Увійти


Справа - «невидимка» Кам’янка-Бузького суду?

Справа невидимка Камянка Бузького судуЯ вже згадував у попередній публікації під назвою «Чи може зникнути справа з архіву суду?» про те, що Кам’янка-Бузький районний суд не надає стороні провадження для ознайомлення справу за 1993 рік, копія рішення по якій долучено до матеріалів іншої справи.


Ще раз звертаємось до цієї теми, адже випадок неординарний - із суду зникла ціла справа, її розшукують вже більше місяця і не можуть знайти. Вже й столичні органи судової влади в особі Державної судової адміністрації підключені до цього процесу (Не тільки в поліції зникають справи- у судах теж).

Отже, 09.08.2018 року позивач по справі № 446/1577/16 Фурманевич Р.Б. звернувся до Кам’янка-Бузького районного суду з письмовою заявою надати для копіювання справу № 2-313/1993, адже у згаданій справі знаходиться копія рішення. Після реєстрації цієї заяви Фурманевича Р.Б. було повідомлено, що справа буде надана через три дні. Через тиждень в суді його повідомили, що справу не можуть знайти і, як тільки знайдуть його повідомлять письмово.

28.08.2018 року Суд письмово повідомив Фурманевича Р.Б. про те, що у відповідності до вимог Закону України «Про звернення громадян» звернення розглядаються та вирішуються у термін не більше одного місяця і тому відповідь буде надана до 09.09.2018 року.
 
Одночасно, 28.08.2018 року Суд скерував на адресу Фурманевича Р.Б. інший лист, у якому вже вказано,що відповідь на звернення буде надано відповідно до ст.20 Закону України «Про звернення громадян» в «максимально визначений термін, а саме до 24.09.2018 року».
 
Чому дві різні відповіді скеровано на адресу заявника однією датою?
 
10.09.2018 року Суд надав Фурманевичу Р.Б. третю відповідь на заяву від 09.08.2018 року, якою повідомив наступне:
 
«Запитувана Вами справа передана на зберігання до архіву суду у 1993 році. Працівниками суду проводиться робота, щодо пошуку даної справи, яка на сьогоднішній день не дала ніякого результату.
 
Пояснюючи дану ситуацію, покладаємося на те, що оскільки суд з 1993 року неодноразово здійснював переїзд з одного приміщення в інше, справу на даний час не вдалось відшукати.
 
Також повідомляємо, що згідно алфавітного показчика цивільних справ за 1993-1994 роки, справі був присвоєний номер 2-313».
 
Аналізуючи викладену інформацію хочу зауважити наступне. В мене виникло риторичне питання- з якого це часу Суди розглядають заяви про надання для ознайомлення та копіювання документів у судових справах згідно Закону України «Про звернення громадян»? Це якась дивина, новшество. Невже працівники Суду не знають вимог згаданого Закону і плутають їх з вимогами процесуального законодавства? Чи це робиться навмисно, по вказівці суддів? З якого це часу керівник апарату Суду Пекельна В.В. підписує документи від імені Суду? Невжек голова Суду Самсін М.Л. поклав на неї свої обов’язки? Чи це просто для того, щоб навішати «локшину» Фурманевичу Р. і виправдати порушення працівників Суду, щодо неналежного зберігання документів у Суді?
 
Більше місяця Суд шукає в архіві судову справу. Що ж робиться в цьому архіві, якщо місяць працівники суду не можуть знайти судову справу? Або там такий порядок(бардак), що «чорт ногу зломить», або справи немає і Суд навмисно тягне час, щоб «щось придумати» за той час, який не надається справа для ознайомлення. Може Суд заново «шиє» справу? А що це вихід ! Справи не має, а рішення (невідомо де воно взялось) є. Таких рішень окремі «спеціалісти» можуть наклепати цілий мішок- потрібно мати стару друкарську машинку, папір , ксерокс і сучасний сканер.
 
