Увійти


Таємниці Кам’янка-Бузького «триумвірату» (справа майстра Незнанівського лісництва).

розслідуванняКілька днів назад у публікації «Таємниці Кам’янка-Бузького триумвірату (справа зниклого вантажу краденого лісу)» я згадував про те, що затриманий 16.01.2015 року працівниками Кам’янка-Бузького райвідділу міліції вантаж ділової лісо продукції в кількості понад 7 м.куб. та підроблені до нього документи «Галсільлісу» невідомо де зникли, а кримінальне провадження, відкрите за цим фактом, до Суду не дійшло.


Продовжуючи дослідження теми розкрадання лісу, я натрапив на кримінальну справу Кам’янка-Бузького районного суду Львівської області № 446/486/14, суддя Бакай І.А. 20.03.2014 року головуюча суддя Бакай І.А. , розглянувши у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження № 12013150220000817 від 22.10.2013 року по обвинуваченню майстра дільниці № 1 Незнанівського лісництва ДП «Бузький ДГ» (за нашими даними Муравецький Андрій Михайлович) у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України (службове недбальство) визнала його винним і призначила покарання у виді штрафу в розмірі 250 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (4 250 грн.). Судове засідання відбувалось за участі Судді, секретаря судового засідання, прокурора та обвинуваченого. В судовому засіданні було встановлено, що:

ОСОБА_1 перебуваючи на посаді майстра майстерської дільниці №1 Незнанівського лісництва ДП «Буський ЛГ», будучи зобов'язаним у відповідності до посадових обов'язків вживати заходів і дій щодо недопущення самовільних рубок, розкрадань лісопродукції та інших обов'язків, пов'язаних з доглядом і охороною ввірених лісових угідь, являючись матеріально відповідальною особою, в літньо-осінній період 2013р., неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, допустив самовільну рубку 35 дерев, з них 4 дерева породи сосни, 5 дерев породи граб, 5 дерев породи дуб, 8 дерев породи вільха, 12 дерев породи ясен та 1 дерево породи липи загальною кубомасою 28,31 м. куб. на загальну суму 102312,56 грн. в кварталах №16 та №18 Незнанівського лісництва ДП «Буський ЛГ», внаслідок чого було заподіяно істотної шкоди охоронюваним законом державним інтересам в особі Незнанівського лісництва ДП «Буський ЛГ» та навколишньому природному середовищу на території Кам'янка-Бузького району. Вказане порушення підтверджуються актом ревізії фінансово-господарської діяльності державного підприємства «Буське лісове господарство».

Рівно через рік, 12.03.2015 року суддя Бакай І.А. ухвалює ще один вирок на майстра дільниці № 1 Незнанівського лісництва «Буського лісгоспу» Муравецького А.М. по справі № 446/465/15, яким затвердила угоду про визнання винуватості від 25.02.2015 року у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України (службова недбалість) та призначила йому покарання у виді штрафу в розмірі 500 н.м.д.г. (8 500грн.). У тексті вироку зокрема вказано:

До суду надійшов обвинувальний акт у кримінальному провадженні за підозрою ОСОБА_1, внесеному в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №12015140220000118 від 17.02.2015 року у вчиненні кримінального правопорушення передбаченого ч.1 ст.367 КК України, разом з угодою про визнання винуватості.

У судовому засіданні за клопотанням прокурора до обвинувального акта долучені документи, інші матеріали кримінального провадження щодо обвинуваченого ОСОБА_1 у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.367 КК України, відповідно до яких ОСОБА_1 перебуваючи на посаді майстра майстерської дільниці №1 Незнанівського лісництва ДП «Буський лісгосп», будучи службовою особою, зобов'язаною, відповідно до своєї посадової інструкції, вживати заходи щодо недопущення самовільних рубок, розкрадань лісопродукції та вчиняти інші дії, пов'язані з доглядом і охороною ввірених лісових угідь, являючись матеріально відповідальною особою допустив службову недбалість.

