Увійти


Хто крутиться – як вуж на вилах?

  • Автор: Windikator

крутиться як вуж на вилахЧули Ви коли -небуть такий вислів- «Крутиться , як вуж на вилах»? Мабуть чули і не один раз? Ось і мені спала на думку це прислів’я після відвідин Залізничного відділу поліції ГУ НП у Львівській області на «Романа»- День  прокуратури.

15.11.2017 року на адресу начальника Залізничного ВП  у Львівській області мною скеровано два журналістські запити з приводу  неналежного досудового розслідування кримінального провадження, відкритого за моїм повідомленням за ознаками злочину,  передбаченого  ст.190 КК України(шахрайство), у якому я визнаний потерпілим.

У першому запиті(вх.№ 7341) я просив повідомити , чому начальник Залізничного ВП Гарасим П.С. впродовж семи місяців не спромігся розглянути та виконати доручення слідчого  Щербакової З.О.; повідомити прізвища посадових осіб, які були уповноважені виконати доручення слідчого; повідомити причини невиконання згаданими службовими особами доручень слідчого Щербакової З.О.

Начальник згаданого відділу поліції Гарасим П.С. нічого кращого не придумав, як порушити вимоги Закону і затягнути процес надання відповіді  журналісту, скерувавши запит для розгляду до слідчого Щербакової  З.О.  Для чого він вчинив цей посадовий злочин? Для чого порушив строки надання відповіді? Коли я звернувся до  слідчого Щербакової З.О. з приводу ненадання мені відповіді на Запит остання розвела руками і не могла надати  зрозумілої відповіді про причини скерування запиту до неї. Як вона може надавати відповідь про порушення Закону начальником відділу поліції Гарасимом П.С., або  тими службовими особами, які повинні були виконувати її доручення? З другого боку в мене виникло закономірне запитання, чому слідча Щербакова З.О.  одразу не заперечила керівництву , що вона не є належним виконавцем запиту? Невідомо! Під час розмови слідча заявила, що цей запит нею буде повернутий до керівництва відділу поліції для його виконання іншою службовою особою.  Тоді постає нове запитання, невже для того, щоб  розібратись , хто має виконувати запит, потрібна поява запитувача? Невже бракує очільника- полковника поліції? Невже замало інших підполковників, майорів, капітанів і т.п.? За що їм гроші платять? Вони не можуть розібратись у своєму діловодстві!

Другий журналістський запит  (вх.№ 7342) стосувався питання невнесення відомостей  про вчинене кримінальне правопорушення до ЄРДР, у якому я, к потерпілий по справі  просив  повідомити прізвище службової особи Залізничного ВП, за вказівкою якої викладені у моєму повідомленні про злочин відомості не включені до ЄРДР. Смішно, але і цей запит керівник відділу поліції Гарасим П.С. теж скерував для розгляду слідчому Щербаковій З.О., яка категорично заперечила його отримання. Почали розбори польотів з працівниками канцелярії та штабу відділу поліції.  Слідча Говірко (виявляється є слідча, що реєструє  вхідну і вихідну кореспонденцію слідчого відділу поліції)  розписалась у журналі про отримання згаданого журналістського запиту, якого як виявилось ні в неї, ні в слідчої Щербакової не було.  Без розпису службової особи  у журналі за отримання цього документу  згаданий запит було передано для виконання у штаб поліції, якого ми теж не виявили у цьому підрозділі. Тільки після того, як я  «нагадав» слідчій Говірко, що вона буде нести відповідальність за можливу втрату документу(останній підпис  у журналі саме цієї посадової особи) остання зателефонувала до свого безпосереднього начальника – Дейнеки, який заспокоїв  підлеглу тим, що повідомив -згаданий запит лежить в нього на столі. Що цей запит  робить у начальника слідства впродовж більше двох тижнів? Відповідь повинна бути надана впродовж 5 робочих днів. Чому не надана відповідь? Зрештою, як цей документ без  розпису у журналі він отримав? Це що така практика у відділі поліції? Можна уявити справжні масштаби  порушень  вимог відомчих інструкцій з діловодства.

Третій журналістський запит мною скеровано до начальника Залізничного ВП 22.11.2017 року(вх.№ 7461), у якому я теж просив надати відомості про причини порушення службовими особами Залізничного ВП вимог Закону України щодо невнесення відомостей, викладених у повідомленні про злочин до ЄРДР та повідомти прізвище посадової особи відділу поліції, яка незаконно надала вказівку направити повідомлення про злочин для перевірки до підрозділу карного розшуку. Як виявилось згаданий запит вже вісім днів лежить на столі у начальника відділу Гарасима П.С. без руху, тобто не розглядається і відповідь не надається. Чому? Видно керівництво Залізничного ВП збирається «засолити» в бочки мої запити на зиму? Весною може відкриють?

28.11.2017 року по цьому ж кримінальному провадженню скерував до слідчої Щербакової З.О. клопотання . Як же воно розглянуте? Чи вчасно, з дотриманням вимог Закону?

Як би не з’явився у відділі поліції- ніхто й пальцем не вдарив, щоб щось робити по справі. Нікого не цікавить справа! Це Ваші проблеми! У керівництва поліції та слідства свої проблеми! Нам їх не зрозуміти!

А що ж робити простим людям, що не є журналістами? Якщо почнуть ходити до відділу поліції всі громадяни, які звертаються  із своїми проблемами- черга буде до залізничного вокзалу м.Львова. Що тоді будуть робити керовніки- Гарасими, Бабченки, Дейнеки? На сьогодні не можуть розібратись у трьох папірцях, а завтра їх може стати сотні,тисячі? А може воно вже так і є? Ми ж не можемо перевірити весь відділ. Ми звернули увагу тільки на виявлених порушеннях. А скільки таких є насправді?

Як же відділ  розслідує кримінальні справи, запобігає злочинним проявам при такому дрімучому службовому недбальстві  і «бардаку»? Всім все до одного місця? Поки їх не зачепило!

Ми продовжимо  журналістське розслідування  порушень Закону службовими особами Залізничного ВП на прикладі кримінального провадження у якому я є потерпілою стороною.

Ми ще покажемо читачам, хто і, як «крутиться, як вуж на вилах».

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 49 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708002

Лічильник