Увійти


«Казки» прокурора Дрогобицької місцевої прокуратури Буня А.Я.

дрогобицька прокуратуриДрогобицька місцева прокуратура Львівської області має прекрасного «казкаря-байкаря» в особі першого заступника керівника прокуратури молодшого радника юстиції Буня А.Я. Не вірите? Читаємо його чергову «казку» для українців, яких він можливо вважає «юридично недорозвинутими», інакшого пояснення важко знайти.
Він, як вправний «байкар» легко навішує «лапшу» на вуха своїх опонентів. Хто ж його цьому навчив? Або звідки така впевненість, що за надання брехливих відповідей, йому нічого не буде? Незнання Закону не звільняє від відповідальності. Так кажуть у прокуратурі та поліції? Але ж він знає Закони?

Читаємо черговий «опус» доктора прокурорсько-брехливих наук, прокурора Буня А.Я., який він за вих.№ 04/13-921-17 від 05.09.2017 року скерував на адресу жительки м.Дрогобича Карпин М.М. Цим «опусом» згаданий прокурор мотивує відмову у внесенні відомостей про вчинене кримінальне правопорушення , викладені у заяві Карпин М.М. від 22.08.2017 року.

Ну хто ж поставив цього прокурора на таку високу посаду? Чому не перевірили його знання КПК України, чому не прийняли від нього заліки та іспит по цьому предмету? А може практична робота в прокуратурі виснажує людину і забирає знання, отримані у ВИШІ?

Так ось для того, щоб обгрунтувати відмову у внесенні відомостей до ЄРДР прокурор Бунь А.Я. пише:

«Роз’яснюю Вам, що згідно ч.1 ст.214 КПК України, слідчий, прокурор, невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинення кримінального правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов’язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування». Отже прокурор Бунь А.Я. правильно все виклав і вказав зобов’язання прокурора і слідчого, які він сам і не виконав- порушивши Закон. Чому прокурор Бунь не виконав покладених на нього зобов’язань? Чому він не вніс відомості викладені у заяві про кримінальне правопорушення до ЄРДР? Вся інша «белі берда» прокурора «казкаря» Буня А.Я., яка написана у цьому листі нижче- це «казка» , «казала-мазала», «масло-масляне» . Це якраз той фон, яким прокурор намагається ввести в оману скаржника:
 • Згідно ч.5 ст.214 КПУ України до ЄРДР вноситься короткий виклад обставин про вчинення кримінального правопорушення, наведених у заяві;
 • Відповідно до ч.1 ст.2 КК України підставою кримінальної відповідальності є вчинення особою суспільно небезпечного діяння, яке містить склад злочину…
 • …реєстрації в ЄРДР підлягають лише ті заяви чи повідомлення, які містять достатні відомості про кримінальне правопорушення;
 • Підставами вважати заяву чи повідомлення саме про злочин є наявність в таких заявах або повідомленнях об’єктивних даних, які дійсно свідчать про ознаки злочину…
 • Розглянувши Ваше звернення, не встановлено підстав для внесення відомостей до ЄРДР про вчинення кримінальних правопорушень працівниками Дрогобицького ВП ГУ НП у Львівській області, оскільки обставини чи відомості, які б свідчили про вчинення кримінальних правопорушень, і які підлягають внесенню до ЄРДР, в ньому не зазначені.
 • У зв’язку з викладеним,вважаю, що підстави для прийняття та внесення відомостей по Вашому зверненню до ЄРДР та відповідно зобов’язання вчинити такі дії відповідно до ст.214 КРК України, відсутні. 
Ось таким чином, одна посадова особа, прочитавши заяву Карпин М.М. про вчинене кримінальне правопорушення за кілька хвилин провела досудове розслідування і винесла вердикт- «не пускати до РЕЄСТРУ». І закон тут не причім? Прокурору так захотілось! Прокурор Бунь А.Я. вміло маніпулює нормами Закону для відмови у внесенні відомостей про злочин до ЄРДР? Саме так. Як це він робить? Дуже просто! Спочатку вказує вимоги ст.214 Закону- слідчий зобов’язаний внести до ЄРДР відомості. А потім він наводить інші аргументи цього та інших Законів, які вже нівелюють першу вимогу- мовляв немає складу злочину, мовляв відсутні підстави, мовляв немає об’єкта, суб’єкта, об’єктивної та суб’єктивної сторони, немає ознак самого злочину. Почитає це людина , яка не розуміється на праві і подумає- який розумний прокурор, як грамотно написав, погодиться з цим і припинить свої домагання , щодо справедливості в цьому житті. І не зможе ця особа навіть подумати про маніпуляційне «шахрайство» прокурора з нормами Закону і вставляння цих норм туди де їм не місце, щоб «впихнути у невпихуєме». Щоб не бути голослівним звернемось до офіційних документів.

