Увійти


Увага!!! Шахрайство віку! Хто і як ошукав пенсіонерів україни?(ч.2)

 • Автор: Олександр Жуков

Шахрайство по телефонуВжиті мною заходи для прискорення досудового розслідування кримінальних проваджень щодо розшуку шахраїв та  встановлення винних, у не розслідуванні кримінального провадження  впродовж семи місяців службових осіб Залізничного ВП мабуть  нікого не  занепокоїло. Мало того, що мною відкрито кримінальне провадження проти посадових осіб Залізничного ВП, то ще й на адресу начальника ГУ НП у Львівській області скерована Скарга на незаконні дії службових осіб Залізничного ВП при досудовому розслідуванні кримінального провадження (у Львівську місцеву прокуратуру № 2 та прокуратуру області теж скеровані Скарги- відповіді надані, а реальних заходів – немає).

Я просив очільника поліції Львівщини провести службову перевірку дотримання чинного законодавства службовими особами Залізничного ВП, які причетні до досудового розслідування відкритих кримінальних проваджень, встановити винних у неналежному розслідуванні і притягнути їх до відповідальності.  Вже майже місяць розглядається Скарга, але тільки один раз мене запросили до ГУ НП  для надання пояснення, у зв’язку з тим, що ніби-то проводиться службова перевірка за моєю Скаргою, а моє прохання бути присутнім при розгляді Скарги, запрошувати мене для проведення відповідних дій органу, що розглядає Скаргу зависло в повітрі- мене не повідомляють  і не запрошують . Значить приховують від мене свої  «нечестиві наміри»? Що хочуть вигородити винних? Тільки так можна зрозуміти дії поліцейського керівництва.  Під час випадкової зустрічі та  розмови у приміщенні Інспекції по особовому складу ГУ НП у Львівській області начальник Залізничного ВП Гарасим П.С. заявив, що жодних порушень ним і його працівниками під час досудового розслідування не було зроблено. ОТАКОЇ!!! 

Сам був на оперативній роботі, але такої відвертої брехні,  нехай і від оперативника суміжного правоохоронного органу (професіонал до професіонала) ніколи не бачив і не чув.

Просто не хочу  оприлюднювати те  г…о, яке правоохоронцями цього відомства сприймається, як документи, що знаходяться  у матеріалах кримінального провадження, підготовлені оперуповноваженим ВКП Заверухою М.М. та іншими працівниками кримінальної поліції.  За часів Союзу  ці «Шерлок Хомси»  були би вже на вулиці за таку роботу, а в наш час у Залізничному ВП  цього опера переводять до Шевченківського ВП(мабуть на підвищення), інших двох оперів (Гнідця П.Б. та Окуня Я.В.) теж переводять (звільняють) з відділу поліції, не перевіривши їх «борги» по роботі.  Оце так керує п.Гарасим П.С.  на своїй посаді, що не знає чим займаються його підлеглі. А чи краще поставлена робота у слідстві? Про яке забезпечення  та охорону прав людини та громадянина з боку Залізничного ВП  може йти мова? Вони не можуть навести лад з обліком документів- про яку боротьбу із злочинністю може бути мова? Начальник відділу поліції  сам систематично порушує Закон і це відомо всім підлеглим. Він підміняє і виконує обов’язки слідчого- всі заяви про злочини(повідомлення) скеровані до слідчого Залізничного ВП розглядає Гарасим П.С. і за своєю вказівкою скеровує для прийняття рішення до прокуратури.

Хто дав право цьому  правоохоронцю порушувати Закон? Чому прокуратура – наглядаючий орган за дотриманням  Законів не реагує? Чи це наслідок т.з. реформи правоохоронних органів? Що слідчі, що оперативники, що прокурори- молоді люди, які не мають ні життєвого досвіду, ні відповідної професійної майстерності. Схоже на те, що вони й не мають особливого бажання  цю майстерність шліфувати?  Про розкриття,  яких складних злочинів може йти мова? Як вони можуть розкрити згаданий злочин, якщо місяцями «палець об палець не вдарили»? 

Будучи зацікавленим у розкритті цього злочину, я вирішив проводити паралельне розслідування, як бувший оперативник та журналіст інформаційної агенції. За два дні роботи мною було встановлено, що  на території Львівщини тільки за перше півріччя 2017 року невідомими зловмисниками вчинено маже 40 кримінальних правопорушень за  механізмом описаним вище- за участі т.з. співробітників банківської безпеки АТ «Ощадбанку». Хочу наголосити, що 40 справ, які мною опрацьовані у Єдиному державному реєстрі судових рішень, це справи які торкаються тільки АТ «Ощадбанку».

