Увійти


Як Кам’янка-Бузький суд чинить тиск на громадських активістів району.

закон-судья24 вересня 2014 року слідчий-суддя Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Бакай І.А.  винесла ухвалу по справі № 446/1349/14-к про самовідвід судді ОСОБА_3 за позовом ОСОБА_2 на протиправну діяльність прокурора Кам’янка-Бузького району Львівської області.

Вказаний суддя у своїй заяві «покликається на те, що 27 лютого 2014 року на загальному віче жителів Кам’янка-Бузького району, яке проводилось спільно з пленарним засіданням Кам’янка-Бузької районної ради, була створена комісія громадської довіри Кам’янка-Бузького району на якій громадянин ОСОБА_2 висловив недовіру районному суду, зазначаючи, що такий є нелегітимний, а судді не мають повноважень на здійснення правосуддя.

Окрім того, 08.04.2014 року комісія громадської довіри Кам’янка-Бузьког району, разом з ОСОБА_2, близько о 10год 30 хв. ввірвались в кабінет  голови Кам’янка-Бузького районного суду ОСОБА_3 та висловлювались на адресу голови суду в непристойній формі». Вказаною ухвалою заяву про самовідвід судді ОСОБА_3  задоволено.

Хочу нагадати, що на сторінках офіційного  сайту Кам'янка-Бузької міської ради  оприлюднено текст-меморандум загального віче жителів Кам'янка-Бузького району, на якому було створено комісію громадської довіри Кам'янка-Бузького району, на яку «поклали сподівання сотні людей на кардинальні зміни в громадському житті району».

Згадана комісія «зобов'язується твердо стояти на позиціях докорінної зміни системи управління, не допущенню до владних чи депутатських повноважень осіб, що скомпрометували себе у співпраці із злочинним режимом 2010-2014рр, допускали зловживання владними повноваженнями, у корупції, в бездіяльності, інших правопорушеннях. Наша мета - створення системи громадського контролю на діями нової влади.. Тотальний громадський  контроль над владою сконсолідує громаду.. Ми переможемо «бо з нами Бог».

Я нічого не вигадав, все вказане оприлюднено на сайті  районною Радою. Нічого крамольного у цьому немає. Я б назвав  викладене криком душі наших громадян. Як же місцева судова влада, що звикла  чинити беззаконня,  в даному випадку  вчинила розправу над членом комісії громадської довіри,  обраної загальним віче району?

10.10.2014 року Апеляційний суд Львівської області розглянув подання голови Суду у скарзі ОСОБА _1 про протиправну бездіяльність прокурора про направлення матеріалів для розгляду до іншого суду. За наслідками розгляду подання Апеляційна інстанція ухвалила матеріали скарги ОСОБА_1 на протиправну бездіяльність прокурора направити у Радехівський районний суд.

05 .12.2014 року  Радехівський районний суд Львівської області  розглянув заяву ОСОБИ_1 за наслідками якого , залишив заяву без розгляду.

Викладені  у Єдиному державному реєстрі судових рішень документи Суду показують  у який спосіб Суд вирішив позбутись  непотрібної для розголосу справи в районі. Більш детальний аналіз показує, що голова суду Самсін М.Л.  у своїй заяві до Суду  про самовідвід  виклав інформацію, яка не відповідає дійсності.

Громадські активісти «Ходи по кабінетах», серед яких був ОСОБА-2 ,  на прізвище Онисько В.П. дійсно приходили до голови суду з вимогою, щоб він добровільно написав заяву на звільнення з займаної посади у зв'язку з недовірою до Суду та  численними скаргами громадян на незадовільну роботу суддів. 

Голова суду Самсін М,Л.  відмовився це робити, тому що  активісти , на його думку, не мали права цього робити. Крім того голова Суду, мабуть, сподівався, що 80% громадян району, які   позитивно оцінюють роботу Суду (це цифри показників діяльності Суду  оприлюднені на сайті «Судова влада України») прийдуть на допомогу і заступляться за нього перед вказаною комісією?

Але жодних непристойних висловлювань на його адресу активісти не допускали і до його кабінету не вдирались. Фактично, описуючи цю подію голова суду визнав наявність цього конфлікту між громадськістю району та Судом. Цей конфлікт не був спровокований сепаратистами або терористами, це прості громадяни району висловлювали своє незадоволення  бюрократично-хабарницькою системою Суду( мабуть більшість громадян району погодяться з таким формулюванням).

Щоб вигородити себе  суддя Самсін М.Л.  перекладає вину на громадського активіста Ониська В.П .- це він висловлював недовіру, це він  говорив про не легітимність суду, про  відсутність повноважень у суддів, це він непристойно висловлювався на адресу голови Суду,  це він ввірвася до кабінету. 

А хто такий громадянин  Онисько В.П. - він роботодавець, громадський активіст, представник громади?! А хто такий голова Суду - чиновник районної  ланки судової влади?!  Так ось, представник  органу місцевого самоврядування (уповноважений загальним віче жителів району), громадський активіст разом з іншими громадянами району, яких уповноважило віче та районна Рада  прийшли до Суду з вимогою про звільнення з займаної посади голови Суду.

