Увійти


Кам’янка-Бузький районний суд - самий брехливий суд.

декларація про доходиЗайшовши на офіційний веб-сайт «Судова влада України» хотів ознайомитись із деклараціями про майновий стан суддів Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області за 2013-2014рр. До цього мене спонукали розповіді жителів району  про те, що окремі судді цього суду ведуть підозріло розкішне життя  (наявність  кількох нерухомостей в районі і за його межами, земельних ділянок, кількох автомобілів престижних іномарок, тощо).

При цьому  окремі районні суди (Бродівський, Буський, Жовківський, Миколаївський, Перемишлянський, Радехівський, Сколівський, Сокальський, Турківський) оприлюднюють на своїх сайтах декларації принаймні хоч голів суддів, в тому числі за 2013-2014рр. Кам’янка-Бузький районний суд  (Городоцький, Жидачівський, Золочівський, Мостиський, Пустомитівський, Старосамбірський , Яворівський районні суди) не оприлюднюють майнові декларації, незважаючи на вимоги ст.54 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», згідно якої судді зобов’язані «подавати щорічно не пізніше 1 квітня до Державної судової адміністрації України для оприлюднення на офіційному веб-порталі судової влади, ведення якого забезпечує Державна судова адміністрація України,  декларацію про майновий стан». Мабуть суддям просто цей Закон не до вподоби і вони його ігнорують, адже потрібно оприлюднити майно нажите «непосильною працею», тому не хочеться, щоб місцеві громади знали статки наших  суддів. Можуть позавидувати, спитатись - звідки взялась нерухомість, земельні ділянка, ряд престижних марок автомобілів, тощо?

Враховуючи відсутність майнових декларацій суддів Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області на сайті суду (кілька разів  переглянув всі рубрики сайту) 18.04.2015р. я у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації»  звернувся з письмовим запитом до керівника територіального управління Державної судової адміністрації  України у Львівській області з проханням оприлюднити на сайті або надати копії декларацій про майновий стан суддів – Самсіна М.Л., Бакай І.А., Костюк У.І. Вказаний запит адресат отримав 20.04.2015р.  Законом встановлений строк – 5 робочих днів для надання відповіді на запит.  Термін встановлений Законом минув, відповідь на запит не надійшла і я вимушений був звернутись зі Скаргою на бездіяльність керівництва територіального управління ДСА  України у Львівській області.

04.05.2015 року у поштовому відділенні отримав лист-відповідь  територіального управління ДСА України у Львівській області № 04-1903/15  від 24 квітня 2015 року за підписом в.о. начальника Коника М.Я., яким запит скеровано до Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області. У цьому листі вказано, що «територіальне управління не здійснює оприлюднення декларацій про майновий стан і доходи суддів місцевих  загальних судів, а також не може надати їх копії, оскільки декларації зберігаються в особових справах суддів, які знаходяться за місцем їх роботи, в даному випадку-в Кам’янка-Бузькому районному суді Львівської області.
Таким чином, відповідно до ч.3 ст.22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», скеровуємо інформаційний запит Жукова О.С. на отримання публічної інформації від 18.04.2015р. за належністю до Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області для надання відповіді в порядку та строки, встановлені законодавством».

Цікавою  з точки зору виконання Закону є ця відповідь. Пан Коник М.Я. чомусь не знає, що згідно вимог Закону  саме ДСА України оприлюднює майнові декларації, і якщо територіальне управління ДСА  цим не займається - значить  цим займається центральний орган ДСА України, на адресу якого і повинен би бути скерований мій Запит. Але чомусь, цього не було зроблено і Запит був скерований до Кам’янка - Бузького районного суду?  Одночасно виникає запитання до  цього керівника – чому відповідь на Запит надана з порушенням строку встановленого Законом на надання відповіді, адже на конверті згаданого листа стоїть штамп відділення поштового зв’язку з датою відправки 29.04.2015 року. Іншими словами територіальне управління ДСА України у Львівській області розглядало Запит не 5 робочих днів, а  8 робочих днів. Чому? Як і у випадках з реєстрацією судових рішень в РЕЄСТРІ «заднім числом», територіальне управління зареєструвало відповідь на запит теж  за аналогією- 24.04.2015 року, хоч фактично лист скеровувався на пошту для відправки- 29.04.2015р. Така схема маніпуляцій з датами відправки поштової кореспонденції ( судових повісток, ухвал, рішень) досить розповсюджена у судовій гілці влади - всі суди застосовують таку систему.

Підтвердженням вищевикладеного є те, що 04.05.2015р. у поштовому відділенні я отримав відповідь на запит і від Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області за вих. № 623/15 від 28.04.2015р.  Цей лист підписаний в.о. керівника апарату Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Петришин У.В. У листі вказано, що «у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації», «Про забезпечення права на справедливий суд», «Про судоустрій і статус суддів», декларації суддів Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру за 2013 рік-2014 рік оприлюднені на офіційному веб-сайті Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області в розділі «Виконання вимог Закону України «Про очищення влади».

Прочитавши ці рядки я був сильно здивований тим, що не побачив на сайті згадані декларації. Я знову зайшов на цей веб-портал  «Судова влада України» і переглянув всі розділи Кам’янка-Бузького районного суду, в тому числі «Виконання вимог Закону України «Про очищення влади». Внаслідок повторного ( можливо кілька десятків разів я оглядав сайт) ознайомлення із вказаним розділом  встановлено, що у ньому зберігаються «Документи», «Інформація про початок перевірки суддів», «Інформація про початок перевірки державних службовців» (вся інформація мною збережена у копіях). У вказаних розділах  відсутні декларації суддів суду. Як же тоді розуміти  офіційну відповідь Кам’янка-Бузького районного суду на Запит? Я розумію це як відверту брехню.

Можливо зі мною не погодяться і  висловлять думку, що суд просто помилився, дав неправдиву інформацію? Але я стверджую, що це просто брехня. Працівник суду Петришин  У.В. мала би перевірити, чи відповідає дійсності інформація , яка викладена у документі суду? Цього не було зроблено. Чому?  Відповідь напрошується очевидна - судді не хочуть оприлюднювати свої майнові статки.  

В мене напрошується запитання до всіх читачів цих рядків (крім суддів) - чи потрібні нам простим громадянам такі Суди і такі судді?

Жуков Олександр
06.05.2015р.
м.Львів

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 100 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555815

Лічильник