Увійти


Чергова « булька» від можновладців про третій індустріальний парк в с.Старий Яричів?

сігма парк ЯричівНа сторінках Інтернету виявилось чимало публікацій про т.з. третій Індустріальний парк на Львівщині – «Сігма Парк Яричів».
 
«Оголосили на найвищому рівні. «Вже за 2 роки у селі Старий Яричів за 20 кілометрів від Львова діятимуть кілька великих та десятки дрібних іноземних підприємств, які створять близько 8 тисяч робочих місць. А до того ж і бюджет сільської ради поповнюватиметься суттєво – приблизно на 40-50 мільйонів гривень щороку! Впевнений, що створення таких індустріальних парків дасть нам можливість здійснити економічний прорив. Дякую засновникам за реальний крок до економічного зростання!», – написав на своїй сторінці в Facebook прем`єр-міністр Володимир Гройсман.

Львівська обласна державна адміністрація підписала меморандум про наміри з ТзОВ «Індустріальний парк «Сігма Парк Яричів». Під час підписання озвучили цифру 34 — саме стільки гектарів має становити площа комплексу. Керівник компанії «Сігма Естейт» (співзасновника індустріального парку у Старому Яричеві) Роман Процак прогнозував створення десяти великих і тридцяти малих підприємств, що мали б працевлаштувати близько шести з половиною тисяч осіб.

Це майже в чотири рази більше за населення Старого Яричева, хоч і трохи менше, ніж пообіцяв Гройсман. Та все ж, якби заплановане вдалося, «Сігма парк Яричів» став би чи не першим успішним індустріальним парком в Україні й приніс би до бюджету області великі кошти»- зазначило медіа-хаб «Твоє місто» у 2017 році.

12.09.2017 року Львівська газета повідомила, що «наказом Мінекономрозвитку індустріальний парк «СІГМА Парк Яричів» включений до Реєстру індустріальних (промислових) парків

Як інформує департамент економічної політики ЛОДА, він став 26-м парком у реєстрі. Площа парку на території Староярчівської сільради Кам’янка-Бузького району Львівської області становить 15,7084 га, заявлений термін функціонування – 50 років.

На території парку функціонуватимуть підприємства, що вироблятимуть продукцію як на експорт, зокрема з давальницької сировини, так і з метою імпортозаміщення. Також планують надавати логістичні послуги.

Зазначимо, що згідно з держреєстром, ТОВ «СІГМА Парк Яричів» зі статутним капіталом 1 млн грн зареєстровано в лютому цього року. В межах індустріального парку передбачають створити до 2500 робочих місць»

«Індустріальний парк «Сігма парк Яричів» розпочнуть будувати вже у квітні 2017 року. Розташовуватиметься він всього за 20 кілометрів від Львова – у селі Старий Яричів Кам’янка-Бузького району на ділянці 34 га.

Відповідні наміри 17 березня закріпили у меморандумі Львівська ОДА та ТзОВ «Індустріальний парк «Сігма парк Яричів». Свої підписи під документом, що є необхідної складовою для реалізації проекту, поставили голова ОДА Олег Синютка та співзасновник компанії Роман Процак».

Інформаційне агентство «ZAXID.NET» 31.01.2017 року повідомило, що «Sigma Park Yarychiv розмістять на 25 гектарах землі. Тут за два роки планують розмістити кілька великих іноземних підприємств, а також десятки дрібних. 

«Тут запланований один з найбільших логістичних парків в Західній Україні. Його загальна площа становить 30 тисяч квадратних метрів. Тут також передбачено 8 малих підприємств, передбачений бізнес-центр класу «А», – розповів співзасновник Sigma Park Yarychiv Роман Процак»

З огляду на вказані відомості і обіцянки наших керманичів та зверхників, у 2019 році індустріальний парт в с. Старий Яричів мав би гудіти, як вулик- місцеві жителі мали би 2000-8000 робочих місць, бюджет сільської ради мав би поповнитись- на 40 млн. грн.

Моя поїздка у с. Старий Яричів Кам’янка-Бузького району показала, що на згаданих земельних площах, виділених під «райський куточок економічного чуда Львівщини» ще «кінь не валявся». На фотографіях видно, що замість запланованих будівельних робіт ініціатори спромоглись тільки зрізати дерева вздовж траси Львів-Київ, а на вулиці квітень 2018 року. Коли ж будуть будувати? Чому не ведуться інші підготовчі роботи?

На сторінках Інтернету знайшов цікаву інформацію. яку приведу дослівно:

Roman Protsak‎ в ГО Яричів
21 ноября 2017 г. ·
Шановна громадо Яричива, в кого виникають питання щодо реалізації Індустріального парку можуть їх сміло задавати голові сільської ради Андрію Андрущенко, який вже з 29 вересня 2017 року неможе надати рішення про проходження кабелю електро живлення Індустріального парку, чим зупинив проектування на 2 місяці, а відповідно і відтягнув завершення проектування та початок будівництва.
Невже селу не потрібні робочі місця та надходження в бюджет? Чи ці понад 10 000 000 Грн..які вже потрапили в бюджет Старого Яричива це все що потрібно голові?

Громадо задайте питання голові як і куди витрачені кошти які надав Індустріальний парк? Тільки на концерти та піар Голови?

Не буду коментувати, коментарі зайві. Але інформація, на мою думку, заслуговує на увагу відповідних посадових осіб, чи не так?

Варто зауважити, що в сільській раді відсутні будь-які інформативні стенди, щодо діяльності сільської ради, немає і веб-сайту у Інтернеті. Звідки люди можуть знати, чим займається сільська рада та її голова, якщо не виконуються вимоги Закону України «Про доступ до публічної інформації»?

Я став випадковим свідком, коли голова сільської ради Андрущенко А.О. пояснював співрозмовниці про неможливість проведення, запланованих Кам’янка-Бузькою районною державною адміністрацією на 16.04.2018 року(розпорядження Кам’янка-Бузької РДА № 157/02-08/18 від 01.03.2018р. та № 84/02-08/18 від 12.02.2018 р.) громадських обговорень містобудівної документації щодо розробки детального плану території для будівництва та обслуговування сонячної електростанції та реконструкції нежитлових приміщень під обслуговування м’ясопереробного підприємства. Хочу зауважити, що інформація про згадане громадське обговорення у сільській раді не оприлюднена(інформацію про це читай у народному часописі «Життя і слово», від 16.03.2018 року). Яким чином люди мали би знати про події, що відбуваються у селі? Оприлюднювати таку інформацію-це обов’язок сільської ради, так вказано у Законі України “Про доступ до публічної інформації».
 
індустріальний парк
 

Під час короткого спілкування з окремими місцевими мешканцями склалось враження, що люди не знають, для чого виділена земельна ділянка, що і хто має будувати на околиці села, переконуючи мене в тому, що влада брехлива і їй вірити не можна, мовляв приховують інформацію, що буде будуватись сміттєпереробний завод.

Варто задуматись на цим!!! Пояснити людям про що йдеться і повідомити, коли буде економічний прорив!!!

Журналіст ІА Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 8 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684639

Лічильник