетах, котрі лише гроші рахують у шухлядах, та мріють позбутися нас як настирливих ос, котрі можуть боляче вжалити). Ось і взялися шити справу, благо ми їм за роки добряче насолили. Адже не даремно цю подію, що відбулася в суді, прив’язали до акції під назвою «акції громадської недовіри правоохоронним органам району та місцевого суду», яку проводила «Вільна профспілка»

Що зробив журналіст? – показав проблему. Щось викрав?- ні, просто взяв купку якихось бумаг, що там валялася стосами у незрозумілій кімнаті відпочинку, а коли принісши додому зрозумів, що це може бути щось важливе, відправив рекомендованим листом в суд, де це «щось» лежало.
 
І якщо прокуратура наважилась шити кримінал журналісту, їй доведеться відкривати кримінальну справу проти голови суду.
Є одне «але» - проти голови суду їм доведеться відкривати справу так чи інакше. Про бездіяльність або халатність (як там правильно – я не юрист).
 
Хто такий голова суду? Це не лише головний суддя, який має певні привілеї, але й обов’язки, як керівника. А керівник повинен відповідати за роботу не тільки за своїх підлеглих та за умови, в яких вони працюють але й за роботу всієї установи в цілому. І за архів також.

А чи впевнений той керівник, що документи під грифом «секретно», що лежать під «сімома замками» всі є на місці? Поглядаючи за зйомками Жукова я дійшов висновку для себе, що у будь-який день (звісно не на вихідних), будь-яка особа, що ненавмисно зайшла в приміщення архіву шукаючи туалет або зал судових засідань та натрапила на гору макулатури (там же не написано, що це архів), дістала пару клаптиків паперу для того, щоб піти та «подумати про глобальне»? Але ці ризики ніщо в порівнянні до людей з темним минулим, які звідти могли на протязі років виносити все що їм заманеться..

А чи не справа якраз в тому, що судді не вносять ті справи в реєстр на протязі років? Можливо просто нема що вносити..

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558194

Лічильник