У Вищому спеціалізованому суді України з розгляду цивільних і кримінальних справ є палата у кримінальних справах, яка налічує 27 суддів. Це саме ці судді, які впродовж купи років з дня в день розглядають кримінальні справи і, мабуть, трохи розуміються на цьому. 23.12.2016 року на засіданні Зборів суддів ВССУ затверджені Узагальнення «Про практику розгляду скарг на рішення, дії чи бездіяльність органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування». Як Ви думаєте, шановні читачі, хто має більший досвід роботи в цьому напрямку- прокурор Бунь А.Я., чи 27 суддів ВССУ? Хто і до кого мав би прислухатись в даному випадку- прокурор Бунь А.Я. до суддів ВССУ, чи судді ВССУ до прокурора Буня А.Я.? Ну і зрештою, я як громадянин, кому мав би повірити- висновкам ВССУ , чи прокурору Буню А.Я? Я схильний довіряти висновкам Суду і вважаю їх правильними, такими, що мають використовувати у своїй повсякденній роботі судді, прокурори та слідчі.
Основні вимоги полягають у наступному:
 • «слід враховувати, що на цьому етапі правових відносин щодо вчинення діяння, відповідальність за яке встановлена КК України, не достатньо об’єктивних даних навіть для попередньої констатації наявності або відсутності ознак складу злочину. Саме тому апелювати до положень ст.2 КК , яка визначає підставу кримінальної відповідальності, недоцільно».
 • «Отже, якщо із звернення особи, вбачається, що вона порушує перед органом досудового розслідування питання про вчинення кримінального правопорушення, ініціюючи здійснення ним дій, визначених КПК, то навіть за умови, що результати аналізу наведених особою відомостей свідчать про відсутність складу злочину, такі відомості мають бути внесені до ЄРДР з подальшим закриттям кримінального провадження відповідно ст.284 КПК».
 • «З метою належного дотримання процесуальних вимог щодо розгляду скарг на бездіяльність слідчого. прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, слідчим суддям необхідно зважати на те, що такі вимоги не передбачають здійснення обгрунтованості заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, а передбачають лише обов’язок уповноважених органів здійснити фіксацію наданих особою відомостей про кримінальне правопорушення, які вона надає усвідомлено для реалізації відповідними органами завдань кримінального провадження».

Отож маємо основні висновки ВССУ, які мав би знати і прокурор Бунь А.Я., і не тільки знати, а й виконувати. А насправді, він чинить зовсім інші дії, всупереч вимог Закону повідомляє заявнику «казки»- неправдиву інформацію і незаконно відмовляє у внесенні відомостей про злочин до ЄРДР. Як можна кваліфікувати такі дії прокурора? Звичайно, як незаконні дії! Тобто вчинення прокурором Бунь А.Я. кримінального правопорушення, встановленого ст. ст.366 (службове підроблення) та 367(службове недбальство) КК України.

Вже не вперше прокурор Бунь А.Я. повідомляє скаржниці «казки» про хід розгляду кримінальних проваджень, які вже відкриті за її скаргами і «перебувають під контролем місцевої прокуратури». Дуже влучне визначення дав прокурор Бунь А.Я. ходу досудового розслідування по заяві від 14.09.2016 року :
 
«перебувають під контролем місцевої прокуратури»
, тобто це означає, що жодного розслідування не проводиться (це така форма контролю за бездіяльністю?) - цей вислів якраз і торкається таких кримінальних проваджень, що « перебувають під контролем» - це знову «казкар» навішує брехливу локшину, вже більше року продовжується «контроль». Нехай би своїм дітям розповідав такі «казки»! Тож скільки часу це буде продовжуватись? Скільки буде продовжуватись «окозамилювання» прокурором Бунь А.Я.? До цього часу навіть не допитали заявницю Карпин М.М.? Про що тоді взагалі можна говорити? Там в прокуратурі всі такі брехуни? Що це за п-ни сидять в місцевій прокуратурі? Як заставити прокурорів не брехати? Які заходи до них вживати? Може влаштовувати пікети під місцем проживання? Може влаштовувати обструкцію родичам? Може якісь інші радикальні заходи, на кшталт «смітникової люстрації»? Може їх яйцями періодично закидувати? Чи це буде кваліфікуватись, як хуліганство? Але ж вони вчиняють набагато кримінальніші вчинки? Прокурорша Руслана Курлятович, наприклад за вчинення злочину , щодо передачі хабаря в сумі 5 000 дол.США службовій особі -слідчому національної поліції, була затримана на гарячому і за вироком Шевченківського районного суду м.Львова відбулась переляком- штрафрм в сумі 12 750 грн. Чому? Мабуть тому, що спрацював ефект захисту корпоративних інтересів? Вона ж не сама це робила? За нею стояли інші службові особи з прокуратури? Тож, що робити далі? Хто знає, підкажіть?
 
Львівське відділення ВГО
 
«Журналісти проти корупції»
О.С.Жуков

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558194

Лічильник