Увійти


Чи долучить ВККСУ до суддівських досьє відомості про порушників закону в мантіях?

судді рулятьПісля оприлюднення у Інтернеті інформації про порушників Закону в мантіях - суддів Новоград-Волинського міськрайонного суду ми вирішили повідомити Вищу кваліфікаційну комісію суддів України про безпрецедентний випадок- суд у повному складі суддів- порушник Закону
(наголошуємо- суд у повному складі). Це що норма життя чи виключення? Невже так має бути? Невже інші суди теж так працюють? Ми ще повернемось до цих питань.

Ознайомившись із Положенням про порядок ведення суддівського досьє, що затверджений Рішенням Ради суддів України № 57 від 06.2015 року ми прийшли до висновку, що оприлюднена нами інформація про порушення суддями Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області підлягає включенню до суддівського досьє.
 
П.1.6 Положення встановлено, що формування, ведення, систематичне оновлення, облік та зберігання суддівського досьє забезпечує ВККС України (Комісія). Інформація та документи для поповнення судового досьє надсилаються до Комісії.
Створення, формування та ведення суддівського досьє здійснюється з дотриманням принципів правдивості та точності. Саме принцип правдивості найбільше нас підкупає, тому що наша громадська організація теж відстоює принципи справедливості і правдивості.

Виходячи з принципу правдивості ми будемо підходити до питання внесення до суддівського досьє відомостей про порушення суддями згаданого суду Закону України «Про доступ до судових рішень». На даний час ми зосередимось на відомостях, що підлягають включенню до суддівського досьє, а саме: середня тривалість виготовлення тексту вмотивованого судового рішення (п.2.4.6).

Нагадаю, що п.13 Порядку ведення РЕЄСТРУ(дивись Постанову КМУ № 740 від 25.05.2006р.) встановлена вимога у відповідності до якої суддя зобов’язаний на наступний день після ухвалення судового рішення або виготовлення його повного тексту скерувати копію цього судового рішення до РЕЄСТРУ. Одночасно зауважимо, що згідно ч.3 ст.6 Закону України «Про доступ до судових рішень» суд при здійснені судочинства може використовувати лише текст судового рішення , який опубліковано офіційно або включено до РЕЄСТРУ. Маємо дві законодавчо встановлені та поєднані між собою вимоги до судових рішень, які повинні дотримуватись суддями- внести судове рішення до РЕЄСТРУ у короткий проміжок часу після його ухвалення та тільки після цього використовувати це судове рішення у судочинстві . Мабуть, саме з врахуванням викладених вимог має вираховуватись середня тривалість виготовлення тексту вмотивованого судового рішення. Мабуть у досьє кожного із суддів вказана середня тривалість в межах Закону- до тижня часу. Якщо так, то це обман, це брехня? На жаль ВККСУ всупереч вимог Закону не оприлюднює суддівських досьє.Чому? Можливо саме через такі «опуси»?

Фактичні дані про виготовлення текстів судових рішень ми можемо прослідкувати по відомостях з ЄДРСР:
 
 • Суддя Мозговий В.Б. аж 3 408 судових рішень включав до РЕЄСТРУ впродовж від одного року до шести.
 • Суддя Коцюба О.М.- 2 898 судових рішень.
 • Суддя Заполовська Т.Г.- 2 878 судових рішень.
 • Суддя Михайловська А.В.- 2 477 судових рішень.
 • Суддя Савицька Л.Й.- 1996 судових рішень.
 • Суддя Сусловець М.Г.(голова суду, авторитет для суддів, показує власним прикладом, як потрібно працювати)- 1747 судових рішень.
 • Суддя Гичко М.Г.- 943 судових рішення.
 • Суддя Верозуб О.А.- 536 судових рішень.
 • Суддя Борисюк Р.М.- 364 судових рішення.
 • Суддя Кузьменко В.В.- 348 судових рішень.
 
Невже такі відомості фігурують у досьє згаданих суддів? Мабуть у такому випадку вони давно були би звільнені з займаних посад? Так чи ні? Напрошується один висновок- у досьє на згаданих суддів знаходяться відомості, які не відповідають дійсності? Тобто приховуються від оприлюднення фактичні дані. А як бути із принципом правдивості? Хто і куди цей принцип запхав у ВККСУ при оформленні суддівських досьє?

Ми направили до ВККСУ звернення із копією публікації «Новоград-Волинський суд. Порушники закону в мантіях чинять судочинство?», з оприлюдненою таблицею про «Середню» тривалість виготовлення тексту вмотивованого рішення. У цьому зверненні ми просили Комісію долучити до досьє на кожного із вказаних суддів оприлюднені відомості про порушення ними вимог чинного законодавства.
 
Нами буде відслідковуватись реакція ВККСУ на наше звернення, тим більше, що дослідження діяльності згаданих суддів на цьому не закінчується, а буде продовжено з ще більш глибоким підходом до згаданих проблем. Відомості будуть оприлюднені.

Просимо ознайомитись із зверненням, яке скеровано до ВККСУ.
 
звернення
 
Віндікатор

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті один гість та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555738

Лічильник