Увійти


Чому голова РДА Кирилич В.І. не захотів розглядати скаргу?

 • Автор: Олександр Жуков
Чому голова РДА Кирилич В.І. не захотів розглядати скаргу
 
У попередній публікації я без коментарів виклав текст скарги до Кам’янка-Бузької РДА та районної ради на незаконні дії Старояричівської сільської ради Кам’янка-Бузького району Львівської області, щодо ненадання інформації на журналістські запити згаданим органом самоврядування. У цій скарзі я також нагадав про визнання Львівським окружним адміністративним судом згаданих дій протиправними.
 
Наведу останній абзац скарги , у якому зазначено наступне:
 
«Враховуючи викладене та вимоги Закону України «Про місцеве самоврядування» та інших нормативно-правових актів прошу вжити заходів для встановлення та усунення причин виникнення зазначених порушень Конституції та закону з боку службових осіб Старояричівської сільської ради та притягнення їх до відповідальності. Прошу забезпечити безумовне виконання Старояричівською сільською радою у майбутньому вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» та надання запитуваної інформації не тільки мені, але й іншим громадянам України.
Про наслідки розгляду скарги прошу письмово повідомити у встановлений законом строк на мою поштову адресу».
До цієї скарги я ще буду не раз звертатись у майбутньому.
 
Виявляється голові Кам’янка-Бузької РДА Кириличу В.І. ця скарга потрібна, як «зайцю - стоп сигнал». Наведу текст відповіді РДА за його підписом повністю:
 
«Скеровуємо за належністю скаргу Жукова Олександра Сергійовича від 20.01.2019 року у відповідності до вимог ст.7 Закону України «Про звернення громадян», ст.17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини». Про результати розгляду просимо повідомити автора скарги та Кам’янка-Бузьку райдержадміністрацію. Голова райдержадміністрації Кирилич В.І.».
Виконавцем цього вкрай «мудрого» документа значиться Борис (тел.2-45-14), який адресований Уповноваженому Верховної ради України з прав людини (м.Київ).
 
Прочитавши ці рядки вирішив все таки прокоментувати цей лист, адже скарга належним чином не розглянута і відповідь на неї не надана (Невідомий мені Борис підготував звичайну відписку).
 
Перше. Скарга адресована для розгляду Кам’янка-Бузькій райдержадміністрації, сaме до цієї державної установи скероване моє прохання вжити заходів … та повідомити про наслідки розгляду скарги.
 
Друге. Хто просив керівництво РДА направляти скаргу до Уповноваженого з прав людини? Я не просив. Адресу уповноваженого я теж знаю і можу власноручно скерувати до нього скаргу за потреби. Я просив розглянути цю скаргу власне два найвищі органи у районі: один державний- РДА , а другий виборний - орган самоврядування. При чому тут Уповноважений Верховної Ради?
 
Звертаюсь до ст.17 Закону України «Про Уповноваженого Верховної ради з прав людини», на підставі якої голова РДА скерувала мою скаргу до згаданого посадовця. Читаю:
 
Уповноважений приймає та розглядає звернення громадян України, іноземців, осіб без громадянства або осіб, які діють в їхніх інтересах, відповідно до Закону України "Про звернення громадян".
 
Звернення подаються Уповноваженому в письмовій формі протягом року після виявлення порушення прав і свобод людини і громадянина. За наявності виняткових обставин цей строк може бути подовжений Уповноваженим, але не більше ніж до двох років.
При розгляді звернення Уповноважений:
 
 1. відкриває провадження у справі про порушення прав і свобод людини і громадянина;
 2. роз'яснює заходи, що їх має вжити особа, яка подала звернення Уповноваженому;
 3. направляє звернення за належністю в орган, до компетенції якого належить розгляд справи, та контролює розгляд цього звернення;
 4. відмовляє в розгляді звернення.
Уповноважений не розглядає тих звернень, які розглядаються судами, зупиняє вже розпочатий розгляд, якщо заінтересована особа подала позов, заяву або скаргу до суду.
 
Кого ж збирається захищати в Уповноваженого ВРУ з прав людини голова РДА Кирилич? Може мене? А можливо він скерував мою скаргу для захисту сільського голови Андрущенка А.О.?
 
А тепер прошу ознайомитись із текстом ст.7 Закону України «Про звернення громадян» :
 
Звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду. Забороняється відмова в прийнятті та розгляді звернення з посиланням на політичні погляди, партійну належність, стать, вік, віросповідання, національність громадянина, незнання мови звернення.
 
Якщо питання, порушені в одержаному органом державної влади, місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, об'єднаннями громадян або посадовими особами зверненні, не входять до їх повноважень, воно в термін не більше п'яти днів пересилається ними за належністю відповідному органу чи посадовій особі, про що повідомляється громадянину, який подав звернення. У разі якщо звернення не містить даних, необхідних для прийняття обгрунтованого рішення органом чи посадовою особою, воно в той же термін повертається громадянину з відповідними роз'ясненнями. Забороняється направляти скарги громадян для розгляду тим органам або посадовим особам, дії чи рішення яких оскаржуються.
 
Тож для чого направили мою скаргу до Києва? Щоб вона була похована?
 
Хто ж це зробив? Що це за фахівець у РДА під прізвищем Борис, який надав голові РДА для підпису відписку для «від футболення» моєї скарги?
Мабуть, Борис і голова РДА забули, що вимогами ст.19 ЗУ «Про звернення громадян» встановлена вимога, у відповідності до якої встановлені обов’язки для органів державної влади:
 
Об’єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви та скарги громадян;
не допускати безпідставної передачі розгляду заяв чи скарг іншим органам;
 
Незайвим вважаю нагадати чиновникам РДА, що згідно із ст.24 особи, винні у порушенні цього Закону несуть цивільну, адміністративну або кримінальну відповідальність. Якщо хтось сумнівається у цьому, прошу уважно прочитати мою скаргу на протизаконні дії Старояричівської сільської ради.
 
Відповідь Уповноваженого ВРУ з прав людини, на мою думку, буде теж відпискою, яку оприлюднимо, щоб люди читали і знали.
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 65 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708066

Лічильник