Увійти


Самовідвід суддів по Кам’янка-Бузьким правилам?

 • Автор: Олександр Жуков

Кам Бузький судУ попередній публікації «Як слідчий Парій А.В.  проводить досудове розслідування? Чи це вперше?» мною згадувалось про обставини виклику  слідчим Парієм А.В. мене на допит в якості «потерпілого» та наступних відмов у задоволенні моїх клопотань. Оскаржуючи такі незаконні, на мою думку,  дії слідчого, на адресу Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області  скеровано три скарги і 14.03.2018 року слідчий суддя Котормус  Т.І. почав розгляд заяв суддів цього суду про самовідводи.  Перші заяви про самовідводи по справі № 446/388/18 надійшли від судді Костюк У.І.

Розгляд скарг відбувався за моєї участі і я був надзвичайно здивований тим, що  розгляд заяв cуддів відбувався згідно вимог КПК України. Направду, я ніколи не міг подумати, що суддя Котормус  Т.І.  буде чинити по закону? А знаєте в чому «фішка»? Вона полягає у тому, що суддя Котормус  Т.І. у судовому засіданні  зачитував заяви про самовідвід  судді Костюк У.І.  і для прийняття судового рішення виходив у нарадчу кімнату!  Це ж треба  доробитись до того, щоб чинити судочинство по закону? Чому я так заявляю? А тому,  що маю ряд протилежних прикладів – порушень вимог КПК України при самовідводах суддів саме за участі згадуваного та інших суддів цього Суду.

Нагадаю читачам, що 13.02.2017 року в.о. голови Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області  Бакай І.А. , керуючись особистою неприязню до мене через чисельні критичні публікації про порушення Законів, з метою перешкоджання моєї законної професійної діяльності журналіста ІА «Журналісти проти корупції» скерувала на адресу  Кам’янка-Бузькогo ВП заяву про  моє незаконне проникнення  у службове приміщення архіву Суду та викрадення звідти судових документів. На підставі цієї заяви поліція відкрила кримінальне провадження за ознаками ст.358 КК України та розпочала досудове розслідування, слідчими у цьому провадженні були визначені Парій А.В. та Мужик В.М.

В листопаді 2017 року  під час допиту мене,  як свідка,  я ознайомився із витягом з ЄРДР по цьому кримінальному провадженню і заявив про вчинення Бакай І.А. кримінального правопорушення, передбаченого ст. 383 КК України «завідомо неправдиве повідомлення  про вчинення злочину». Після внесення відомостей,  викладених у моїй заяві це кримінальне провадження було скеровано для досудового розслідування до Кам’янка-Бузького ВП(слідчий Парій А.В.), який не визнав мене потерпілим, не надав для ознайомлення документи кримінального провадження, фактично позбавляючи мене моїх конституційних прав і свобод, в тому числі  права  на справедливий судовий розгляд, встановленого ч.6 Конвенції про захист прав і основоположних свобод людини.

В лютому 2017 року слідчий Кам’янка-Бузького ВП Мужик В.М. звернувся до слідчого судді Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області з клопотанням про тимчасовий доступ о охоронюваної законом таємниці  (провести арешт моєї кореспонденції- цінного листа, яким на адресу Суду були скеровані документи,  з якими я мав можливість ознайомитись у не охоронюваному приміщенні Суду). 

Всі судді Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області вкупі з слідчими поліції так захопились «комбінуванням» схем для притягнення мене до кримінальної відповідальності, що самі порушили низку вимог КПК України. 23.02.2017р. слідчий суддя Бакай І.А.,  27.02.2017 року слідчі судді Самсін М.Л. та  Котормус Т.І. написали заяви про самовідвід по справі № 446/324/17, долучили їх до справи, яку через Апеляційний суд Львівської області скерували на розгляд до Жовківського районного суду. Жодна із заяв згаданих суддів належним чином судом не розглянута і в порушення вимог ст.ст.80-83 КПК України справа передана на розгляд до Апеляційного суду Львівської області(дивним чином Апеляційний суд Львівської області не зауважив порушень з боку суддів Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області).