Звертаю увагу на пояснення суду, щодо причин зникнення справи. Виявляється, що відсутність справи можна пояснити тим, що Суд неодноразово переїжджав з місця на місце і тому загубилась справа. Чи у такий спосіб можна пояснити можливе зникнення з суду і інших справ? Чи є записана у Інструкціях з діловодства, правилах щодо зберігання, перевезення архівних документів , судових справ посилання на те, що при переїзді Суду з одного місця на інше можна списати на втрати певну кількість судових справ, документів? Яким розпорядчим документом передбачено таке? А, як бути з інвентаризаціями, які повинні періодично проводитись у Суді? Можна дійти висновку, що вже більше десяти років у інвентаризаційних документах вписуються сфальшовані відомості, щодо наявності всіх архівних справ? Хто відповідає за збереження архівних документів? Хто і коли приймав документи, справи архіву? При прийомі-передачі справ від одного голови Суду до іншого теж складаються і підписуються відповідні документи? Що прийняв голова Суду Самсін М.Л. при вступі на посаду? Чи може керівник апарату Суду недбало поставилась до своїх обов’язків при прийомі архіву Суду?
 
До Суду скерована скарга з вимогою проведеня службового розслідування, щодо зникнення судової справи з архіву Суду та встановлення і притягнення до відповідальності винних осіб.
 
Між іншим, мабуть, автор цих рядків перший, хто звернув увагу керівництва Суду на кричущі факти неналежного відношення та порушення правил зберігання судових справ у т.з. архіві (кладовці) суду і викладені порушення зафіксував на відео та оприлюднив у публікації «Репортаж з архіву суду» 11.02.2017 року. Що було після цього? Всі хто мав до цього відношення або читав публікацію знають. Замість того, щоб вжити належних заходів для зберігання документів у суді та недопущення можливих фактів викрадення, втрат, знищення , несанкціонованого доступу сторонніх осіб до документів Суд вирішив зробити «крайнім» журналіста , що виявив ці порушення, надавши цьому факту забарвлення незаконного проникнення та крадіжки документів (як би я не повідомив про це в Інтернеті - ніхто б не знав про моє перебування у цій кладовці і, виявлених фактах незаконного зберігання там документів та порушень їх зберігання).
 
19.03.2017 року я звернувся із інформаційним запитом до голови Суду з приводу виявлених порушень зберігання документів- чому приміщенні для зберігання судових справ та документів використовується, як кімната для куріння, вживання гарячих напоїв, для підігріву продуктів харчування мікрохвильовою пічкою, використання електровентилятора та інших приладів. Одночасно я просив повідомити про прізвище службової особи, що відповідає за збереження документів Суду, причину службового недбальства, що привело до неконтрольованого доступу сторонніх осіб(журналіста) до документів Суду, тощо. На згаданий запит голова суду не спромігся надати вичерпної відповіді, обмежившись тим, що інформація про відповідальну за збереження та облік документів суду особу відноситься до категорії службових, що приміщення архіву відповідає вимогам протипожежної безпеки та належного зберігання документів. Отож «маємо те, що маємо» - утаємничена службова особа Суду при переїзді Суду з одного місця в інше (загубила, вкрала, знищила) розшукувану справу. А скільки ще таких справ зникло при переїздах Суду? Хто про це знає? Хто це досліджував? Будемо чекати чергового факту?
 
Чи ця ситуація навчить чогось працівників Суду, його керівництво? Ні, не навчить! Якщо моя публікація про факти неналежного ставлення працівників Суду до зберігання документів не знайшла відповідного реагування з боку керівництва Суду для вжиття заходів недопущення у майбутньому подібних випадків- то про, що можна говорити.
 
Неодноразово перебуваючи у приміщенні суду вже після згаданого інциденту кожного разу фіксую відсутність елементарних правил охорони, нехлюйського ставлення керівництва до забезпечення надійних заходів щодо недопущення проникнення сторонніх осіб, можливих крадіжок, підпалу самого приміщення суду та знищення документів, які в ньому знаходяться. Я вже не кажу про безпеку самих суддів і інших працівників!!! Нічого не навчило їх? Кажуть в народі «Доки грім не вдарить… ! Так і в нашому випадку. Голові Суду навіть не спадає на думку, яким боком можуть йому вилізти існуючі порушення, про які мені відомо. Але для чого я маю їх оприлюднювати, якщо знову можуть зробити «крайнім».

Нехай самі відповідають, якщо щось станеться!
 
Тож скільки років потрібно Кам’янка-Бузькому районному суду Львівської області, щоб розшукати зниклу справу, якої вже не існує? Рік, два, три?
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 64 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684601

Лічильник