Увійти


Увага!!! Шахрайство віку! хто і як ошукав пенсіонерів україни? Рекомендації ошуканим. (частина 3)

 • Автор: Олександр Жуков

телефонне шахрайствоОтже після оприлюднення другої частини публікації до нас звернулась значна кількість ошуканих громадян України, які задають одне запитання- що робити далі?

Отож, щоб надати практичні рекомендації ми звернулись до офіційних документів АТ «Ощадбанку»- т.з. Договорів, які згадана банківська державна установа укладала з пенсіонерами- клієнтами Банку  під назвою «Заява про приєднання» до Договору комплексного банківського обслуговування фізичних осіб.  У п.5.2 Згаданої Заяви( можливо, що у різних областях України цей номер у відповідній Заяві не буде співпадати) вказана вимога, у відповідності до якої :

«… підписанням цієї Заяви про приєднання Клієнт підтверджує згоду/надає дозвіл на обробку своїх  персональних даних згідно Закону України «Про захист персональних даних» та умов Договору».

            Хочемо зауважити, що у відповідності до вимог згаданого Закону АТ «Ощадбанк» є розпорядником персональних даних всіх клієнтів банку. П.3 ст.10 Закону розпорядник персональних даних зобов’язаний «Не допускати розголошення у будь-який спосіб персональних даних, які їх було довірено або які стали відомі у зв’язку з виконанням професійних чи службових обов’язків». Крім того розпорядники персональних даних у відповідності до вимог ст.22 Закону «зобов’язані забезпечити захист цих даних від випадкових втрат, незаконної обробки, у тому числі незаконного доступу до персональних даних». «Порушення законодавства про захист персональних даних тягне за собою відповідальність, встановлену законодавством»- такі вимоги ст.28 Закону.

Отже, що ми маємо? З одного боку маємо Закон  у відповідності до якого у згаданій Заяві про приєднання вказані наступні персональні дані кожного клієнта Банку:

 • Прізвище, імя та по батькові;
 • Контактний телефон;
 • Ідентифікаційний код
 • Реквізити документа, що посвідчує особу(паспорта);
 • Дата та місце народження;
 • Адреса реєстрації
 • Наявність, тип платіжної картки та номер карткового рахунку;
 • Розмір кредиту.

Із наявних персональних даних зловмисники, які у шахрайський спосіб знімають з карткових рахунків клієнтів банку кошти використовуються наступні- прізвище, ім’я та по батькові; контактний телефон; реквізити документа, що посвідчує особу, наявність платіжної картки та розмір кредиту.

Це підтверджується тим, що зловмисники ошукали в межах України кілька тисяч клієнтів банківських установ, в тому числі державних,  що свідчить про масштабність цієї афери віку та причетність до  здійснення цих злочинів працівників банківських установ, які вчинили розголошення персональних даних клієнтів. Більше ніж впевнений, що Банк буде заперечувати свою причетність до витоку конфіденційної інформації(персональних даних клієнтів), тому я хочу оприлюднити  перелік кримінальних проваджень(211), відкритих територіальними підрозділами національної поліції України у п’яти областях України впродовж першої половини 2017 року за фактами шахрайських дій(ч.1 ст.190 КК України), вчинених невідомими злочинцями після розголошення працівниками АТ «Ощадбанку» персональних даних клієнтів Банку(додаток до Скарги,  яка сьогодні скерована на адресу Генерального прокурора України).

Відповідаючи на запитання(що ж робити далі?) хочемо повідомити наступне:

 1. Згадані злочинні дії вчинені за участі працівників банківських установ, які не забезпечили  безумовне виконання вимог Закону України «Про захист персональних даних»- незаконної втрати, обробки та доступу до персональних даних сторонніх осіб.
 2. АТ «Ощадбанк» (можна з упевненістю стверджувати, що аналогічні порушення допущені і працівниками «ПАТ «Приватбанку» та інших банків) допустив порушення вимог Заяв про приєднання, розголосивши персональні дані клієнтів, які були їм передані у  розпорядження.

Щоб забезпечити відновлення порушених прав клієнтів АТ «Ощадбанку»(можна так само використати і клієнтам інших банків) пропонується:

 1. Подати до відповідного слідчого підрозділу територіального відділу поліції повідомлення про вчинення кримінального правопорушення працівниками АТ «Ощадбанку»(у відповідності до вимог ст.214 КПК України) за ознаками ч.2 ст.364 КК України(Зловживання владою або службовим становищем). Принагідно хочу повідомити читачів, що 05.01.2018 року за моєю заявою вже відкрито таке кримінальне провадження за фактом розголошення працівниками АТ «Ощадбанку» персональних даних.
 2. У випадку невнесення слідчим вказаних відомостей до ЄРДР(перевірити через 24 години після подання повідомлення) скерувати скаргу до слідчого судді відповідного суду на бездіяльність слідчого поліції, щодо невнесення відомостей про вчинене кримінальне правопорушення до ЄРДР.
 3. Якщо ці заходи не допоможуть, порошу звертатись до мене особисто за тел. 067-713-21-74(Олександр Сергійович) і я підкажу ще кілька шляхів, щоб забезпечити належний розгляд скарги.

Жуков О.С., журналіст

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 18 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
630
Перегляди статей
641021

Лічильник