Увійти


Феміда по-Українськи! (частина перша)

Мабуть читачам відомо, що «Феміда»- древньогрецька богиня правосуддя, яка скрізь має зображення жінки з пов»язкою на очах, що у лівій руці тримає меч , а у правій - вагу. На мою думку, це зображення явно не підходить для судової системи України, я б її подав у вигляді жінки-куртизанки з тацею в руках для збору «засівань». Такі думки випливають з матеріалів за наслідками проведеного журналістського розслідування (розгляд продовжується).

У квітні 2016 року жителька с.Желдець Кам’янка-Бузького району Львівської області Тютюнник Н.М. особисто звернулась з заявою про вчинення злочину до Кам’янка-Бузькох поліції, у якій повідомила про те, що в листопаді 2013 року представник ПП «Ротен» разом з землевпорядником Желдецької сільської ради Рожіцькою О.І. шляхом обману та зловживання її довірою забрали в неї державний акт на земельну ділянку(пай), що був виданий на Дроздкевича Андрія Михайловича, її брата, 1972 року народження(нині покійного) і який потім був переданий землевпорядником Рожіцькою О.І. та представником ПП «Ротен» іншій особі Дроздкевичу Андрію Михайловичу, 1965 р.н. У заяві Тютюнник Н.М. просила у відповідності до чинного законодавства зареєструвати це повідомлення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і розпочати досудове розслідування. Цілком законна поведінка громадянки України, яка вписується у вимоги ст.2 КПК України-«щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини».

Які ж дії вчинила «доблесна» Кам’янка-Бузька поліція? По закону чергова частина повинна прийняти заяву про злочин, опитати заявника, скласти відповідний протокол з попередженням про відповідальність за надання неправдивої інформації та видати відповідний талон заявнику. Після цього слідчий вносить відомості вказані у повідомленні про злочин до ЄРДР та розпочинає досудове розслідування по кримінальному провадженню. Цей алгоритм дій прописаний у наказі МВС України № 1377 від 06.11.2015р. та встановлений вимогами КПК України. Нічого подібного у нашому випадку не відбувалось! Наша «доблесна» поліція навчилась махлювати з заявами про злочини, так щоб уникати вимог КПК України. Черговий Кам’янка-Бузького відділу поліції незаконно (мабуть така практика існує) скерував заявницю Тютюнник Н.М. до канцелярії на другий поверх, щоб зареєструвати цю заяву у журналі вхідної кореспонденції (заява була підготовлена наперед). Таким чином гр.Тютюнник Н.М. в силу незнання наказових вимог МВС надала заяву до канцелярії, а чиновники останньої поклали цю заяву на стіл начальнику Підлужному І., який порушивши вимоги наказу та закону розпочав перевірку заяви у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян». Хто його просив це робити? Може заявниця?

Ні, вона звернулась у відповідності до вимог КПК України! Маємо приклад звичайного самоправства з боку начальника місцевої поліції. Для чого створювати собі зайве навантаження? Можна «від футболити» заяву заявнику, повідомивши, що ознак кримінального правопорушення не встановлено, адже строк надання відповіді по Закону «Про звернення громадян» один місяць, а по КПК України -24 години.

Така незаконна практика встановлена у місцевому відділі поліції потім призводить до того, що громадяни обурюючись корупційним свавіллям поліцаїв пишуть на огорожі самого відділу заклики типу: «Підлужний і Нестерук- хабарники.Геть з Кам’янки!». Хочу нагадати цим чиновникам, що дуже швидко вони забули «Ніч гніву», так мер міста Львова Садовий А.І. охарактеризував погроми райвідділів міліції, районних судів, обласної прокуратури та СБУ у 2014 році.

Таким чином, затягуючи розгляд цієї заяви місцева поліція викликала природнє і законне невдоволення заявниці корупційною бездіяльністю чиновників цього відомства.

18.04.2016р. Тютюнник Н.М. скерувала до Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області скаргу на бездіяльність начальника Кам’янка-Бузької поліції. Ця скарга була розподілена для розгляду судді Бакай І.А. У відповідності до вимог чинного законодавства скаржниця просила Суд винести судове рішення, яким зобов’язати Кам’янка-Бузький ВП зареєструвати подану заяву про вчинення злочину та розпочати досудове розслідування .

Самий «справедливий» Суд взявся до розгляду цієї справи (№ 446/775/16-к) і 01.06.2016 року ухвалив судове рішення, яким відмовив у задоволенні скарги Тютюнник Н.М. Ми поцікавились обставинами розгляду справи та ухвалення цього судового рішення.
Одразу повідомимо читачів, що рішення судді Бакай І.А. незаконне і кримінально-корупційне від початку до кінця.

Про наслідки подальшого розслідування по цій справі у наступній публікації.

Всіх читачів хочу закликати (дати пораду) - при зверненні до органів поліції із заявами про вчинені кримінальні правопорушення вимагайте від працівників чергової частини підтвердження належного прийому вашої заяви - вимагайте відповідний талон про отримання заяви і не звертайте жодної уваги на їх можливі скерування до канцелярії. Ця незаконна практика у Кам’янка-Бузькому відділі поліції підтверджується з різних джерел.

Керівник Львівського відділення
ВГО «Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 64 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
630
Перегляди статей
642859

Лічильник