Увійти


Чому керівництіо поліції Львівської області не виконує вимог дисциплінарного статуту ОВС України?

ГУ НП у Львівській областіУ попередніх публікаціях «Скільки часу потрібно генералу Середі В.В., щоб надати для ознайомлення матеріали службового розслідування?» та «Щоб надати журналісту для ознайомлення матеріали службового розслідування генералу Середі В.В. знадобився тиждень після оприлюднення публікації!» згадувалось про те, що за моєю скаргою ГУ НП у Львівській області провело службове розслідування за фактами неналежного досудового розслідування у кримінальному провадження, у якому я є потерпілою стороною; що на неодноразові звернення до керівництва обласної поліції мені не надавали для ознайомлення висновок  службового розслідування. І ось, нарешті (після згаданих публікацій) мені надали можливість ознайомитись із згаданим висновком.

22.01.2018 року цей висновок підписали старший слідчий СУ ГУ НП у Львівській області майор поліції Філімонова Н.М., інспектор ВІОС УКЗ ГУ НП у Львівській області капітан поліції Трухан А.В. та старший оперуповноважений сектору боротьби з майновими злочинами в державному секторі та шахрайством УКР ГУ НП у Львівській області майор поліції Лавринців І.І., а 29.01.2018 року його затвердив генерал Середа В.В.

Перше порушення , яке кинулось в очі- скаргу я подав наручно до ГУ НП у Львівській області 06.12.2018 року, а наказ про проведення службового розслідування  № 5031 підписаний 29.12.2018 року. Що три тижні робило моє звернення в Поліції? Вони його розглядали під мікроскопом? Думали, що з ним робити? Вони його «маринували»?  Надали можливість набути «державної» ваги? Чи, нехтуючи  чинним законодавством  умисно і  примітивно затягували час? Хто надасть відповідь на це питання? Генерал Середа В.В., чи його заступник Самарчук М.В.? Хто з керівників поліції умисно впродовж трьох тижнів не розглядав моє звернення?

Подальше ознайомлення із  Висновком службового розслідування показало ще більшу кількість порушень (корупційних) з боку  генерала Середи В.В. та його підлеглих. У Висновку вказані відомості, що не відповідають дійсності!!! Це, що службове підроблення? Це, що навмисно зроблено?

У резолютивній частині Висновку вказано наступне:

П.4  «За порушення вимог ст.28, 40,та ч.1, 2 ст.93 Кримінального процесуального кодексу України підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності старший оперуповноважений СКП Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області підполковник поліції Заверуха М.М., однак враховуючи те, що наказом ГУ НП № 948 від 30.11.2017 року останній переведений з оперативного підрозділу на посаду старшого інспектора сектору моніторингу Шевченківського ВП ГУ НП у Львівській області, вирішено за можливе цим обмежитись».

Що, переведення по службі звільняє від дисциплінарної відповідальності? Де таке прописано?

П.6 «За порушення вимог ст.28, 40 та ч.1,2 ст.93 Кримінального процесуального кодексу України підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності оперуповноважений СКП Залізничного ГУ НП у Львівській області лейтенант поліції Гнідець П.Б., однак враховуючи те, що наказом ГУ НП № 707 від 11.09.2017р. останнього відряджено у Львівський університет внутрішніх справ України(магістратура, денна форма навчання) вирішено за можливе цим обмежитись».

Що, лейтенант Гнідець П.Б. відрядженням викупив «індульгенцію» від дисциплінарної відповідальності? Чи під час навчання в Університеті він буде шліфувати свою  майстерність  неналежного відношення до виконання службових обов’язків?

П.7 «За порушення вимог …. підлягає притягненню до дисциплінарної відповідальності оперуповноважений СКП Залізничного ВП ГУ НП у Львівській області лейтенант поліції Криштанович Андрій Мирославович, однак враховуючи те, що наказом ГУ НП № 2225 від 30.06.2017 року останньому оголошено догану-вирішено за можливе цим обмежитись».

Чому обмежились минулою доганою? Чому не  застосовувалось притягнення до відповідальності за нове порушення?

Отож , що ми маємо внаслідок цього службового розслідування?  Як покарали за  неналежне досудове розслідування винних службових осіб?  Як бачимо ст.оперуповноважений Заверуха М.М. був переведений на посаду у Шевченківський ВП ще 30.11.2017 року, тобто  до початку  службового розслідування, а генерал Середа В.В.  вважає що цього достатньо. Можливо Заверуха М.М.  просто сховався від дисциплінарної відповідальності  у такий спосіб? Невже перевід з посади на посаду звільняє службову особу від відповідальності за вчинені незаконні дії?

А як розуміти  «вердикт»  комісії стосовно лейтенанта Гнідця П.Б.?  За те, що він вчинив зловживання своїм службовим становищем і не виконав вказівок слідчого у досудовому розслідуванні, його  відрядили на навчання у Львівський університет внутрішніх справ? Це що один з видів заохочення працівників Залізничного ВП  до наступних дисциплінарних  порушень?  Чи це теж один із видів «хованки»  правопорушників від відповідальності?

Вже зовсім не вписуються в жодні рамки логіки дії генерала Середи В.В., який  вирішив не притягати до відповідальності лейтенанта поліції Криштановича А.М. тільки тому, що  в червні 2017 року  йому  оголошена догана. Ст.14 Закону України «Про Дисциплінарний Статут органів внутрішніх справ України» прямо вказує , що «у разі притягнення до дисциплінарної відповідальності осіб рядового і начальницького складу, які мають дисциплінарні стягнення і знову допустили порушення службової дисципліни, дисциплінарне стягнення, що накладається, має бути більш суворим, ніж попереднє». Чому ж згаданого лейтенанта поліції не притягнули до більш суворої відповідальності? Хто допоміг уникнути відповідальності?

Так і хочеться спитатись у зверхників поліції- Вам скільки «занесли», щоб порушники Закону не були притягнуті до відповідальності? Чи може  генерал Середа В.В. має своє бачення  таких негативних вчинків з боку підлеглих? Може вони потім «відробляють» за ці порушення- натирають  паркет  у квартирі генерала,  рубають дрова на дачі, садять дерева, тощо? За які заслуги таке прощення  службових «гріхів»? Як це називається? Ти мені-я тобі? То це ж звичайна корупція!

Журналіст Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 149 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
545
Перегляди статей
555749

Лічильник