Увійти


Як прокуратура долучилась до «кришування» Дрогобицьких мільйонерів? ч.5

ЯК прокуратура долучилась до кришуванняПрокурор Бунь А.Я. теж в долі?

У наших попередніх публікаціях ми в деталях показали, як службові особи Дрогобицької поліції та керівництво СВ ГУ НП у Львівській області дружно «ховають» і «спускають» на гальмах  від розслідування кримінальне провадження № 12016140110002607 від 30.11.2016 року, відкритого за заявою гр.Карпин М.М. У публікаціях «Як  поліція «кришує» Дрогобицьких мільйонерів»- частини 1, 2, 3, 4 ми покроково показали, до яких шахрайських дій вдається  керівництво поліції, щоб «замилити» злочин.

Вже після нашої останньої публікації (частини 4) в наше розпорядження попав лист Дрогобицької місцевої прокуратури за вих. № 04/14-867-17 від 19.08.2017 року, який за підписом заступника керівника  молодшого радника юстиції Буня А.Я.,  скерований на адресу Карпин М.М. Нагадаю, що згаданий документ Дрогобицька місцева прокуратура підготувала у відповідь на звернення Карпин М.М. до голови громадської ради при Львівській обласній адміністрації Болюбаш А.Р.

Пропонуємо по аналогії попередньої публікації (можливо це комусь і не сподобається) провести аналіз  викладеної інформації у листі прокурора. Читаємо документ:

«Встановлено, що слідчим відділенням Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12016140110002607 від 30.11.2016 року за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, щодо вчинення шахрайських дій відносно Карпин М.М.».

Чи відомо прокурору Бунь А.Я., що після реєстрації згаданого кримінального провадження - 20.09.2016 року він,  як Т.В.О.  першого заступника керівника Дрогобицької місцевої прокуратури, як  молодший радник юстиції  скерував листа заступнику начальника Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області підполковнику поліції Фільварській- Драган Т.І. , яким скерував заяву Карпин М. для організації розгляду, з врахуванням вимог ст.214 КПК України та вимогою перевірити у повному обсязі доводи, викладені у зверненні та за наявності підстав вжиття заходів, передбачених чинним законодавством.

Одночасно прокурорський  чиновник Бунь А.Я. вказував поліцейській чиновниці Фільварській-Драган Т.І. про необхідність інформування автора звернення про результати розгляду та прийняте рішення у передбачений законом строк. Чи пам’ятає про це прокурор Бунь?  З того часу минув рік, ця подія могла забутись? Чи пам’ятає прокурор Бунь А.Я., що  згадане  кримінальне провадження було відкрите лише після того, як суддя  Дрогобицького міськрайонного суду Гарасимків Л.І.  у відповідь на скаргу Карпин М.М. про невнесення заяви про злочин від 14.09.2016р. до ЄРДР, 18.11.2016 року ухвалою суду зобов’язала службових осіб Дрогобицького відділу поліції включити відповідні відомості, що містяться у заяві  Карпин М. від 14.09.2016 року до ЄРДР. Мав би прокурор ці відомості пам’ятати, адже це його «кусок хліба»?

А чи пам’ятає прокурор Бунь А.Я. що спочатку заява Карпин М.М. від 14.09.2016 року була долучена до кримінального провадження № 12016140110001253 (слідчий Шуфлат Ю.З.)? Чому заява Карпин М.М. долучена до цього кримінального провадження? Яке відношення це кримінальне провадження має до Поптика І.М. та Вовчанського В.І.?  За якою ознакою кримінального злочину воно відкрито?  Хто із слідчих відділу поліції, керівництва відділу поліції та прокуратури погоджував долучення заяви Карпин М.М. до згаданого кримінального провадження? Чому після постановлення ухвали Дрогобицького міськрайонного суду  Дрогобицький відділ поліції відкрив інше кримінальне провадження (№ 12016140110002607)?  Чому прокуратура не вжила заходів для виконання, покладених на неї ст.121 Конституції України, щодо нагляду за додержанням законів Дрогобицьким ВП при проведенні досудового розслідування за вказаним злочином? Чому не дослідили обставин вчинення  щонайменше дисциплінарного проступку( найбільш  вірогідним є кримінальне правопорушення) з боку службових осіб Дрогобицького  ВП та процесуального прокурора. Чи журналісти повинні нагадувати прокурору про його службові обов’язки? Чи може  в діях пана прокурора теж вбачаються ознаки посадового кримінального правопорушення-службового недбальства?

