Увійти


Без коментарів про Старояричівську сільську раду.

 • Автор: Олександр Жуков
СКАРГА на протиправні і незаконні дії Старояричівської сільської ради
В кінці січня 2019 року мною до Кам’янка-Бузької райдержадміністрації та Кам’янка-Бузької районної ради скеровано скаргу на протиправні і незаконні дії Старояричівської сільської ради Кам’янка-Бузького району Львівської області, які полягали у ненаданні запитуваної інформації на запити відповідно до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації».
 
В кінці скарги я просив повідомити про наслідки розгляду скарги письмово.
 
Щоб не повторюватись, пропоную скаргу для ознайомлення у тому вигляді, як вона була скерована керівникам згаданих органів. Навмисне не буду робити жодних коментарів, що до отриманих документів, нехай люди самі оцінять їх зміст і вжиті заходи.
Документи будуть оприлюднені з врахуванням їх об’єму у наступних публікаціях.
 
Кам’янка-Бузька райдержадміністрація
80400, м.Кам’янка-Бузька, вул. Незалежності, 27
Кам’янка-Бузька районна рада
80400, м.Кам’янка-Бузька, вул. Незалежності, 27

СКАРГА

на протиправні і незаконні дії Старояричівської сільської ради Кам’янка-Бузького району Львівської області .
 
01.05.2018 року за вих..№ ВСП 001/01/05/18 на електронну адресу Старояричівської сільської ради –Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (чинна на той час) мною у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» скеровано чотири журналістські запити-
 
Перший запит:
 1. Стосовно надання інформації про наявність у сільській раді обліку малозабезпечених сімей (їх кількість, список із зазначенням місць проживання, підстави та дати складання таких списків.
 2. Стосовно надання для ознайомлення нормативного документу, яким керується сільська рада при виділенні матеріальної допомоги малозабезпеченим сім’ям(коли, ким і коли затверджений документ).
Другий запит:
 
 1. Стосовно надання інформації про перелік побутових послуг, які забезпечує сільська рада мешканцям сіл, що знаходиться на території сільської ради (водопостачання та водовідведення, вуличне освітлення, збір та вивіз сміття, чистка камінів, тощо).
 2. Стосовно надання інформації про підстави надання таких послуг (оплатні чи безкоштовні) та, ким втни виконуються (перелік нормативних документів, яким це встановлено).
Третій запит:
 
 1. Стосовно надання інформації про ФГ «Озеро»(дир.Лисик Т.Б.)-, чи знаходиться на території сільської ралди, площа території ФГ «Озеро», дата, з якої вона використовується за призначенням.
 2. Стосовно інформації про наявність відповідного договору оренди ФГ «Озеро» території у сільської ради, дата його укладання.
 3. Стосовно інформації про розмір щомісячних коштів, сплачених орендарем на рахунок сільської ради впродовж 2015-2017 років.
 4. Стосовно надання для ознайомлення договору оренди(за його наявності), укладеного ФГ «Озеро» з сільською радою.
Четвертий запит:
 
 1. Стосовно надання списку працівників сільської ради із зазначенням їх посад та дат прийому на роботу.
 2. Стосовно надання для ознайомлення посадових інструкцій працівників сільської ради.
 3. Стосовно надання інформації про посадові оклади працівників сільської ради та дати їх встановлення.
 4. Стосовно надання для ознайомлення нормативного документа, який використовується для преміювання працівників сільської ради.
У кожному тексті вказаного запиту я просив надати відповідь у встановлений законом строк на мою поштову або електронну адресу.
03.05.2018 року за вих..№ ВСП 001/03/05/18 мною на електронну адресу Старояричівської сільської ради скеровано ще два журналістських запити:
 