Так, в січні-лютому 2015 року, ОСОБА_1 неналежно виконуючи свої службові обов'язки через несумлінне ставлення до них, допустив в кварталах №7 та №33 Незнанівського лісництва ДП «Буський лісгосп» самовільну рубку 30 дерев, а саме 1 дерево породи сосни, 4 дерева породи граб, 4 дерева породи дуб, 7 дерев породи вільха, 12 дерев породи ясен та 2 дерева породи клен, загальною кубомасою 23,25 м. куб. на загальну суму 71773,22 грн. Внаслідок зазначених дій ОСОБА_1 заподіяно істотну шкоду на вищевказану суму охоронюваним законом державним інтересам в особі Незнанівського лісництва ДП «Буський лісгосп» та навколишньому природному середовищу на території Кам»янка-Бузького району, що підтверджується актом про проведення комплексної ревізії виробничої та лісогосподарської діяльності по Незнанівському лісництві. 25 лютого 2015 року між прокурором та обвинуваченим ОСОБА_1 була укладена угода про визнання винуватості.

Що мене найбільше вразило у цих судових рішеннях? Відсутність потерпілої сторони!!!
 
«Буський лісгосп» настільки багатий, що для нього, «якісь» там 28,31 м.куб. лісу (вирок за 2014 рік) + 23.25 м.куб. лісу (вирок за 2015 рік) = 51,56 м.куб. вартістю 174 085 ,78 грн. не складають жодної шкоди для держави.
 
До такого висновку я дійшов, адже у судових засіданнях по цих справах представників державної установи не було. Чому? Невже керівництву лісгоспу байдуже, що працівник лісгоспу наніс таку велику шкоду інтересам держави? Чи воно керується «корпоративним негласним гаслом:
 
«Ліс –це наше багатство, а птахи – то Ваші друзі!»?
 
Друге риторичне питання до слідства, прокуратури та суду. Чому кримінальні провадження в обох випадках були відкриті за ознаками ст.367 КК України? Невже майстер лісу Муравецький А.М. міг впильнувати всіх крадіїв лісу? Хто вчиняв самовільні рубки лісу? Чому слідство і Суд не звернули увагу на цю важливу обставину? Де винні особи у винищенні та розкраданні державного майна? Чому суд не повернув матеріали на додаткове розслідування? Чи може Муравецький А.М. є звичайним «стрілочником», на якого списали нестачу за вкрадений іншими ОСОБАМИ ліс на суму більш, як 174 тис.грн.? Якщо у 2014 році майстер Муравецький А.М. вчинив службове недбальство, то чому керівництво лісгоспу залишило його на посаді? Що так треба було? Чому Суд не зреагував на цю обставину?

Який же висновок напрошується? Дуже простий!
 
У держави вкрадено лісу на 174 тис.грн., а слідство поліції, прокуратура та суд приховали від розслідування ці злочини.
 
Чому? Невже слідчі, прокурори та судді не повинні захищати державні інтереси ? Чи власні інтереси ближче до тіла?
 
Ще один аспект притягнення Муравецького А.М. до відповідальності. 17.02.2015 року відомості про вчинене кримінальне правопорушення внесені до ЄРДР, а 25.02.2015 року між ним та прокурором вже була укладена угода про визнання винуватості. Вирок проголошено вже 12.03.2015 року. Яка оперативність? Чи щось інше? Як у вироку від 20.03.2014 року так і у вироку від 12.03.2015 року суддя Бакай І.А. вказує про щире каяття обвинуваченого. Яке щире каяття, якщо через рік та сама ОСОБА вчинила такий самий злочин? Це що знущання над судочинством? Як інакше можна це назвати? Корупція? Зловживання службовим становищем? А, що то за угода про визнання винуватості ? Чому по справі немає потерпілої особи? Це теж елемент «схеми» уникнення відповідальності за розкрадання лісу з боку керівництва лісгоспу та відшукання і «списання» проблем на «стрілочника» Муравецького А.М.? Адже суддя Бакай І,А. знає вимоги ч.4 ст.469 КПК України, якою укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні, в якому бере участь потерпілий не допускається. То, що прокурор Сміхура-Скальська М.З. , суддя Бакай І.А. та керівництво лісгоспу мали попередню домовленість про відсутність по справі потерпілої особи?

І де ж тут справедливе судочинство, де верховенство права, де законність, де рівність перед законом і судом, де повага до людської гідності? Хто із суддів, прокурорів чи слідчих може пояснити?
 
Журналіст Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 26 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
657
Перегляди статей
672803

Лічильник