Увійти


Дії сільської ради протиправні, незаконні?

ФОТО ІНФОРМАЦІЙНОГО СТЕНДУЧи може бути, щоб сільська рада вчиняла незаконні, протиправні дії? Хто ж це допустив у Старому Яричеві? Може це зробили депутати Тис Марія Йосипівна, Гарасюк Надія Теодорівна, може Кучерепа Олена Адамівна? А може члени виконкому сільської ради - Кучерепа Марія Іванівна, Кузик Оксана Станіславівна, Кукла Олександ Едуардович, Пнівський Андрій Михайлович? А може все таки сільський голова Андрущенко Андрій Олександрович? Це ж він підписує документи від імені сільської ради.
 

Невже орган місцевого самоврядування в особі сільського голови опустився до вчинення незаконних дій?

 
У квітні поточного року автор цих рядків звернувся до Староярчівської сільської ради з запитом про надання доступу до публічної інформації, зокрема просив повідомити про спосіб оприлюднення публічної інформації про свою діяльність. Сільський голова листом повідомив мене, що оприлюднення інформації про діяльність сільської ради здійснюється через засоби масової інформації, а саме в газеті «Життя і слово» та на інформаційних стендах сільської ради щодо розгляду конкретних питань на громадських слуханнях. Я пустився вичитувати газету «Життя і слово» в Інтернеті, щоб знайти бодай одне рішення сесії або виконкому сільської ради. Що ж я знайшов, проглянувши всі номери газет за 2016-2017 роки? Нічого!!! Жодної інформації про діяльність Старояричівської сільської ради у часописі немає. Може я погано дивився, недобачаю? Звернувся із відповідним запитом до головного редактора часопису Поломаного І.
 
Через редакцію газети «Життя і слово» отримана інформація, що протягом 2016-2017 років, а також у 2018 році інформація про діяльність Старояричівської сільської ради (за винятком оголошень) у Кам’янка-Бузькій районній газеті «Життя і слово» не поступала і не оприлюднювалась.
 
Як же розуміти голову сільської ради? Він же офіційна особа, що наділена повноваженнями громади села. Невже жителі Старого Яричева уповноважили його «брехати»- надавати неправдиву інформацію у офіційних документах від імені цілої громади? Не вірю, щоб люди уповноважували його на такі дії. При нагоді запитаюсь у згаданих осіб, що представляють сільську владу, чи уповноважували вони сільського голову надавати у відповідях на запити неправдиву інформацію. Тож, мабуть, сільський голова на свій розсуд і ризик вирішив навішувати «локшину» на вуха та очі запитувачів? Хочу також поінформувати місцевих жителів, що як тільки буде створена об’єднана територіальна громада Андрущенко А.О. одразу створить в Інтернеті сайт сільської ради, на якому буде оприлюднюватись інформацію про діяльність цього органу самоврядування. Так він написав у відповіді на мій запит. І ось тут мені припала думка- а якщо не буде створено об’єднаної територіальної громади? Що тоді буде? Тоді не буде сайту сільської ради? Вимальовується така схема: буде ОТГ- буде Інтернет сайт, не буде ОТГ- не буде сайту! Якесь вимагання? Це якісь умови диктує Андрущенко А.О. державі?
 
Отож згадані «ребуси- фокуси-покуси» сільського голови з Законом України «Про доступ до публічної інформації» стали предметом мого позову на незаконну діяльність Старояричівської сільської ради до Львівського окружного адміністративного суду.
 
12 жовтня 2018 року Львівський окружний адміністративний суд розглянув адміністративну справу за моїм позовом до Старояричівської сільської ради про визнання дій незаконними та зобов’язання до вчинення дій.
 
Під час розгляду справи суд встановив, що «Старояричівська сільська рада Кам’янка-Бузького району Львівської області, як суб’єкт владних повноважень, не довела правомірність своїх дій щодо надання інформації на запит», а відтак, «такі дії відповідача є протиправними, оскільки порушили право позивача на доступ до публічної інформації».
 
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне визнати протиправними дії Старояричівської сільської ради Кам’янка-Бузького району Львівської області щодо надання недостовірної та неповної інформації на запит;
 
- зобов’язати Старояричівську сільську раду Кам’янка-Бузького району Львівської області надати Жукову О.С. запитувану інформацію у повному обсязі;
 
- зобов’язати Старояричівську сільську раду Кам’янка-Бузького району Львівської області вжити заходів для виконання вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» щодо оприлюднення публічної інформації про свою діяльність на інформаційному стенді у приміщенні сільської ради та Інтернет-сайті.
 
Таким чином рішенням Львівського окружного адміністративного суду від 12.10.2018 року мої позовні вимоги в цій частині задоволені- дії Старояричівської сільської ради, щодо надання недостовірної та неповної інформації на запит визнано протиправними та зобов’язано вчинити вищевказані дії.
 
Перший крок у напрямку припинення порушень вимог чинного законодавства про доступ до публічної інформації Старояричівською сільською радою зроблено. Наступні дії журналіста будуть тільки сприяти безумовному виконанню керівництвом ради вимог цього Закону. Для того, щоб показати, як виконується згаданий Закон на даний час достатньо подивитись на інформаційний стенд сільської ради, фото якого докладаю до цієї публікації. А що далі? Чи збирається виконувати Закон сільський голова? Час покаже, чи зрозумів посадовець з двома дипломами про вищу освіту, що таке Закон України?
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 28 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558285

Лічильник