Увійти


Свиням рости на фермі у с.Руданці?

Свиням рости на фермі у с.Руданці
 
В липні 2018 року я оприлюднив публікацію під назвою « Хто будує щастя на фермі у с.Руданці?»
.
Нагадаю читачам що в червні 2018 року звернувся до Старояричівської сільської ради із запитом про надання інформації :
 • Про власника нерухомості (приміщення ферми колишнього колгоспу «Маяк» ) в с.Руданці Кам’янка-Бузького району.
 • Про підстави набуття згаданим власником власності на цю нерухомість (рішення сільської ради, рішення райдержадміністрації, тощо).
 • Про реквізити розпорядчих документів сільської ради, РДА, на підставі яких відбувся поділ майна колишнього колгоспу «Маяк» та надати для ознайомлення згадані документи.
 
На цей запит сільський голова Андрущенко А.О. вих.№ 353 від 04.07.2018 року «від футболив» мене подалі і заявив наступне:
 
«запитувана вами інформація про власника нерухомості, підстави набуття згаданим у вашому запиті власником права власності на цю нерухомість не належить до інформації, якою володіє Старояричівська сільська рада, а відповідно і не є розпорядником даної інформації».
 
Я знав, що сільський голова «злукавив» мені, причому нагло, рахуючи , що можна вішати «локшину» журналісту і робити вигляд, що нічого не сталось від надання неправдивої інформації. Я поставив собі запитання, чому таке відношення до мене та інших громадян? Невже ми заслуговуємо на таке відношення до себе з боку згаданої службової особи органу місцевого самоврядування? Чому державний службовець приховує від людей публічну інформацію?
 
 
Нещодавно мені вдалось ознайомитись із документом, який підтверджує «лукавство» цього посадовця. У архівних документах Старояричівської сільської ради за 2013 рік знаходиться Протокол загальних зборів співвласників майнових сертифікатів ЦМК «Маяк» від 25.11.2012 року, на яких розглядалось серед інших наступне питання:
 
«Слухали заяву Андрущенко Дарії Романівни про виділення майнового паю в натурі майном, а саме:
 • А) корівник (с.Руданці) 1985 рік;
 • Б) нафтосклад (с.Стаорий Яричів) 1960 рік;
 • В) пункт штучного осіменіння (с.Руданці) 1972 рік, що підтверджується свідоцтвом про право власності на майновий пай.
Голосували: за 163 чол.
 
Вирішили: виділити Андрущенко Дарії Романівни майновий пай в натурі майном, а саме:
 • А) корівник ( с.Руданці) 1985 рік;
 • Б) нафтосклад ( с.Старий Яричів) 1960 рік;
 • В) пункт штучного осіменіння (с.Руданці) 1972 рік.

Напрошується логічне запитання наступного змісту - а хто ж така Андрущенко Дарія Романівна?

Виявляється це мама нашого сільського голови Андрущенка А.О., який надав мені брехливу відповідь стосовно того, що сільська рада не володіє запитуваною інформацією. Саме з приводу цього Протоколу виконком Старояричівської сільської ради прийняв рішення № 9 від 29.01.2013 року «Про проведення державної реєстрації права власності на нежитлові приміщення з видачею свідоцтва нерухомого майна по вул. 8-го Березня в с. Старий Яричів» (це окрема тема для публікації).
 
Але мене обурило те, що я, як законослухняний громадянин України на підставі вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» звернувся до органу місцевого самоврядування – Старояричівської сільської ради із запитом про надання інформації. У відповідь сільський голова (ніби то він удільний князь в цьому селі) на-в на Закон і «намутив» у відповіді таке, що сільська рада не володіє інформацією про те, хто є власником згаданої ферми у с.Руданці. Чиста неправда!!! Приховування власних інтересів від громади!!!
 
Сам сільський голова Андрущенко А.О. розповідав чиновникам Кам’янка-Бузької райдержадміністрації, що хоче після ремонту приміщення ферми у с. Руданці започаткувати вирощування свиней. То ж хороша ідея, чому не скористатись з такої нагоди? Але чому приховується ця інформація від громади, від мене, як журналіста? Що кримінального (незаконного) криється у цьому приховуванні ? Доведеться провести розслідування.
 
Перше питання до сільської ради- чому мені надали інформацію, що не відповідає дійсності? Я, що не підпадаю під ознаки тої особи, якій має надаватись точна, достовірна і у повному обсязі інформація? Можливо, я не сподобався сільському голові своїм зовнішнім виглядом, тим, що я вже пенсійного віку, чи тим, що я надаю запити, як журналіст? Можливо, ще є якісь дискримінаційні ознаки? Це, що перешкоджання законній журналістській діяльності?
 
Наразі маємо факт надання неправдивої інформації на запит. Чому себе так поводить сільський голова, адже саме за його підписом отримав відповідь на запит?
 
Саме те, що сільський голова вчинив обман у вигляді надання недостовірної інформації на запит- мене найбільш турбує. Адже це не перший випадок. Такі випадки мали своє місце у 2018 році і Судом надана їм відповідна оцінка (протиправна діяльність). Те , що Старояричівська сільська рада - уособлення організації, що систематично надає на запити неправдиву інформацію факт незаперечний- численні рішення Суду , підтвердження цьому. Така практика продовжується до цього часу. Чи не пора припинити такі незаконні дії?
 
Тому , мабуть, після ремонту у приміщенні ферми с. Руданці сільський голова разом із своєю родиною буде вирощувати свині, але чому при цьому він має приховувати від людей, що його мама (читай голова сільської ради) є власником цієї нерухомості? Чи може і в цьому питанні криється причина приховування цієї інформації?
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 86 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708075

Лічильник