Перший:
 1. Стосовно надання інформації про втрати та оплату за дизельне пальне Старояричівською сільською радою ТОВ «ТД «АВІАС»- 03.02.2016р.- 4 350,00 грн; 06.04.2016р.- 4 650,00 грн; 29.07.2016р.- 11 007,50 грн.
 2. Стосовно надання інформації про використання та оплату пального отриманого у ТОВ «Альянс Еволюшн»- 06.02.2017р.- 15 750,00 грн; 10.05.2017р.- 10 560 грн.; 08.08.2017р.- 13 545,00 грн.; 13.12.2017р.- 12500,00 грн.; 29.11.2017р.-12 500,00 грн.; 20.10.2017р.- 5 060,00 грн.
 3. Стосовно надання інформації про використання та оплату за дизельне пальне лотримане у ТзОВ «Лівайн Торг»- 05.02.2018р.- 10 800,00 грн.; 05.04.2018р.-7 800,00 грн.
 4. Стосовно надання інформації, для яких потреб сільська рада закуповує дизельне паливо.
 5. Стосовно надання інформації про місце зберігання придбаного дизельного палива.
 6. Стосовно надання інформації про посадову особу сільської ради, яка отримує паливо, веде його облік наявності, використання та надання для ознайомлення із згаданими документами.
 7. Стосовно надання для ознайомлення відповідних документів (рішень, розпоряджень). Якими передбачена закупівля та використання дизельного палива у сільській раді.
Другий:
 1. Стосовно надання інформації про кадастровий номер та власника (власників) земельної ділянки площею 0.25 га в с.Старий Яричів по вул. Галицькій, 89 станом на дату подання запиту;
 2. Стосовно надання інформації (за наявності) про зміну цільового призначення згаданої земельної ділянки(ким, коли була поведена зміна).
У тексті кожного запиту я просив надати відповідь у встановлений законом строк на мою поштову або електронну адресу.
03.05.2018 року на мою електронну адресу за вих. № 249 від Старояричівської сільської ради надійшла відповідь на мої журналістські запити № ВСП 001/01/05/18 від 01.05.2018 року та на № ВСП 001/03/05/18 від 03.05.2018 року, якою сільський голова Андрущенко А.О. запросив мене прибути у Старояричівську сільську раду 05 травня 2018 року на 10-00 год. для ознайомлення з запитуваною мною інформацією.

Прибувши у вказану дату та годину до сільської ради землевпорядник Гарасюк Н.Т. повідомила мене, що сільський голова знаходиться у м. Києві і його не буде на роботі. За кілька хвилин на мій мобільний телефон зателефонував Андрущенко А.О. і повідомив, що він був змушений терміново виїхати до Києва, тому не зміг мене повідомити завчасно про те, що його не буде на роботі. Я попросив сільського голову дати вказівку його підлеглим надати мені для ознайомлення запитувані документи, однак останній відмовив мені у цьому.
Станом на дату написання позовної заяви всі мої запити у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» не розглянуті, відповіді на них та запитувана інформація не надана, із запитуваними документами мені не надано можливості ознайомитись (станом на 21.01.2019 року).

Те, що запитувана у запитах від 01.05.2018 року та від 03.05.2018 року інформація є публічною, підтверджується вимогою ст.1 Закону - «це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб’єктами владних повноважень своїх обов’язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб’єктів владних повноважень…» (це стосується питань про виділення коштів малозабезпеченим сім’ям; про надання побутових послуг мешканцям сіл сільською радою; про надання в оренду ФГ «Озеро» земель та орендну плату; про списки працівників сільської ради, їх посадові інструкції та порядок їх преміювання; про використання, оплату та зберігання дизельного пального; про власників та зміну цільового використання земельної ділянки в с. Старий Яричів по вул. Галицька 89). Ненадання запитуваної інформації спонукає до думки про умисне приховування цієї інформації від оприлюднення службовими особами суб’єкта владних повноважень- Старояричівської сільської ради у зв’язку з їх корупційними діяннями.

Вимогами ч.1 ст.13 Закону встановлено, що розпорядником інформації визнаються – «суб’єкти владних повноважень- органи державної влади, інші державні органи, органи місцевого самоврядування…», тож запит подано у відповідності до вказаних вимог Закону.
Стаття 3 Закону гарантує запитувачам право на доступ до публічної інформації, і це право ґрунтується на:
 • обов’язку розпорядників інформації надавати та оприлюднювати інформацію, крім випадків, передбачених законом;
 • максимальним спрощенням процедури подання запиту та отримання інформації;
 • юридичною відповідальністю за порушення законодавства про доступ до публічної інформації.
Один із принципів забезпечення доступу до публічної інформації у відповідності до вимог п.2 ч.1 ст.4 ґрунтується на вільному отриманні, поширенні та будь-якому іншому використанні інформації, що була надана або оприлюднена відповідно до вимог цього Закону, крім обмежень, встановлених законом. 
 
Забезпечення доступу до публічної інформації встановлено вимогами п.2 ч.1 ст.5 Закону України «Про доступ до публічної інформації», в тому числі наданням інформації за запитами на інформацію.