Мабуть для чиновника любого рангу такий випадок є свідченням відношення людей до  установи, яку  представляє той чи інший чиновник ? Це є свого роду дзвіночок, на який потрібно відповідним чином і адекватно реагувати? Чи можливо голова  суду  вважає себе ідеалом,  до якого не може бути претензій по роботі?

Замість того, щоб зробити правильні висновки голова Суду фактично звинувачує громадськість  та районну раду у конфлікті, принаймні це чітко зафіксовано у документах суду. З другої сторони у цій ухвалі тільки кількома словами вказано, про те, що підставою для розгляду справи була заява громадянина Ониська В.П. про протиправну бездіяльність прокурора району,  у якій жодного слова немає   про  те, в чому полягає ця бездіяльність. Але у заяві акцентована увага на тому, що комісія ввірвалась до кабінету голови Суду, про непристойні висловлювання на адресу голови Суду і т.п. 

Зрештою, як би мали місце такі випадки, міліція  вже давно відкрила б кримінальну справу.  З третьої  сторони у РЕЄСТРІ відсутні будь- які інші документи по цій справі.

 • А де ж ухвала про відкриття провадження у справі?
 • А де ж інші ухвали суддів Суду  про самовідвід?
 • Чому їх немає в РЕЄСТРІ?
 • Чому в документі відсутня чітко визначена вступна і мотивувальна частини?
 • Чому очолюваний Самсіним М.Л.  Суд порушує чинне законодавство і незаконно передав справу для розгляду до Радехівського суду? 

Однозначно можна зрозуміти викладений текст, щодо дій представників комісії під час «ходи» - це прихований тиск на активіста Ониська В.П., щоб останній забрав свою заяву.

Ухвала Радехівського районного суду від 05.12.2014 року (суддя Крет А.І)  показує, як судова система  «ховає кінці у воду»  судових справ, розголос яких небажаний для суддівської системи. Суд просто залякав   позивача і примусив  його написати  відповідну заяву про залишення заяви без розгляду. Навіть поверхневий аналіз тексту копії ухвали показує, що вона ухвалена з порушеннями Закону.

Перше - заява ОСОБИ (Ониська В.П.) торкається  протиправної бездіяльності прокурора, а  в  ухвалі Радехівського суду вказано, що розглядається заява Ониська В.П. про відвід прокурора? Мабуть це дві різні речі -  бездіяльність і відвід.

Друге - У вступній частині ухвали вказано, що серед присутніх у судовому засіданні числиться прокурор Гаркот  Л.Р., а у тексті ухвали фігурує присутнім прокурор Незнайко С.В. Мабуть, це теж вказує на те, як безграмотно складаються документи в Судах?  Тому з тексту вказаної ухвали вбачається  подальша  незаконність дій суду.

Отже, підсумовуючи викладене можна стверджувати, що Суд разом з прокуратурою району «надавили» на громадського активіста за його громадянську позицію по відношенню до роботи місцевого Суду  і правоохоронних органів (на віче засуджено таку злочинну практику правоохоронних органів). 

До речі в мене аналогічна позиція, я теж підтримую  думку Ониська В.П., щодо незадовільної роботи голови  Суду і його апарату.  Цьому є багато підтверджень, які оприлюднені у попередніх моїх матеріалах - масова фальсифікація судових рішень, масове приховування від оприлюднення судових рішень і судових справ,  нелюдське ставлення до громадян, затягування строків розгляду справ,  спонукання до «засівання» і багато іншого.

В цій ситуації дивною є поведінка керівництва районної Ради - віче обрало комісію, комісія  за дорученням віче проводила відповідні заходи, а  на членів комісії суд заводить кримінальні справи? Як це розуміти? Це те саме, що в Києві виробляють судді одіозного Печерського суду, там теж судді притягали до відповідальності активістів Майдану. Що тепер з ними? Ми знаємо! Тож чому у Кам’янці-Бузькій районний суд при новій владі  переслідує активістів за критику судової влади? Чому Суд не реагує на протизаконні дії прокурора району? Це що повернення  часів Януковича ?


Я звертаюсь до голови районної Ради Ковтало Василя Володимировича  з проханням  вжити всіх заходів для захисту громадських активістів, ініціювати відновлення перевірки  протиправної бездіяльності прокурора району та  законності  закриття  згаданої кримінальної справи,   обговорити на засіданні  Ради питання про недовіру  керівництву місцевого суду  і скерувати відповідні подання до вищих  органів державної влади( обласна рада, Верховна Рада України, Державна судова адміністрація, Вища Рада юстиції, Міністерство юстиції України, Генеральна прокуратура України) для звільнення з займаної посади голови місцевого Суду  Якщо районна рада цього не зробить, це буде виглядати так ніби-то  орган місцевого самоврядування спеціально «підставив» своїх громадських активістів для розправи над ними з боку місцевого Суду.
Мені відомо, що керівництво районної Ради переглядає сторінки цього сайту, тому є прохання розглядати цей документ, як офіційне звернення до районної Ради.
Сподіваюсь, що місцеві активісти  долучаться до  роботи по очищенню  районної гілки судової влади.

Олександр Жуков
23.03.2015р.
м.Львів

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 74 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558194

Лічильник