Увійти


Від Старояричівської сільської ради-як від лукавого?

  • Автор: Олександр Жуков
Від Старояричівської сільської ради як від лукавогоЛишилось кільканадцять годин до Нового року- року Свині. Може наступний рік не буде таким «свинським» і «собачачим» по відношенню до більшості громадян України (ріст тарифів на житлово – комунальні послуги, суцільна корупція, зменшення купівельної спроможності у громадян, збільшення кількості бідних та статків багатих людей,тощо). На цьому фоні згадав про незаконні дії окремих чиновників, які лукавством чинять беззаконня.
 
Згадайте шановні читачі про обіцянки наших зверхників щодо Індустріального «Сігми-парку» у Старому Яричеві, наведу наявні в Інтернеті:
 
«майже 8 тисяч робочих місць на території, яка в себе включає 4 населених пункти», – зазначив сільський голова с. Старий Яричів Андрій Андрущенко. Окрім того, в скарбницю сільської ради надходитимуть додаткові кошти, а це приблизно 40-50 мільйонів гривень щороку».
(Це лукавство чи ні?).
«Шановна громадо Яричива, в кого виникають питання щодо реалізації Індустріального парку можуть їх сміло задавати голові сільської ради Андрію Андрущенко, який вже з 29 вересня 2017 року неможе надати рішення про проходження кабелю електро живлення Індустріального парку, чим зупинив проектування на 2 місяці, а відповідно і відтягнув завершення проектування та початок будівництва.
 
Невже селу не потрібні робочі місця та надходження в бюджет? Чи ці понад 10 000 000 Грн..які вже потрапили в бюджет Старого Яричива це все що потрібно голові?
Громадо задайте питання голові як і куди витрачені кошти які надав Індустріальний парк? Тільки на концерти та піар Голови?».
(Повідомлення Романа Процака).
 
У словнику української мови слово лукавство означає нещирість, брехню, єхидство, що в повній мірі можна застосувати, як ознаку дій керівництва Старояричівської сільської ради при розгляді звернень громадян, про що я переконався на власному досвіді.
 
Все почалось із слова - 26.03.2018 року у газеті «Життя і слово» прочитав оголошення про громадське обговорення (16.04.2018р.) о 12-00 год. в приміщенні Старояричівської сільської ради детального плану території для будівництва та обслуговування сонячної батареї на території сільради та детального плану території для реконструкції нежитлових приміщень під обслуговування заготівельно - відгодівельного комплексу (вул. Галицька, 143 в с. Старий Яричів). Особисто був присутнім у сільській раді 16.04.2018 року коли цих слухань не було, як не було і навіть оголошень про ці слухання на стенді сільської ради. (Це лукавство чи ні?).
 
Де ці сонячні батареї, де цей комплекс? А де дитячий садочок «Ярчик», який з такою «помпою» голова сільської ради відкрив у селі? А хто придбав приміщення колишньої ферми у с.Руданціі, проводить ремонт для розведення «свинства» і заявляє, що не знає власника приміщення ? А хто ріже меблеву плиту, виробляє металеву сітку у приміщенні ферми колишнього колгоспу в с. Старий Яричів, хто вчинив незаконні дії із земельними ділянками і надає неправдиву інформацію про ці незаконні дії і багато інших хто…?
 
Щоб переконатись у тому, чи надає сільська рада інформацію про свою діяльність громадянам - звернувся із запитом про виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації». У відповідь знову дихнуло лукавством від сільської ради- сільський голова Андрущенко А.О. повідомив, що «оприлюднення інформації про діяльність Старояричівської сільської ради здійснюється через засоби масової інформації, а саме в газеті «Життя і слово» та на інформаційних стендах». Ось цю брехню сільського голови спростував головний редактор згаданого часопису Поломаний І.С., зазначивши у відповіді наступне:
 
«протягом 2016-2017 років, а також у 2018 році інформація про діяльність Старояричівської сільської ради, за винятком оголошень, у Кам’янка-Бузьку районну газету «Життя і слово» не поступала і не оприлюднювалась».
 
Тричі перебуваючи у сільській раді (16.04.2018р, 24.04.2018р., 05.05.2018р.) жодного разу не бачив на стенді у приміщенні документів про діяльність сільської ради. (Це лукавство чи ні?).
 
Нарешті, сільська рада взагалі не прореагувала на мій запит стосовно виконання нею вимог ст. 14 Закону.
 
Таке відверте ігнорування правами людини та ненадання публічної інформації спонукало мене звернутись за захистом своїх інтересів до суду.
12.10.2018 року Львівський окружний адміністративний суд за наслідком розгляду мого позову прийняв рішення, яким визнав дії Старояричівської сільської ради щодо надання недостовірної (від лукавого- примітка автора) та неповної інформації на запит протиправними.
 
Таке рішення свідчить про те, що суд визнав незаконність дій сільської ради, яка надає «лукаву» та неповну інформацію на запити. Невже всі мешканці Старого Яричева та інших сіл підтримують таку «політику» сільського голови? Невже їм це подобається?
 
Одночасно Суд згаданим рішенням:
 
  1. зобов’язав Старояричівську сільську раду надати Жукову О.С. запитувану інформацію у повному обсязі(про виконання цього рішення буде окрема публікація);
  2. зобов’язав Старояричівську сільську раду вжити заходів для виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо оприлюднення публічної інформації про свою діяльність на інформаційному стенді у приміщенні сільської ради та Інтернет-сайті.

Чи послужило згадане рішення уроком для сільської ради та його керівництва? Чи після цього рішення виконуються вимоги згаданого Закону? Чи з’явився сайт сільської ради? Чи оприлюднюються на ньому рішення сільської ради? Ні, все продовжується, так як і було до цього рішення суду. У цьому я переконався особисто, перебуваючи у сільській раді у грудні п.р. На стенді сільської ради не оприлюднена копія цього рішення Суду, яка засвідчує порушення Закону про доступ до публічної інформації з боку чиновників цього органу самоврядування. Мабуть, кожна людина хоче слухати, бачити те, що хоче. Нікому не подобається критика, яка лунає на його адресу. Але така форма громадського контролю (критика незаконних дій) за діями чиновників і є однією з ознак демократичного суспільства.

Сільському голові Андрущенко А.О. не хочеться, щоб «негатив» стосовно діяльності, очолюваної ним сільської ради оприлюднювався на стенді. Краще, мабуть, знову розвішувати «лукаву» локшину громадянам, що він і продовжує робити, скеровуючи відверті брехливі відомості не тільки мені , але й до суду. Не хоче зрозуміти сільський голова, що вимоги цього Закону він буде виконувати, тому, що до цього його спонукають обставини і він буде змушений робити, так як колись в армії: « Не вмієш-навчимо, не хочеш-змусимо!». Закон потрібно виконувати, подобається він Андрущенку А.О. , чи ні!!!

З Новим роком , всіх читачів!!!
 
Ця тема буде продовжена у наступних публікаціях.
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 20 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708385

Лічильник