Запитувана мною інформація не відноситься до інформації з обмеженим доступом( конфіденційної, таємної чи службової), адже вона торкається обов’язків розпорядників інформації, викладених у статті 15 Закону та зобов’язань розпорядників інформації оприлюднювати:
 1. інформацію про організаційну структуру, місію, функції, повноваження, основні завдання, напрями діяльності та фінансові ресурси (структуру та обсяг бюджетних коштів, порядок та механізм їх витрачання тощо);
 2. нормативно-правові акти, акти індивідуальної дії (крім внутрішньоорганізаційних), прийняті розпорядником, проекти рішень, що підлягають обговоренню, інформацію про нормативно-правові засади діяльності;
 3. перелік та умови отримання послуг, що надаються цими органами, форми і зразки документів, правила їх заповнення;
 4. порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень розпорядників інформації, дій чи бездіяльності;
 5. інформацію про систему обліку, види інформації, яку зберігає розпорядник;
 6. інформацію про механізми чи процедури, за допомогою яких громадськість може представляти свої інтереси або в інший спосіб впливати на реалізацію повноважень розпорядника інформації;
 7. плани проведення та порядок денний своїх відкритих засідань;
 8. розташування місць, де надаються необхідні запитувачам форми і бланки установи;
 9. загальні правила роботи установи, правила внутрішнього трудового розпорядку;
 10. звіти, в тому числі щодо задоволення запитів на інформацію;
 11. інформацію про діяльність суб'єктів владних повноважень, а саме про:
 • їхні місцезнаходження, поштову адресу, номери засобів зв'язку, адреси офіційного веб-сайту та електронної пошти;
 • прізвище, ім'я та по батькові, службові номери засобів зв'язку, адреси електронної пошти керівника органу та його заступників, а також керівників структурних та регіональних підрозділів, основні функції структурних та регіональних підрозділів, крім випадків, коли ці відомості належать до інформації з обмеженим доступом;
 • розклад роботи та графік прийому громадян;
 • вакансії, порядок та умови проходження конкурсу на заміщення вакантних посад;
 • перелік та умови надання послуг, форми і зразки документів, необхідних для надання послуг, правила їх оформлення;
 • перелік і службові номери засобів зв'язку підприємств, установ та організацій, що належать до сфери їх управління, та їх керівників, крім підприємств, установ та організацій, створених з метою конспірації, оперативно-розшукової або контррозвідувальної діяльності;
 • порядок складання, подання запиту на інформацію, оскарження рішень суб'єктів владних повноважень, їх дій чи бездіяльності;
 • систему обліку, види інформації, якою володіє суб'єкт владних повноважень;
 
12) іншу інформацію про діяльність суб'єктів владних повноважень, порядок обов'язкового оприлюднення якої встановлений законом.

2. Інформація, передбачена частиною першою цієї статті, підлягає обов'язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності у розпорядника інформації офіційного веб-сайту така інформація оприлюднюється на веб-сайті із зазначенням дати оприлюднення документа і дати оновлення інформації.
 
3. Проекти нормативно-правових актів, рішень органів місцевого самоврядування, розроблені відповідними розпорядниками, оприлюднюються ними не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду з метою прийняття.
 
4. Невідкладному оприлюдненню підлягає будь-яка інформація про факти, що загрожують життю, здоров'ю та/або майну осіб, і про заходи, які застосовуються у зв'язку з цим.
 
Не дивлячись на вказані вимоги Закону, за вих № 249 від 03.05.2018 року розпорядник інформації (суб'єкт владних повноважень)- Староярчівська сільська рада за підписом сільського голови Андрущенка А.О. на мої журналістські запити (шість) скерувала одну відповідь, якою (ніби-то) запросила для ознайомлення із запитуваними документами. Фактично сільський голова Андрущенко А.О. вчинив шахрайство по відношенню до мене та посадове підроблення, запросивши мене до сільської ради для ознайомлення із запитуваними документами та обдуривши при цьому- виїхав за межі села, не передавши повноважень для ознайомлення та надання мені запитуваної інформації іншим службовим особам сільської ради. Наданою відповіддю розпорядник інформації не надав запитуваної інформації на жоден із згаданих запитів, порушивши вимоги п.2 ч.1 ст.5 та ч.1 ст.14 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Невиконання вимог ст.14-15 Закону України «Про доступ до публічної інформації» Старояричівською сільською радою підтверджується рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 12.10.2018 року по справі № 1340/4087/18, під час розгляду якої встановлено, що розпорядник інформації(суб’єкт владних повноважень, Старояричівська сільська рада) за відсутності Інтернет сайту взагалі не оприлюднювала на інформаційному стенді в сільській раді, чи будь-яким іншим способом публічну інформацію про свою діяльність, що стало підставою для скерування згаданих журналістських запитів. Згаданим рішенням Суд зобов’язав Старояричівську сільську раду вжити заходів для виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» про свою діяльність на інформаційному стенді у приміщенні сільської ради та Інтернет-сайті.

