Увійти


Утаємничена оренда земельного паю?

Утаємничена оренда земельного паюУ своїй попередній публікації під назвою «Як сільська рада здає в оренду земельні паї померлих громадян?» я надав список земельних ділянок, переданих Старояричівською сільською радою в оренду ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед» у 2017 році.
 
Під № 63 у списку значиться земельна ділянка померлої Маціни Софії Григорівни, дочка якої Біла Галина Степанівна проживає у с.Кукезів.
 
В розмові зі мною Біла Г.С. розповіла, що навіть не здогадувалась про те, що її власність- земельна ділянка площею 1.4403 га (належить Білій Г.С. згідно Державного акту на право власності на земельну ділянку від 16.06.2011 року) без її дозволу надана в оренду ТзОВ «Агро ЛВ Лімітед».
 
Під час бесіди вона розповіла, що не знає скільки років використовується її земельна ділянка згаданим підприємством, яка вартість нормативно-грошової оцінки землі, яка річна орендна плата, яку суму коштів сільська рада отримала за оренду її земельної ділянки, на підставі яких рішень її власність була передана в оренду польській фірмі, хто з депутатів голосував за передачу в оренду її паю, чому сільська рада впродовж тривалого часу приховувала від неї передачу в оренду земельної ділянки, чому сільська рада не виконала рішення сесії № 5 від 21.12.2016 року і не повідомила про можливість переоформлення договору оренди на своє ім’я.
 
В подальшому було з’ясовано, що ця земельна ділянка впродовж багатьох років безкоштовно використовувалась місцевим фермером Куком Богданом, який почав розраховуватись за користування землею зерном впродовж кількох останніх років. А хто ж такий Кук Б.? Він зареєстрований, як власник фермерського господарства «Богдановичі», він же знаходиться у родинних зв’язках з сільським головою, він же є депутатом сільської ради…
 
У протоколі 13 сесії сьомого демократичного скликання Старояричівської сільської ради зазначено, що голосування про надання в оренду згаданої земельної ділянки відбувалось одноголосно.
 
Тобто, за незаконне надання в оренду іншій фірмі майна (земельного паю), яким сільська рада не вправі розпоряджатись ніби-то проголосували 8 присутніх депутатів:
 
 • 1.Венгерак О.М.
 • 2. Гарасюк Н.Т.
 • 3. Тис М.Й.
 • 4. Голушкова М.Я.
 • 5. Лисяк Я.Д.
 • 6. Смага М.С.
 • 7.Смага О.В.
 • 8. Максимишин О.А. 
Отож, я згадав всіх тих депутатів сільської , які числяться такими, що одноголосно проголосували за надання в оренду чужого майна? Чому? Невже їм байдужа доля майна Білої Г.С. А де ж іх совість та відповідальність? Може вони знаходяться з нею у неприязних стосунках? Може це сільський голова так закерував? Невже землевпорядник сільської ради Гарасюк Н.Т. не володіє інформацією про родинні зв’язки померлої Маціни С.Г. та її доньки Білої Г.С., чи про це невідомо сільському голові, секретарям Тис М.Й. та Голушковій М.Я. або іншим депутатам? А, як поступали б згадані депутати у випадку незаконної передачі в оренду їх паїв? Теж голосували б одноголосно?
 
Можу припустити, що ніхто з депутатів і близько не бачив згаданого списку, оформили передачу земельних паїв рішенням сесії, яка теж не відбувалась. Папір все витримає? А може все набагато простіше (дуже мені не подобається низький відсоток орендної плати- 4%). Я б на місці сільського голови у договорі оренди прописав 10% річних, а може і всі 12%, щоб у три рази збільшити надходження до сільської ради, чому він так турбується про фінансовий стан фірми, а не сільської громади?
 
Маю внутрішнє переконання, що кількість земельних паїв, незаконно переданих у оренду згаданому ТзОВ буде збільшуватись, вже є телефонні дзвінки від яричівців з цього приводу. Якщо і далі буде підтверджуватись викладена інформація новими фактами- мною обов’язково буде скероване звернення у правоохоронні органи для відкриття кримінального провадження.
 
Пропоную подивитись розмову журналіста з гр.Білою Г.С., вибачаючись за якість відеоматеріалу, через погане освітлення приміщення.
 
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 90 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558194

Лічильник