Увійти


Таємниці Кам’янка-Бузького «триумвірату» (справа звільнення від кримінальної відповідальності лікаря).

уникнув кримінальної відповідальності за гроші27.01.2015 року слідчий відділ Кам’янка-Бузького РВ ГУ МВС у Львівській області вніс до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення, встановлене ч.2 ст.358 КК України, відкривши кримінальне провадження № 12015140220000116. Що зацікавило мене у цьому кримінальному провадженні? Дата реєстрації!!! Ну як можна пояснити, що кримінальне провадження № 12015140220000115 внесено до ЄРДР 15.02.2015 року, а згадане, яке реєструвалось в порядку наростання порядкового номеру - чомусь зареєстровано на 18 днів раніше? В будь-якої нормальної людини така арифметична «казуїстика» мала би викликати принаймні здивування і запитання- «чому, для чого?». Для чого змінена дата реєстрації кримінального провадження? Хто це зробив?
 
02.07.2015 року суддя Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Костюк У.І. постановила ухвалу по справі № 446/1358/15, якою за наслідком ознайомлення з обвинувальним актом у кримінальному провадженні № 12015140220000116 від 27.01.2015 року відносно ОСОБИ_1, що обвинувачувався у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.358 КК України, призначила підготовче судове засідання до розгляду згаданого обвинувального акту на 07.07.2015 року.
 
У вказаний день судове засідання мабуть не відбулось. 20.07.2015 року головуючий суддя Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Костюк У.І. за участі прокурора Бохно О.О., обвинуваченого ОСОБА_1 розглянули згадане кримінальне провадження. Наведу мотивувальну частину тексту ухвали повністю:

обвинувачений ОСОБА_1 перебуваючи на посаді лікаря ортопеда-травматолога Камянка-Бузької ЦРЛ та скерований на роботу лікарем-хірургом в Новояричівську районну лікарню, 30.07.2014р. умисно склав та видав виписку з медичної карти амбулаторного хворого на ім'я ОСОБА_2, в яку вніс неправдиві відомості про перебування останнього на лікуванні в Новояричівській районній поліклініці за період з 15.04.2014р. по 30.07.2014 р., хоча насправді у вказаний період часу на лікуванні в даному медичному закладі ОСОБА_2 не перебував. Крім цього, склавши вищевказану виписку з медичної карти амбулаторного хворого, ОСОБА_1,навпроти свого прізвища, власноручно поставив свій підпис та відбиток власної печатки та видав її ОСОБА_2, після чого дана виписка була подана ним до митного оформлення на митному пості «Грушів» Львівської митниці Міндоходів з метою уникнення адміністративного штрафу.

В підготовчому судовому засіданні обвнувачений звернувся до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності згідно ст. 45 КК України, у зв'язку із тим, що він щиро розкаявся у вчиненому, сприяв слідству.

Заслухавши думку прокурора, яка не заперечила проти клопотання, суд приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.

Відповідно до ст. 45 КК України особа, яка вперше вчинила злочин невеликої тяжкості або необережний злочин середньої тяжкості, крім корупційних злочинів, звільняється від кримінальної відповідальності, якщо вона після вчинення злочину щиро покаялася, активно сприяла розкриттю злочину і повністю відшкодувала завдані нею збитки або усунула заподіяну шкоду.

Враховуючи те, що обвинувачений ОСОБА_1 раніше не судимий, обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.358 КК України, яке є кримінальним правопорушенням невеликої тяжкості, щиро розкаюється у вчиненому, сприяв розкриттю злочину, відсутність завданої злочином шкоди, суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 в силу ст. 45 КК України слід звільнити від кримінальної відповідальності, а кримінальне провадження відповідно до ч.2 ст.284 КПК України слід закрити.
 
Суддя Костюк У.І. за наслідком розгляду кримінального провадження звільнила від кримінальної відповідальності обвинувачену ОСОБУ, а справу закрила. У списку авто призначених справ Суду обвинуваченим по справі № 446/1358/15 значиться Лучкевич Костянтин Мирославович.

Що ж то за ст.45 КК України, яка дозволяє звільняти правопорушників від кримінальної відповідальності? Дійсно, така стаття передбачає звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБУ, що вперше вчинила злочин невеликої тяжкості.
 
Читаємо ч.2 ст.12 КК України - класифікація злочинів (злочином невеликої тяжкості є злочин, за який передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк не більше двох років або інше , більш м’яке покарання). А яка ж санкція ч.2 ст.358 КК України? Читаємо Кодекс  - караються обмеженням волі на строк до п’яти років або позбавленням волі на той самий строк. То який же це злочин невеликої тяжкості? Що ж це за шахрайські маніпуляції із ст.45 КК України? Мабуть , постановляючи цю ухвалу суддя Костюк У.І. не передбачала, що хтось може зацікавитись і перевірити це судове рішення (незаконне).

Крім того суддя, постановляючи цю ухвалу не з’ясувала, в чому полягає дійове каяття, та яким чином обвинувачений усунув негативні наслідки вчинення злочину, активно сприяв розкриттю злочину, повністю відшкодував збитки завдані ним або усунув заподіяну шкоду.
 
В ухвалі суду суддя Костюк У.І. вказує, що Лучкевич К.М. вчинив кримінальне правопорушення невеликої тяжкості, що не відповідає дійсності, адже ч.2 ст.358 КК України класифікує цей злочин, як злочин середньої тяжкості. В ухвалі судді не вказано, яким чином Лучкевич К.М. активно сприяв розкриттю злочину, в чому полягає його щире роз каяття. Крім того суддя Костюк У.І. в ухвалі вказала на відсутність завданої злочином шкоди. А як бути з з випискою ОСОБИ_2, яка подала її до митного оформлення на митному посту «Грушів» Львівської митниці з метою уникнення від адміністративного штрафу? У який спосіб обвинувачений відшкодував завдані збитки та усунув заподіяну шкоду? Чи була притягнута до адмінштрафу згадана ОСОБА, чи уникла- завдяки згаданій виписці?

Таким чином напрошується висновок про те, що суддя Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області Костюк У.І. незаконно звільнила від кримінальної відповідальності Лучкевича К.М. А яка роль в цьому прокурора Бохно О.О.? Хто буде розгрібати це «болото»? Чи може це просто «дитячі забавки» представників «Феміди» та Закону? В РЕЄСТРІ відсутні будь-які інші судові рішення по цій справі.

Мабуть всім зрозуміло, що згаданий лікар кримінальної відповідальності не міг уникнути за «дякую». А чому забули про ОСОБУ_2? Адже вона теж вчинила кримінальне правопорушення!!! Діяла група зловмисників? Тим більше, що професійні юристи мабуть можуть вбачати у згаданих діях посадовців цілий букет кримінальних правопорушень? Потрібно тільки потягнути за нитку. Тільки виникає одне риторичне запитання, хто буде цю нитку тягнути?

Журналіст Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 11 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684645

Лічильник