Увійти


Як поліція «кришує» Дрогобицьких мільйонерів? ч.2

Службова недбалість та фальшування документівСлужбова недбалість та фальшування документів.

 У першій частині нашої публікації ми  виклали зміcт заяви Карпин Марти до правоохоронних органів Дрогобиччини, з якими вона звернулась за захистом своїх прав та свобод. Нагадаю, що заява скерована до Дрогобицького відділу поліції 14.09.2016 року.

Тепер перейдемо до опису подій, які відбувались (або не відбувались) після подання згаданої заяви. Послідовність подій будемо вказувати на підставі наявних документів.

20.09.2017 року Т.В.О. першого заступника керівника Дрогобицької місцевої прокуратури молодший радник юстиції Бунь А.Я. скерував листа заступнику начальника Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області підполковнику поліції Фільварській- Драган Т.І. , яким скерував заяву Карпин М. для організації розгляду, з врахуванням вимог ст.214 КПК України та вимогою перевірити у повному обсязі доводи, викладені у зверненні та за наявності підстав вжиття заходів, передбачених чинним законодавством. Одночасно чиновник Бунь А.Я. вказував чиновниці Фільварській-Драган Т.І. про необхідність інформування автора звернення про результати розгляду та прийняте рішення у передбачений законом строк.

З часу звернення до поліції минуло більше двох тижнів, чиновниця ФІльварська –Драган Т.І., мабуть, порахувала  себе високоповажною персоною, яка недостойна вчиняти повідомлення заявникам про наслідки розгляду звернення, якійсь там Карпин М. Вона хто- ніхто! А , я підполковник поліції! Фігура! Обійдеться без повідомлення!

Така поведінка чиновників поліції- нехтування правами громадян України з одного боку і  порушення своїх службових обов'язків(ст.367 КК України- службове недбальство).

Відчуваючи, що жодної реакції на заяву-повідомлення немає Карпин М.  06.10.2017 року звернулась до керівництва Дрогобицького ВП із заявою з проханням надати талон-повідомлення про реєстрацію злочину у журналі ЄД за № 9593 та повідомити у письмовому вигляді, про слідчі дії, що були проведені по цьому провадженню.

Заступник начальника відділу-керівник ПП Дрогобицького ВП підполковник поліції Журавчак А.Б. лише 29.10.2016 року спромігся відправити на адресу Карпин М. листа, яким повідомив, що її звернення від 14.09.2017 року зареєстроване у ЖЄО № 9593 та долучено до матеріалів кримінального провадження № 12016140110001253 (слідчий Шуфлат Ю.З., по якому проводяться слідчі дії). 

Виходячи з викладеного вбачається, що заява-повідомлення Карпин М. про вчинене кримінальне правопорушення Поптиком І.М. та Вовчанським В.І. до Дрогобицького ВП надійшла після того, як цей правоохоронний орган вже зареєстрував  злочин на вказаних осіб за заявою від іншої особи. Цікаво, коли і хто звернувся до Дрогобицької поліції з такою заявою? Що зробила поліція з часу реєстрації цього злочину у ЄРДР? Ми вирішили перевірити, чи немає у цьому листі прихованої брехні? Коли був внесений до ЄРДР злочин № 12016140110001253? Шляхом аналізу наявних документів встановлено, що кримінальне правопорушення № 12016140110001271 внесено до ЄРДР 26.05.2016 року. Значить кримінальне правопорушення № 120161…1253 було внесено до ЄРДР ще раніше? Який висновок з цього напрошується- жодних активних слідчих дій слідством не проводилось, просто за формулою «стеля» приєднали заяву Карпин М. до якогось кримінального провадження, яке вже місяцями лежало без руху. Для чого? Щоб «замилити» очі, «задурити» голову заявниці- мовляв нами здійснюються слідчі дії. За такі відписки, на мою думку, потрібно з цих «горе» правоохоронців зривати пагони і відкривати на них кримінальні справи, а для відбування  покарання створити робочі місця (закривати саркофаг) на Чорнобильській АЕС.

Враховуючи бездіяльність слідчого щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення, вчинені Поптиком І.М.  до ЄРДР  Карпин М.М.  07.11.2017 року скерувала скаргу до Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області. У скарзі Карпин М.М. описала процесуальні порушення Закону, допущені слідчим Дрогобицького відділу поліції при розгляді заяви  про злочин, вказала суму загальних матеріальних збитків (295 000 дол.США), завданих їй шахрайськими діями Поптика І.М. і просила Суд зобов’язати слідчого Дрогобицького ВП невідкладно внести до ЄРДР відомості, викладені у заяві від 14.09.2016 року.

18.11.2016 року слідчий суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Гарасимків Л.І.,  розглянувши у відкритому судовому засіданні скаргу Карпин М.М. на бездіяльність слідчого СВ Дрогобицького ВП, щодо невнесення  відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР постановила ухвалу, якою скаргу задоволила і зобов’язала слідчого Дрогобицького ВП у відповідності до вимог ст.214 КПК України внести до ЄРДР відомості, викладені у заяві від 14.09.2016 року.

Здавалось би, що тепер справедливість восторжествувала. Але це просто таке наше бажання. Слідчий мав би навіть не задумуючись над можливими наслідками від цього судового рішення негайно внести відомості до ЄРДР і повідомити про це заявника. Цього він не зробив. Чому? Я вже не кажу, що після такого рішення потрібно притягнути до відповідальності процесуального прокурора, який «благословив» слідчого на порушення Закону, фактично став співучасником цього порушення. Що йому не світить Чорнобиль? А, що п.Бунь А.Я.? Відписався і все? Невже  його не вчили контролювати виконання своїх приписів? Чи може так треба? Чому не притягають до кримінальної відповідальності службових осіб прокуратури та слідчого відділу поліції за внесення до  офіційних документів завідомо неправдивої інформації(ст.366 КК України,службове підроблення). Чи їм «по барабану» все решта, що відбувається у слідстві Дрогобицького ВП? Чим займається Фільварська-Драган? Пішла на підвищення? За які заслуги? За фальсифікацію документів?

На цьому крапку ставити не будемо, продовжимо екскурс корупційного «кришування»  (бездіяльності) правоохоронців та інших державних чиновників у цьому кримінальному провадженню.

Хочу повідомити читачів, що після недавньої публікації першої частини про «кришування»  раптом зарухались слідчі відділу поліції, почали телефонувати до Карпин М., запрошувати до себе для проведення слідчих дій. Невже читають наші публікації? А може  вони мають такий графік розслідувань, що перше запрошення до слідчого має відбутись через рік після внесення заяви до ЄРДР?

Керівник Львівського відділення

ВГО «Журналісти проти корупції»

О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 86 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684608

Лічильник