Увійти


Увага!!! Афера віку! Хто і як ошукав пенсіонерів України?(ч.1)

  • Автор: Олександр Жуков

Хто і як ошукав пенсіонерів УкраїниПочаток цієї історії мною вже згадувався у дописі «Хто крутиться – як вуж на вилах?» в листопаді п.р. Але в той час я навіть не сподівався  на отримання таких шокуючи фактів масштабного шахрайства , вчиненого в Україні «невідомими» злочинцями. На сторінках Інтернету можна ознайомитись з коментарями стосовно шахрайських дій невідомих осіб, які впродовж кількох років систематично обдурюють клієнтів «Ощадбанку», «Приватбанку», «Кредобанку», Укрсиббанку» та  інших,  що  зловживаючи довірою громадян отримували доступ до карткових рахунків останніх та  перераховували кошти на інші рахунки, позбавляючи їх пенсій, заробітних плат та встановлених кредитних лімітів.

                Як правило, на мобільний телефон клієнта  «Ощадбанку» (мною  детально досліджувались документи тільки АТ «Ощадбанку») зловмисники відправляли смс-повідомлення  від імені згаданого банку, у якому повідомлялось про блокування картки і для розблокування  рахунку пропонувалось зателефонувати на вказаний номер телефону.  В розмові невідомі злочинці представлялись працівниками служби безпеки банку, повідомляли про спробу несанкціонованого  стягнення коштів з картки, про блокування картки через  ці незаконні дії злочинців . В розмові т.з. працівник служби безпеки банку для переконливості аргументації своїх наступних дій  називав прізвище, ім’я та по батькові клієнта банку, номер паспорта  і у такий спосіб отримував довіру і шляхом наступних маніпуляцій-реквізити  картки для доступу та перерахунку всіх коштів з картки на т.з. сайт «portmone» або карткові  рахунки в інших банках.

                З приводу вчинення такого шахрайства мені довелось звернутись до Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області. 12.04.2017 року, за моєю заявою  було відкрито кримінальне провадження і розпочате досудове розслідування, у якому я був визнаний потерпілою стороною. Сподіваючись на добросовісне відношення працівників поліції до  виконання своїх службових обов’язків  я певний час не дуже вникав у процес  здійснення досудового розслідування. Лише тоді, коли «Ощадбанк» почав надсилати на мій телефон відомості про нараховані  відсотки та зняті  кошти за користування кредитною лінією, я зрозумів, що потрібно вникати в цей процес і контролювати  його.

                Через сім місяців після відкриття кримінального провадження я ознайомився з документами по справі і зрозумів, що «кінь не валявся» і жодних дій  по розкриттю злочину  ні слідчим, ні процесуальним прокурором, ні оперативними працівниками, ні керівником  Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області не проводиться.

Уявіть собі таку картину- слідча отримала ухвали  Залізничного районного суду на тимчасовий доступ до  охоронюваної законом інформації і скерувала  на адресу начальника Залізничного ВП Гарасима П.С. доручення  для проведення слідчих дій (отримання відповідних відомостей від оператора мобільного зв’язку, від АТ «Ощадбанку», вчинення інших оперативно-розшукових заходів).

Звичайно, що керівник  Залізничного ВП п.Гарасим П.С.  наклав резолюцію на згаданих документах, якими доручив виконання  цих доручень працівникам відділу кримінальної поліції. А що далі?  В далі, як кажуть в народі - свищеться. Тобто нічого не відбувається впродовж семи місяців. Доручення слідчого скеровано керівництву відділу поліції, керівництво розписало його на підлеглих, а підлеглі  забили ..х на ці документи і нічого не робили, хоч слідча встановила строк виконання доручення- 10 днів. 

Нікому у відділі поліції немає діла до розслідування злочину? Нікого це не хвилює!  Довелось самому, як бувшому працівнику СБУ, як журналісту  втрутитись у цей процес.  Тільки після мого клопотання  слідство спромоглося зробити юридичну перекваліфікацію злочину- з ч.1 на ч.3 ст.190 КК України, адже злочин вчинено за допомогою електронно-обчислювальних засобів. Ви уявляєте, що сім місяців  справа розслідується (не розслідується) за ч.1 ст.190 КК України і нікому  в голову не прийшла думка про перекваліфікацію злочину? Кого ж вони шукали за ч.1 ст.190 КК України?  В мене  риторичне питання до керівників  правоохоронних органів -  що «олії» або «клепки» бракує у працівників, щоб самим допетрати зробити це?  Невже потерпілі по справі повинні це робити?

Згадана бездіяльність працівників та начальника Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області спонукала мене до  скерування заяв про вчинення ними кримінальних правопорушень під час досудового розслідування кримінального провадження, відкритого за моїм повідомленням від 12.04.2017р. Як Ви, мабуть, здогадались, слідчий Залізничного ВП не вніс відомості викладені у моїх повідомленнях до ЄРДР. Треба віддати належне слідчому судді Залізничного районного суду  Боровкову Д.О., який у відповідності до вимог КПК України розглянув мої скарги на бездіяльність слідчого Залізничного ВП, задоволив мої вимоги,  зобов’язавши внести відомості, викладені у повідомленнях про вчинені кримінальні правопорушення службовими особами відділу поліції та начальником Залізничного ВП Гарасимом П.С. до ЄРДР.  Львівська місцева прокуратура № 2  проводить досудове розслідування за вказаним кримінальним провадженням, у якому я знову визнаний потерпілою стороною. Як буде проводитись досудове розслідування  побачимо. На цьому  припиняємо опис першої частини цього кримінального чтива.

Продовження буде цікавим.

Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 78 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558194

Лічильник