До чого це все ми підвели? Та до того, що прокурор Бунь А.Я.  вказав у листі відомості, що не в повній мірі відповідають дійсності і фактично залишив поза увагою ті, про які йому не хочеться згадувати, а тим більше пояснювати скаржниці. Для чого це їй? Забивати голову непотрібною інформацією? І все ж питання лишається відкритим- чому не проведена службова перевірка за фактом приховування від внесення до ЄРДР злочину? Хто винний? Чому не покарані винні особи?

Читаємо наступний абзац  листа прокуратури:

«На даний час у кримінальному провадженні проводяться слідчі дії спрямовані на всебічне, повне та неупереджене встановлення всіх обставин вказаного кримінального правопорушення».

Ми, як громадські активісти (що у минулому мали безпосереднє відношення до служби у правоохоронних органах) хочемо повідомити прокурора Бунь А.Я., що  інформацію, яку він виклав не відповідає дійсності. Як би пан прокурор тримав в руках згадане кримінальне провадження, мабуть  міг би встановити , що у ньому відсутня заява Карпин М.М.? Як зареєстрували згадане кримінальне провадження пане прокуроре Бунь А.Я.?  Як Ви ознайомлювались із справою і не побачили відсутність повідомлення про злочин?  Можливо у Вас хворі очі, Ви недобачаєте?  Чи Ви не можете давати адекватної оцінки фактам і подіям, з яким Ви стикаєтесь? Може Вам краще піти на пенсію? Чи може Вас дезінформували про стан розслідування цього кримінального провадження? Тоді «подякуйте» за  таку « інформацію»  підлеглим!   Хто і яким чином вніс відомості про злочин до ЄРДР без заяви? Про які слідчі дії Ви згадуєте у листі? Слідчий поліції не знає з якого боку підійти до Карпин М.М. , адже не має предмету розмови  для допиту-заяви? Про яке всебічне,  повне та неупереджене  встановлення всіх обставин Ви вказуєте у листі?  Чому не проводиться службова перевірка за фактами службового підроблення? Хто винний у цьому? Чи може потрібно з цього приводу звернутись до ГПУ, щоб вони організували відповідну перевірку на професійну придатність працівників прокуратури?  Може частина   прокурорських працівників  не має відповідної освіти і професійно непридатна до цієї роботи? Про яке слідство тоді можна вести розмову?

Читаємо далі  документ:

«У відповідності до вимог ст.37 КПК України у вказаному кримінальному провадженні призначено групу процесуальних керівників та в порядку п.4 ст.36 КПК України з метою активізації досудового розслідування дані письмові вказівки, які перебувають на виконанні у слідчого СВ Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області».

І до чого дописався прокурор? Призначено групу процесуальних прокурорів, дані письмові вказівки слідчому, який не може провести навіть допиту Карпин М.М.  через відсутність заяви про злочин. Як це розуміти? Кому потрібні ці процесуальні керівники, письмові вказівки? Досудове розслідування ще не починалось! Це що навмисно так зроблено? Чи це так навмисно написано, щоб у скаржниці створилась уява, що злочин розслідується? Це така брехлива тактика  психологічного впливу на скаржників?

Останнім  акордом,  м’яко кажучи неправдивості інформації, викладеної у листі є  посилання прокурора на те, що:

«досудове розслідування у вказаному кримінальному провадженні триває, а його хід перебуває на контролі місцевої прокуратури».

Хочу звернути увагу керівництва обласної прокуратури на те, що відбувається у стінах Дрогобицької місцевої прокуратури - повна невідповідність викладеної інформації фактичним даним - досудове розслідування не проводиться, злочин приховується. Чому ? Невже знову особисті інтереси прокурорів переважили над службовими?

Крім того, незрозумілим є посилання прокурора на те, що за «фактом вчинення дорожньо- транспортної пригоди Поптиком В.І., яка мала місце 21.12.2016 року у м.Дрогобичі на вул.Вол.Великого, досудове розслідування здійснюється СУ ГУ НП у Львівській області»?

З приводу останньої інформації та наявних неоднозначних відомостей звертаємось до читачів з проханням повідомити відомі їм обставини цього ДТП.

Керівник Львівського відділення

ВГО «Журналісти проти корупції»

О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555749

Лічильник