Ненадання відповідей по суті запитів розпорядником інформації та невиконання розпорядником інформації обов’язку оприлюднювати інформацію відповідно до ст.15 Закону у відповідності до вимог п.3 та п.6 ч.2 ст.23 Закону надає право запитувачу оскаржити «ненадання відповіді на запит на інформації» та «невиконання розпорядником обов’язку оприлюднювати інформацію відповідно до ст.15 цього Закону» до Суду, а вимогами п.2 та п.4 ч.1 ст.24 Закону встановлена відповідальність за порушення законодавства про доступ до публічної інформації: «ненадання інформації на запит» та «не оприлюднення інформації відповідно до ст.15 цього Закону».
У відповідності до вимог ст.12 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»: «сільський голова є головною посадовою особою територіальної громади села», а відповідно до вимог п.14 ч.4 ст.42 Закону він: представляє територіальну громаду, раду та її виконавчий комітет у відносинах з державними органами, іншими органами місцевого самоврядування, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форм власності, громадянами, а також у міжнародних відносинах відповідно до законодавства. Саме за підписом голови сільської ради Андрущенка А.О. надаються відповіді на інформаційні запити про доступ до публічної інформації.

Вимогами ст.25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» встановлена загальна компетенція сільських рад, у відповідності до якої вони правомочні розглядати і вирішувати питання віднесені Конституцією України цим та іншими Законами до їх відання.

У відповідності до вимог ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їз посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Викладене підтверджує, що голова сільської ради Андрущено А.О. при наданні відповіді на запит діяв в межах повноважень та у спосіб, що визначений Конституцією України та згаданим Законом.

19.10.2018 року мною до Львівського окружного адміністративного суду скеровано позовну заяву про визнання дії Старояричівської сільської ради протиправними та зобов’язання вчинення дій, щодо надання запитуваної інформації.

05.12.2018 року Львівський окружний адміністративний суд за наслідком розгляду мого адміністративного позову постановив рішення по справі № 1340/4860/18, яким:
 • позов Жукова Олександра Сергійовича дло Старояричівської сільської ради задоволив повністю;
 • визнав протиправними дії Старояричівськоїсільської ради щодо ненадання запитуваної інформації на запити Жукова О.С. від 01.05.2018 року та від 03.05.2018 року(шість запитів);
 • зобов’язав Старояричівську сільську раду Кам’янка-Бузького району Львівської області надати позивачу для ознайомлення документи Старояричівської сільської ради, згідно вимог зазначених у запитах;
 • стягнув з Старояричівської сільської ради Кам’янка-Бузького району Львівської області на користь Жукова О.С. 1 409,60 грн. судового збору.

Рішення суду набрало законної сили 08.01.2019 року.

17 січня 2019 року мною до УДКСУ у Залізничному районі подано заяву про стягнення судового збору в розмірі 1 409,60 грн. з боржника - Старояричівської сільської ради Кам’янка-Бузького району Львівської області згідно виконавчого листа № 1340/4860/18 від 14.01.2019р.

У відповідності до вимог ч.1 ст.6 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» кошти, виплачені за рішенням суду про стягнення коштів, вважаються збитками державного бюджету. Посадові, службові особи державного органу, державного підприємства або юридичної особи, дії якої привели до збитків державного бюджету, несуть відповідальність згідно з законом.
Державні органи після виконання рішення суду про стягнення коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти державного бюджету, проводять службове розслідування щодо причетності посадових, службових осіб таких органів, щодо яких рішенням суду не встановлено складу кримінального правопорушення в діях зазначених осіб.

Частиною 3 ст.6 цього ж Закону встановлена вимога у відповідності до якої:

Після виконання рішень суду відповідно до цього Закону за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, державний орган, до сфери управління якого належить державне підприємство, забезпечує проведення службового розслідування щодо службових осіб державного підприємства, дії яких призвели до збитків державного бюджету, якщо рішенням суду в діях зазначених осіб не встановлено складу кримінального правопорушення. За результатами службового розслідування органи центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів за поданням відповідних матеріалів державними органами в місячний строк можуть звернутися до суду з позовом про відшкодування збитків, завданих державному бюджету, з пред’явленням зворотної вимоги (регресу) у розмірі виплаченого відшкодування до службових осіб державних підприємств, винних у завданні збитків.
На підставі викладеного та вимог ст.ст.1, 14-15, 18-19 Закону України «Про звернення громадян» я звернувся до УДКСУ у Залізничному районі м.Львова із заявою про ініціювання проведення службового розслідування обставин порушення вимог чинного законодавства з боку посадових та службових осіб Старояричівської сільської ради для встановлення осіб винних у нанесенні збитків державному бюджету та пред’явлення зворотної вимоги(регресу) у розмірі виплаченого відшкодування.

