Увійти


Суддя – як частка корумпованої правоохоронної системи

В розвинутих демократичних державах судова система є уособленням справедливого відношення правосуддя до неупередженого, своєчасного розгляду і вирішення судових справ для захисту порушених прав і свобод громадян, захисту особи від кримінальних правопорушень, притягнення винних до відповідальності. Але це в розвинутих демократичних державах, а не в Україні, де кожний суддя, прокурор, поліцай може по своєму трактувати Закон, так як йому це хочеться.

Про викладене яскраво свідчить приклад розгляду Кам’янка-Бузьким районним судом Львівської області (суддя Бакай І.А.) кримінальної справи № 446/2019/16-к за скаргою жительки с.Желдець Кам’янка-Бузького району Тютюнник Н.М. на бездіяльність слідчого К-Бузького ВП, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР.

 

01.11.2016р. Тютюнник Н.М. у відповідності до вимог ст.214 КПК України скерувала до начальника Кам’янка-Бузького відділу поліції повідомлення про вчинення злочину (повторно) землевпорядником Желдецької сільської ради Рожіцькою О.І. та представником ПП «Ротен», які шляхом обману та зловживання довірою заволоділи державним актом на право володіння земельною ділянкою, що був виданий на її брата Дроздкевича А.С. У повідомленні про злочин вказана вимога внести відомості до ЄРДР за попередньою кваліфікацією передбаченою ч.4 ст.190 КК України (шахрайство).

Як і минулого разу (12.04.2016 року) начальник поліції всупереч вимог закону скерував заяву для розгляду у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян»- така незаконна практика напрацьована органами поліції та прокуратури всупереч вимог КПК України, щоб у такий спосіб зменшити кількість реєстрованих кримінальних правопорушень. Мова ведеться про штучне (злочинне) зменшення статистичних відомостей про криміногенну обстановку в державі, яке запровадили зверхники ГПУ, МВС та СБУ. Отже Тютюнник Н.М. не просила п.Підлужного І. розглядати повідомлення по злочин у світлі вимог Закону України «Про звернення громадян». Начальник Кам’янка-Бузького відділу поліції сам добре знає (теж має завдатки Вольфа Месінга) яке повідомлення розглядати, як заяву про злочин, а яке, як заяву по Закону України «Про звернення громадян». Вони разом з його заступником Нестеруком С.В. добре знають , що і як робити, адже саме за ці якості невідомі особи на приміщенні поліції зробили напис «Підлужний та Нестерук-хабарники. Геть з Камянки!». Мабуть , це є ознакою певної поінформованості громадян про корупційні та інші злочинні дії згаданих посадовців, про які легенди ходять по місту та району. Ще й до цього часу замальовані написи проявляються на стіні, як певна ознака їх гріхопадіння, жадібності та лицемірства.

Нe дочекавшись відповіді на згадану заяву про вчинення злочину 14.11.2016 року Тютюнник Н.М. звернулась із скаргою на бездіяльність слідчого до Кам’янка-Бузького районного суду. Знову справа була розподілена для судді Бакай І.А.( мені видається для судді було краще відмовитись від цієї справи).

Що ж зробила суддя Бакай І.А.? Як горохом об стінку! Вчи їх, а вони не хочуть бачити своїх помилок і знову наступають на ті самі граблі! Суддя Бакай І.А. знову порушила вимоги ст.306 КПК України і призначала справу до розгляду на 18.11.2016 року, в той час, як зазначена стаття вимагає провести розгляд справи не пізніше 72 годин після надходження скарги до суду.

18.11.2016 року суддя знову не розглянула скаргу, мотивуючи тим, що немає відповіді з відділу поліції про наслідки розгляду повідомлення Тютюнник Н.М. про злочин і призначила розгляд справи на 30.11.2016 року. Хто ж керує процесом у Суді, може поліція? Може об’єднались інтереси Суду та поліції?

Що ж сталось 30.11.2016 року? Що суддя прониклась відповідальністю за справедливим судочинством? Ні! Земля під нею не провалилась, коли вона зачитувала ухвалу про відмову у задоволенні скарги, на підставі висновку поліції, який розглядав повідомлення про злочин у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян». Я собі задав запитання- чи можна поєднати вужа і їжака? Як суд може розглядати у кримінальному провадженні матеріали адміністративного провадження? Тоді треба КПК України об’єднати з КАСУ і назвати його кримінально-адміністративним процесуальним Кодексом України. Саме так вчинила суддя Бакай І.А. Я вже не кажу про велику кількість порушень, які встановлені при вивченні матеріалів перевірки звернення Тютюнник Н.М. та висновку, затвердженого начальником відділу поліції.

Потрібно все таки, щоб керівництво згаданої установи навчило дільничого Трубу З.А. об’єктивно та відповідально підходити до розгляду таких звернень, логічно мислити та послідовно викладати свої думки у документах, щоб викладена інформація відповідала дійсності. Чому у матеріалах перевірки знаходяться документи без підпису осіб, що опитувались дільничим? Звідки у дільничого інформація про те, що Тютюнник Н.М. звернулась до поліції 13.11.2016 року, адже це не відповідає дійсності? На якій підставі він стверджує, що Тютюнник Н.М. зверталась з заявою до поліції 18.05.2016 року, висновок по перевірці якої покладено в основу перевірки? У вказану дату Тютюнник Н.М. не зверталась до поліції. Все викладене не відповідає дійсності і свідчить про упереджене ставлення та махлювання посадовими особами поліції при складанні висновку, який знову розглянув Суд і поклав його за основу свого незаконного судового рішення. Що ж залишається робити? Згадане судове рішення оскарженню не підлягає, тому єдиний вихід- звернутись до Вищої ради юстиції із скаргою на незаконні дії судді Бакай І.А., які можуть мати наслідком притягнення останньої до дисциплінарної відповідальності. Мабуть ми скористаємось цією можливістю. Пропонуємо подивитись відео розгляду вказаної справи 30.11.2016 року.

Керівник Львівського відділення
ВГО «Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 68 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
630
Перегляди статей
642859

Лічильник