Увійти


Гоголівські «Мертві душі» у Старому Яричеві?

 • Автор: Олександр Жуков
Гоголівські Мертві душі у Старому ЯричевіКам’янка-Бузькою райдержадміністрацією на виконання розпорядження голови Львівської облдержадміністрації проведено аудит використання земель сільськогосподарського призначення на території району.

За даними проведеного аудиту по Старояричівській сільській раді виявлено ряд порушень використання земельних ділянок державної форми власності.
«Станом на 15.08.2018 року по сільській раді сформовано 221 неуспадкованих земельних ділянок загальною площею 288 гектарів (???). … потенційними спадкоємцями подано 138 клопотань про відновлення спадщини на не успадковані земельні ділянки.
 
Відповідно до ст.1277 Цивільного кодексу, у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини, зобов’язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою. Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.
 
Однак сільською радою станом на15.08.2018 року не подано жодної заяви до суду про визнання спадщини відумерлою».
Такими словами закінчується відповідь Кам’янка-Бузької РДА на журналістський запит стосовно проведеного аудиту.

Для перевірки викладеної інформації я теж звернувся до Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області з відповідним запитом, на який мені надано відповідь про те, що «у 2015, 2016, 2017 роках станом на 27.08.2018 року заяви від Старояричівської сільської ради про визнання спадщини відумерлою до суду не надходили».
 
Одночасно, на адресу Старояричівської сільської ради скеровано запит, у якому просив надати інформацію про кількість не успадкованих земельних ділянок та їх загальну площу по сільській раді та кількість заяв поданих сільською радою до місцевого суду про визнання спадщини відумерлою за 2015-2017 роки. У цьому ж запиті просив надати інформацію про кількість не успадкованих земельних ділянок та їх загальну площу станом на 01.01.2015 року, 01.01.2016 року, 01.01.2017 року.
 
Надаю дослівний текст відповіді на запит, що тримав від розпорядника інформації:
«… на всі земельні ділянки є потенційні спадкоємці враховуючи п’яту чергу спадкоємців відповідно до ст.1265 ЦКУ. Майно залишається «безхазяйним» після смерті спадкодавця через те, що потенційні спадкоємці можуть просто не знати через поважність причин, з яких встановлений законодавством строк для прийняття спадщини був пропущений».
На жодне питання, вказане у запиті розпорядник інформації (голова сільської ради з двома дипломами про закінчення вищої освіти Андрущенко А.О.) так і не надав, навішавши локшини про «безхазяйне» майно.
 
Отримавши таку відповідь сам собі задав кілька питань:
 
 • Якщо є потенційні спадкоємці то чи знають вони про згадану спадщину?
 • Чи сільська рада дала відповідні консультації потенційним спадкоємцям?
 • Чи майно (земельна ділянка) є дійсно «безхазяйним» після смерті спадкодавця?
 • Чи всі 221 неуспадкованих земельних ділянок впродовж згаданих років(2015-2018) є «безхазяйними», чи все таки вони мають «хазяїна»? Хто цей «хазяїн» по кожній такій ділянці? На якій підставі цей «хазяїн» незаконно використовує земельну ділянку? І ще багато інших питань виникає після отримання цієї відповіді.
Через два місяці я знову звернувся із запитом до розпорядника інформації з приводу не успадкованих земельних ділянок, у якому зокрема просив надати відповідь про причини порушення сільською радою вимог ст.1277 ЦК України (відповідь на цей запит до цього часу не отримав).
 
На початку грудня п.р. направив черговий запит з цього ж питання до Старояричівської сільської ради, у якому просив:
 1. Надати поіменний список колишніх власників не успадкованих земельних ділянок за 2015-2017 роки.
 2.  Кількість заяв, поданих сільською радою до суду у 2015-2018 роках про визнання спадщини відумерлою.
 3. Список згаданих заяв, поданих до суду у 2015-2018 роках.
 4. Повідомити, чи здійснюється контроль за незаконним використанням сторонніми особами не успадкованих земельних ділянок(ким, коли і на кого з посадових осіб сільської ради покладено обов’язки такого контролю).
Надаю дослівний текст відповіді на запит, наданий головою сільської ради:
 
«…повідомляємо, що на сьогоднішній день ТзОВ «Агро ЛВ «Лімітед», яка орендує земельні паї на протязі 2018 року допомагає людям в юридичному оформленні прав на земельні ділянки».
Вчитавшись у ці рядки зрозумів, що згадана фірма за участі сільської ради здійснює оформлення прав на земельні ділянки «мертвих душ» для того, щоб використовувати їх у своїх бізнесових цілях. Як інакше можна зрозуміти надану відповідь? Поясніть мені і читачам, шановний пане голово!!!. Якщо це відповідає дійсності- то це злочинні дії!!!
 
Мабуть, кожній дорослій людині, яка прочитає ці рядки стане зрозумілим, що голова сільської ради ухиляється від надання відповіді на поставлені у інформаційному запиті питання.

Чому? Що спонукає цього посадовця не надавати інформацію на запит? Якщо все робиться прозоро, чесно і добросовісно- то немає потреби приховувати щось від громади?

Враховуючи те, що на один і той самий запит отримав дві різні відповіді (жодною відповіддю інформації на запит не надано) дозволю собі трохи пофантазувати. Уявімо собі, що на теренах сільської ради є 288 га не успадкованих земельних ділянок (221 земельна ділянка). Проста арифметика показує, що кожна ділянка має площу трохи більше одного гектара (мабуть це паї).
 
До смерті власника земельна ділянка, мабуть оброблялась, на ній вирощувались сільськогосподарські культури? Невже після смерті власника її вилучили з обороту земель, які обробляються, тому що немає власника? Не віриться, що 288 гектарів не успадкованих земель не мають господаря і земельні ділянки не обробляються і на них нічого не вирощується. Мабуть господарі є? Якщо є, то хто вони? На якій підставі володіють не успадкованими земельними ділянками? Хто дав дозвіл? Хто отримує прибуток від цього? Хто і з ким ділиться грошима? Чи на законних підставах використовуються ці земельні ділянки? Як відомо, «Хто про землю дбає, тому вона і повертає».

Можливо ця інформація зацікавить Яричівців, може хтось знає більше ніж я і може поділитись додатковою інформацією з цього приводу, адже моє розслідування здійснюється якраз в інтересах місцевих жителів, можливо тих, кого обділили (обдурили) чиновники з сільської ради. При потребі звертайтесь на сайт «Коло НЕдовіри».
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 65 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
630
Перегляди статей
642859

Лічильник