Статтею 74 Закону України «Про місцеве самоврядування» встановлена відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування:
 1. Органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність за свою діяльність перед територіальною громадою, державою, юридичними і фізичними особами.
 2. Підстави, види і порядок відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначаються Конституцією України, цим та іншими законами.
Статтею 75 Закону встановлена відповідальність органів та посадових осіб перед територіальними громадами:
 1. Органи та посадові особи місцевого самоврядування є підзвітними, підконтрольними і відповідальними перед територіальними громадами. Вони періодично, але не менш як два рази на рік, інформують населення про виконання програм соціально-економічного та культурного розвитку, місцевого бюджету, з інших питань місцевого значення, звітують перед територіальними громадами про свою діяльність.
 2. Територіальна громада у будь-який час може достроково припинити повноваження органів та посадових осіб місцевого самоврядування, якщо вони порушують Конституцію або закони України, обмежують права і свободи громадян, не забезпечують здійснення наданих їм законом повноважень.
 3. Порядок і випадки дострокового припинення повноважень органів та посадових осіб місцевого самоврядування територіальними громадами визначаються цим та іншими законами.

Статтею 76 Закону України «Про місцеве самоврядування» встановлена відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування перед державою:
 1. Органи та посадові особи місцевого самоврядування несуть відповідальність у разі порушення ними Конституції або законів України.
 2. Органи та посадові особи місцевого самоврядування з питань здійснення ними делегованих повноважень органів виконавчої влади є підконтрольними відповідним органам виконавчої влади.
 
Статтею 77 Закону встановлена відповідальність органів та посадових осіб перед юридичними та фізичними особами:
 1. Шкода, заподіяна юридичним і фізичним особам в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності органів місцевого самоврядування, відшкодовується за рахунок коштів місцевого бюджету, а в результаті неправомірних рішень, дій або бездіяльності посадових осіб місцевого самоврядування - за рахунок їх власних коштів у порядку, встановленому законом.
 2. Спори про поновлення порушених прав юридичних і фізичних осіб, що виникають в результаті рішень, дій чи бездіяльності органів або посадових осіб місцевого самоврядування, вирішуються в судовому порядку.

Як вбачається з викладеної інформації суд встановив, що дії Старояричівської сільської ради, щодо ненадання запитуваної інформації носять протиправний характер (визнав протиправними), що засвідчує незаконну діяльність цього органу самоврядування при виконанні делегованих повноважень(ст.38 Закону України «Про місцеве самоврядування):
 • «забезпечення вимог законодавства щодо розгляду звернень громадян, здійснення контролю за станом цієї роботи на підприємствах та організаціях незалежно від форм власності». Тобто, Старояричівська сільська рада в особі виконкому не виконує покладених на неї згаданих делегованих повноважень, а сама являється порушником законодавства про звернення громадян та доступу до публічної інформації, порушуючи мої права та свободи людини та громадянина, перешкоджаючи моїм законним інтересам, як журналіста та громадського активіста. Крім того, своїми незаконними діями Старояричівська сільська рада заподіяла збитки державному бюджету, що взагалі суперечить функції цього органу самоврядування.

Викладені обставини порушення чинного законодавства з боку Старояричівської сільської ради свідчать про системність порушень ( ненадання запитуваної інформації на шість інформаційних запитів) та зловживання службовим становищем з боку посадових осіб цього органу самоврядування.

Враховуючи викладене та вимоги Закону України «Про місцеве самоврядування» та інших нормативно- правових актів прошу вжити заходів для встановлення та усунення причин вчинення зазначених порушень Конституції та закону з боку службових осіб Старояричівської сільської ради та притягнення їх до відповідальності. Прошу забезпечити безумовне виконання Старояричівською сільською радою у майбутньому вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та надання запитуваної інформації не тільки мені, але й іншим громадянам України.

Про наслідки розгляду скарги прошу письмово повідомити у встановлений законом строк на мою поштову адресу.
 
Жуков О.С.
« » _________________ 2019р.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558057

Лічильник