Увійти


Що робить Рада Суддів?

Рішення Ради Суддів України
 
Рішення Ради Суддів України 113.02.2014 року за наслідком розгляду моїх звернень та скарг до Генеральної прокуратури України та Ради суддів загальних судів щодо систематичного порушення місцевими загальними судами Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень та несвоєчасного внесення судових рішень до РЕЄСТРУ Рада суддів загальних судів ухвалила рішення № 12, яким вирішила:
 
  1. Взяти до відома інформацію голови Ради суддів загальних судів Отрош І.О. про результати перевірок звернень громадянина Жукова О.С. щодо дотримання місцевими загальними судами Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень в частині своєчасного внесення судових рішень до РЕЄСТРУ;щодо звернення Генеральної прокуратури України стосовно невнесення або несвоєчасного внесення судових рішень до РЕЄСТРУ протягом 2012-2013 років…
  2. Звернути увагу голів апеляційних та місцевих судів на необхідність забезпечення неухильного дотримання суддями вимог чинного законодавства, зокрема пункту 13 Порядку ведення Єдиного державного реєстру судових рішень, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України 23.09.2009року № 1007.
  3. …У випадках наявності чи при виявленні порушень чинного законодавства України щодо недотримання суддями вимог внесення до Єдиного державного реєстру судових рішень у відповідності до затвердженого Переліку судових рішень, які підлягають включенню до ЄДРСР, терміново вживати заходи для їх усунення з подальшим обговоренням даного питання на оперативних нарадах із суддями.
  4. Доручити Державній судовій адміністрації України вжити заходи щодо проведення щомісячного моніторингу порушення місцевими та апеляційними загальними судами строків надсилання судових рішень до Єдиного державного реєстру судових рішень.
 
Згадане рішення підписане головою Ради суддів загальних судів Отрош І.О., яке не скасоване і чинне до цього часу, хоч і самої Ради суддів загальних судів вже не має.
 
Після ухвалення такого рішення мене зацікавило, як воно виконується. Отож впродовж 2014-2017 років продовжував проводити моніторинг наповнення РЕЄСТРУ суддями окремих судів України. Чи радикально змінилось в кращу сторону відношення суддівського корпусу до Порядку ведення РЕЄСТРУ? Мабуть що ні, не змінилось, принаймні так показують цифри.

Судова гілка влади щоб примусити суддів добросовісно віднестись до питання внесення електронних копій судових рішень до РЕЄСТРУ долучилась до розробки та прийняття у 2015 році Закону України «Про забезпечення права на справедливий суд», вимогами якого всі судді були зобов’язані до 28.09.2015 року внести до РЕЄСТРУ всі раніше невнесені судові рішення, починаючи з 01.01.2010 року. Чи виконані навіть станом на сьогоднішній день вимоги цього Закону? Ні не виконані. Чому?
 
Хочу зауважити, що вимогами Закону України «Про доступ до судових рішень» від 2006 року встановлена відповідальність за порушення його вимог, в тому числі за порушення Порядку його ведення. І що суспільство має з тих Законів України? Впродовж десяти років вимоги Законів так і не виконуються суддями у повному обсязі.
 
Моніторинг показав, що судді Новоград-Волинського міськрайонного суду Житомирської області, Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області, Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області та інших судів у 2016-2017 роках продовжували вносити до РЕЄСТРУ судові рішення ухвалені ще у 2010-2015роках.
 
Тисячі, десятки тисяч невнесених судових рішень до РЕЄСТРУ, масове порушення інших Законів України при оприлюдненні суддями судових рішень, які порушують права та свободи людини. Чому ніхто не реагує на ці порушення? Маю всі докази на підтвердження викладеної інформації і можу у судових засідання їх оприлюднити. Чи потрібно це судовій гілці влади?
 
Мої неодноразові звернення з цього питання до Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, Генеральної прокуратури України, Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України- як вода в пісок, без жодних коментарів, суцільний набір «обіцянок і цяцянок». Як тільки почав викривати ці порушення Законів через систему подання заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення суддями до слідчих територіальних підрозділів органів поліції та оскарження їх бездіяльності до слідчих суддів судів почались «наїзди». Щоб припинив цю діяльність? Щоб не писав про це?
 
Чому ніхто не приводить до належного порядку систему обліку судових рішень- РЕЄСТР?

Чим займається Державна судова адміністрація- держатель РЕЄСТРУ? Де цей щомісячний моніторинг ? Чому на місцях голови суддів не наводять порядок у цих питаннях? Чому Вища рада правосуддя не притягнула до відповідальності жодного керівника місцевого суду за неналежний контроль за внесенням суддями судових рішень до РЕЄСТРУ? Чому не притягнутий до відповідальності жодний суддя за невнесення до РЕЄСТРУ впродовж 5-6 років сотень судових рішень ? Чому Рада суддів України наобіцяла цілу торбу обіцянок (створимо комісію, розглянемо питання і т.п.) і жодних заходів не вживається для покращення роботи?
 
Своєю бездіяльністю згадані органи суддівської влади потурають суддям місцевих судів, у них створюється видимість безкарності та ейфорії, які вбачають в моїй особі загрозу для їх безпечного існування на ниві «мічурінства» в роботі з РЕЄСТРОМ. Звичайно, що їх турбує моя настирливість, щодо надсилання скарг до судів на бездіяльність слідчих правоохоронних органів, щодо невнесення до ЄРДР відомостей про кримінальні правопорушення суддів( службова недбалість- невнесення судових рішень до РЕЄСТРУ). Бездіяльність привела до того, що судді починають вживати незаконних дій- пишуть скарги на мене до ГПУ та ВРП із завідомо неправдивою інформацією про втручання у їх діяльність, позови до суду, переслідування їх (оприлюднення неправдивої інформації, наклепи, погрози і т.п.).
 
Моя позиція така- не допускайте порушень Законів України і жодних претензій до суддів з мого боку, як журналіста не буде. Чому я повинен відповідати за бездіяльність суддів в роботі з РЕЄСТРОМ?
 
Прошу раду суддів України разом з іншими органами судової влади (не пам’ятаю вкотре звертаюсь) вжити дієвих заходів для наведення порядку в роботі з РЕЄСТРОМ і не допускати розвитку подій у непотрібному напрямку.
 
Жуков О.С.
 
 

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 34 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
674
Перегляди статей
708041

Лічильник