Увійти


Чому підприємець повинен платити «данину» поліції?

ЧОМУ ПІДПРИЄМЕЦЬ ПОВИНЕН ПЛАТИТИ ДАНИНУ ПОЛІЦІЇНа прохання Лавренчука Б.П. журналісти нашої організації побували у м.Новоргад-Волинську Житомирської області для проведення журналістського розслідування. Під час розмови Лавренчук Б.П. розповів, що у травні п.р. на нього, як на приватного підприємця «наїхали» працівники місцевого відділу поліції на чолі з начальником карного розшуку Романом Ясеневичем. 11.05.2017 року вони зайшли до нього у офісі та вимагали, щоб він щомісяця сплачував їм 1000 доларів США та кошти на 50-60 літрів палива. У випадку, якщо він відмовиться від їх «пропозиції» працівники правоохоронного органу обіцяли йому неприємності. Лавренчук Б.П. відмовився платити правоохоронцям.Невдовзі погрози правоохоронців втілились у конкретні неприємності для нашого співрозмовника. На Лавренчука Б.П. було заведено кілька кримінальних проваджень. Для підтвердження своїх слів підприємець надав копію витягу з ЄРДР про відкриття кримінального провадження № 12017060090000789 від 15.05.2017р. Після ознайомлення із вказаним документом в мене виникло ряд риторичних запитань:

  • Чому заява про злочин, який відбувся у червні 2012р. надійшла до поліції тільки 31.10.2014 року?
  • Чому заява про злочин від 31.10.2014 року внесена до ЄРДР тільки 15.05.2017р.?
  • Чи був взагалі згаданий злочин, чи не є це все вигадкою?

Зазначені «чому», інші відомості , вкупі з викладеною інформацією про «наїзд» поліції на Лавренчука Б.П. з вимаганням платити «данину» дають підстави засумніватись у достовірності згаданої у заяві інформації.

У відповідності до чинного законодавства (ст.214 КПК України) слідчий, прокурор впродовж 24 годин повинен внести відомості про вчинене кримінальне правопорушення до ЄРДР. А що ж робила заява гр. Х-ка Л.В. майже три роки у відділі поліції? Чому їй не дали відповідного «ходу»? Для чого її тримали і не реєстрували? Чому не проводились по ній відповідне досудове розслідування у 2015-2016рр.? Що ця заява трималась для того, щоб «наїхати» на Лавренчука Б. з вимогою сплати данини? Чому у відділі поліції не провели службового розслідування за фактом приховування від реєстрації та досудового розслідування зазначеного у заяві злочину? Хто з начальства «кришує» такі дії підлеглих? Скільки у відділі поліції знаходиться ще аналогічних заяв, за якими через рік-два будуть відкриті кримінальні провадження на інших осіб? Чому прокуратура не реагує на такі кричущі факти злочинної діяльності працівників поліції? Чи вони теж в долі?

Забігаючи наперед, хочу звернути увагу працівників поліції Мельничука П.Г., Ющука Ю.О., Радзивіла А.І., Поплавського О.Є., Ткачука О.В. які приймали заяву від гр.Х-ка Л.В. на відсутність в іх діях професіоналізму та досвіду. Викладене теж змахує на замовницький характер дій слідчих поліції, що можливо і не догадуються про «заказуху» на Лавренчука Б. А.? Чи знають про згадані події процесуальні прокурори Петришин Д.В. та Рабчинський Д.В.?

Пишучи ці рядки активісти нашої організації отримали інформацію, що кілька годин назад у м. Дрогобичі Львівської області працівники СБУ затримали на «гарячому» прокуроршу К.Р. при отриманні 2000 дол.США. Чому я згадав про це? Тому, що згадана посадова особа є процесуальним прокурором по кримінальній справі, за якою нами теж проводиться журналістське розслідування. Прокурорша теж впродовж тривалого часу не реагувала на бездіяльність слідчих по резонансному кримінальному провадженню, але не полишала можливості «покращити» своє матеріальне становище за рахунок хабаря. Можливо таке саме чекає і правоохоронців у Новоград-Волинську?

Зважаючи на те, що у справі на Лавренчука Б.П. є багато «темних плям», приймаючи до уваги «білі нитки», якими вона шита, журналістами буде продовжено розслідування викладеної інформації, тим більше, що до згаданих подій має причетність і Новоград-Волинський міськрайонний суд Житомирської області, в тому числі суддя Савицька Л.Й., для якої, як члена «клубу недоторканних» вимоги деяких Законів України не існують і вона їх з легкістю ігнорує і компрометуючи символи нашої держави, вносячи до відповідних судових рішень іменем України(під гербом України) завідомо неправдиву інформацію.

Отож, просимо слідкувати за публікаціями . Пропонуємо відео розмову з Лавренчуком Б.П.

Львівське відділення ВГО
«Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 72 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708066

Лічильник