Пам’ятаючи про ці порушення Закону з боку суддів Кам’янка-Бузького районного суду в кулуарах я запитав суддю Котормуса Т.І. про причини такого належного виконання судом вимог КПК України при розгляді про самовідвід суддів, на що останній пояснив приблизно так: « чинне законодавство недосконале в частині самовідводів суддів, всі ми живі люди, кожен,  хто працює може помилятись,   судді теж помиляються».

Це добре, що судді визнають свої помилки, якщо це помилки. Але, хто встановив,  що це помилки , а не умисні дії? Помилки, на мою думку можуть трапитись один раз, два. А якщо це система?  Я перевірив через ЄДРСР,  чи раніше судді Кам’янка-Бузького районного суду розглядали у законний спосіб заяви про самовідводи. Що ж виявилось  при  дослідженні ухвал, які внесені до РЕЄСТРУ?

 • 08.08.2014р слідчий суддя Кам’янка-Бузького районного суду Костюк У.І. в судовому засіданні по справі № 446/1349/14 розглянула заяву про самовідвід судді Бакай І.А.
 • 11.07.2017р. слідчий суддя Самсін М.Л. у судовому засіданні розглянув заяву про самовідвід судді Бакай І.А. по справі № 446/477/13.
 • 26.09.2014р. слідчий суддя Бакай І.А. у судовому засіданні по справі № 446/1270/14 розглянула заяву про самовідвід судді Самсіна М.Л.
 • 30.03.2017р. слідчий суддя Самсін М.Л. у судовому засіданні по справі № 446/383/17 розглянув заяву про самовідвід судді Котормуса Т.І.

Отже маємо факти законного розгляду заяв про самовідвід слідчими суддями Кам’янка-Бузького районного суду, таких судових рішень десятки.  Чому ж тоді по справі № 446/324/17 всі згадані судді вчинили незаконні дії щодо самовідводів по справі? Що  зашкодило вчинити по Закону? Чому по інших справах , у яких я теж є стороною провадження такі самі порушення Закону? Може,  бажання та намагання вчинити незаконні дії, щодо притягнення  «ненависного» та  «в’їдливого» журналіста до кримінальної відповідальності? Вигородити незаконні дії судді чи слідчого поліції?  Інакшого пояснення я не маю. А, як тоді бути з принципами судочинства-верховество права, законність, рівність  перед законом і судом, якщо суддя керується емоціями, звичайним інстинктом помсти за те, що «посмів написати негатив про неї  чи нього»?  А раптом емоції зашкалять? Ці емоції можуть проявлятись і до інших громадян? Що тоді? Які можуть бути і вже є,  наслідки?

За п’ять років моєї «в’їдливості» та «безмежної  любові» до згаданих суддів у зв’язку з системними порушеннями ними Законів  України з боку останніх не було  навіть  спроби  пояснити, спростувати відомості викладені у моїх публікаціях, заявити на сторінках сайту  про  те, що викладена інформація не відповідає дійсності, або повідомити про те, що завдяки  нашим публікаціям суддя Самсін М.Л. став систематично вносити судові рішення до РЕЄСТРУ, а суддя Бакай І.А. – надолужила згаяне в роботі за кілька минулих років- тисячі судових рішень теж внесено до РЕЄСТРУ. Мало того, ці судді після тої чи іншої публікації, скарги вчиняли дії щодо виправлення викритих порушень, але навіть дякую не сказали про те, що журналіст підказав їм про недоліки в роботі і у досить незвичний спосіб спонукав до  виконання Правил ведення РЕЄСТРУ, тощо.

Хочу зауважити, що згаданий випадок «самовідводів суддів по Кам’янка-Бузьки» не є одиноким, такі випадки є ще, що теж свідчить про вибіркове «справедливе» судочинство  суддями згаданого суду, особливо суддями Самсіним М.Л. та Бакай І.А., які є лідерами порушень Закону в Суді. На цьому  ця тема не закінчена, вона знайде своє продовження у наступних публікаціях.

Журналіст  Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 105 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558285

Лічильник