Попутно я виявив приблизно таку саму кількість справ по «Приватбанку» (по інших банках статистику не вів, але у документах згадуються назви «Кредобанку», «Укрсиббанку», «Сбербанку Росії», тощо.). У «Приватбанку» схема вчинення злочинів така сама- за допомогою  надсилання смс на мобільні телефони клієнтів банку.

Встановлено, що основна кількість ошуканих клієнтів- це пенсіонери (картки починаються з № 5167-4900-…). В мене  виникло питання- яким чином злочинці могли знати телефони, паспорти, номера карток,  ім»я та по батькові клієнтів банку? Адже ці відомості зловмисники оприлюднювали під час спілкування з пенсіонерами. 40 справ я виявив через Єдиний державний реєстр судових рішень, зробивши відповідний запит про наявність ухвал про тимчасовий доступ до речей і документів  за 6 місяців 2017 року. Скільки ж могло бути таких справ (вчинено злочинів) за 2016 рік? Мабуть,  близько 80 (вдвічі більше, ніж за перше півріччя 2017 року).

Крім того від Управління  інформаційно-аналітичної підтримки ГУ НП у Львівській області мною отримано офіційну відповідь  на журналістський запит про те, що  у 2016 році на території області відкрито 20 кримінальних проваджень за ознаками злочинів встановлених ч.3 ст.190 КК України, а у 2017 році- 196 кримінальних проваджень, вчинених з використанням інформаційних технологій і телекомукаційних мереж.  Тобто, можна з упевненістю говорити про те, що цей вид злочину особливого розмаху в області набув у 2017 році і фактична кількість таких злочинів може бути значно більша, адже не всі відділи поліції могли зробити юридичну перекваліфікацію з ч.1 на ч.3 ст.190 КК Ураїни (маємо мій приклад) , або не всі потерпілі могли заявити в поліцію  про злочини, або не всі заяви про злочини включені до ЄРДР, або не по всіх кримінальних провадженнях слідчі поліції вносили до суду клопотання про  ухвалення судових рішень про тимчасовий доступ до речей і документів (слідча Залізничного ВП не знала, що у провадженні є ще такі три аналогічні справи- про що ще можна говорити).

Отже, за 2016-2017рр.  слідчими поліції включено до ЄРДР приблизно  160 кримінальних проваджень за ознаками злочинів , встановлених ч.1 ст.190 КК України (це тільки по «Ощадбанку), і приблизно така сама кількість злочинів  включена до ЄРДР по «Приватбанку», загальна кількість ошуканих на Львівщині  вражаюча- приблизно 320 чоловік- пенсіонерів.

Нагадаю, що ця робота мною проведена за два дні, без  допомоги кримінальної поліції, слідчих і т.п.

Натомість Залізничний відділ поліції та й все ГУ НП у Львівській області навіть близько не спромоглось провести таку роботу, адже мною не тільки надано до слідчого відомості про кількість таких кримінальних проваджень, але й  видруковано тексти всіх ухвал судів Львівщини з номерами кримінальних проваджень, щоб слідство могло провести аналіз наданих документів, пересвідчитись у  правдивості моїх тверджень та  вирішити питання про об’єднання всіх цих кримінальних проваджень у одне- для ефективного досудового розслідування,  встановлення винних у вчиненні цих злочинів осіб і притягнення їх до відповідальності. Для наглядності показую наступні  цифри про кількість згаданих злочинів, вчинених на Львівщині, що зареєстровані у ЄРДР і, по яких суди постановили ухвали про тимчасовий доступ до документів:

 • у Галицькому районному суді – 8 кримінальних проваджень,
 • у Залізничному районному суді- 3;
 • у Личаківському  районному суді- 3;
 • у Франківському районному суді- 2;
 • у Червоноградському міському суді- 2;
 • у Яворівському районному суді- 5;
 • у Стрийському міськрайонногому суді- 6;
 • у Пустомитівському районному суді-4;
 • у Бродівському районному суді- 7.  

Крім того, щоб переконати слідчого про те, що  до скоєння згаданих злочинів можуть бути причетними одні і ті самі особи- мною податні номера одних і тих самих мобільних телефонів , якими користувались злочинці  для  вчинення шахрайства у різні дати по різних кримінальних провадженнях.  Що ще потрібно? Запихнув до рота- то й ще проковтнути за них?Які наслідки цієї роботи? Зеро!!! Так виглядає, що це нікому не потрібно?  За що гроші отримують? Це ж наші податки!

На цьому закінчимо другу частину. А тим, хто  побачить себе у цій публікації, як ошуканий - телефонуйте до мене- 067-713-2174- дам пораду, що потрібно робити далі (якщо є таке бажання).

Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 113 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555842

Лічильник