Увійти


Хто і чому «ліквідував» колишній колгосп «Маяк» та його документи?

Старий яричівДивні чудеса відбуваються на теренах Старояричівської сільської ради- голова сільської ради не виконує вимог Законів і вчиняє протиправні вчинки, перетворивши орган самоврядування на свою вотчину та удільне князівство зі своїми примхами. Навіть райдержадміністрація не має впливу на нього. Що це - «місцевий сепаратизм»?
 
Журналістське розслідування подій, що відбуваються у цій місцевості приносить свіжі новини. Приміром, хто з місцевих жителів знає куди подівся архів колишнього колгоспу «Маяк»? Так і я довший час не знав про це.
 
У Інтернеті на сайті державного архіву Львівської області знайшов список ліквідованих підприємств , установ та організацій Кам’янка-Бузького району Львівської області, у якому числиться колгосп «Маяк», він же СВСГ «Маяк», він же ПАФ «Маяк». У цьому ж списку вказано, що документи згаданого колгоспу зберігаються у трудовому архіві Старояричівської сільської ради.
 
З відповідним запитом звернувся до державного архіву Львівської області, щоб отримати інформацію про місце зберігання документів колишнього колгоспу «Маяк». Директор Держархіву Мартенс І.Є повідомила мене, що документи ПАФ «Маяк»(колгосп «Маяк», СВСГ «Маяк») зберігаються у Трудовому архіві Старояричівської сільської ради Кам’янка-Бузьког району.
 
Звертаюсь із відповідним запитом до Старояричівської сільської ради з проханням надати відомості про місцезнаходження згаданого архіву, службову особу, що відповідає за його збереження, наявність переліку документів у архіві, тощо.
 
На цей запит сільська рада до цього часу відповідь не надала(скоро буде два місяці). Голові сільської ради мову відняло, став незрячим і неграмотним? Чи це робиться навмисно?

Знову звертаюсь до Державного архіву з питанням про відомості, на підставі яких держархів оприлюднив інформацію про наявність у Старояричівській сільській раді Трудового архіву, ліквідованого ПАФ «Маяк». При безпосередньому спілкуванні з заступником директора Держархіву встановлено, що ПАФ «Маяк» не є ліквідованим підприємством, воно діюче і документи колишнього колгоспу зберігаються на другому поверсі Старояричвської сільської ради.

Звертаюсь із відповідним запитом до Кам’янка-Бузької райдержадміністрації про причини надання до Державного архіву завідомо неправдивих відомостей про те, що ПАФ «Маяк» числиться ліквідованим підприємством( у офіційних документах РДА, Держгеокадастру, ДФС ПАФ «Маяк» числиться як діюче підприємство???).
 
Знову звертаюсь із запитом до Старояричівської сільської ради із запитом про надання інформації про площу орендованих земель сільськогосподарського призначення ПАФ «Маяк»(у РЕЄСТРІ значиться , як приватне підприємство агрофірма «Маяк»(с.Старий Яричів, вул.Заводська, 2, директор Гродзь Юрій Іванович). Одночасно просив надати відомості про наявність документів, на підставі яких «Маяк» використовує земельні ділянки, про суму сплачених до сільської ради податків за оренду земель сільськогосподарського призначення. Хочу відмітити, що сільський голова настільки обнаглів по відношенню до чинного законодавства (має диплом юриста-міжнародника), що навіть не рахує за потрібне відповідати на запити, ніби-то він уособлює в своїй іпостасі і Верховну Раду України, і Президента України, і Прем'єр-Міністра України (голова ОДА та РДА для нього не авторитет), тому Закон для нього це так – пісок, пил. Це для нас, простих громадян Закон є Закон, а для пана Андрущенка А.О. Закон це л..но, на яке він уваги не звертає.
 
На мій запит до Кам’янка-Бузької райдержадміністрації отримав відповідь за підписом голови Кирилича В.І., з якої вбачається «що інформація до державного архіву Львівської області про ПАФ «Маяк» (колгосп «Маяк», СВСГ «Маяк» ) була підготовлена та подана начальником архівного відділу Кам’янка-Бузької районної держадміністрації Сухович Іриною Орестівною.
 
Про причини внесення у список ліквідованих сільськогосподарських підприємств Кам’янка-Бузького району ПАФ «Маяк» та місцезнаходження документів вказано в пояснювальній записці начальника архівного відділу райдержадміністрації».
 
Читаємо пояснювальну записку Сухович І.О. про причини подання недостовірної інформації до Держаного архіву Львівської області, у якій зокрема вказано наступне:
 
«В моїй інформації була допущена технічна помилка, яка привела до подання в Державний архів Львівської області недостовірної інформації».
 
Виявляється все дуже просто пояснюється - «технічна помилка» і жодного злого умислу не було? Повіримо у те, що написано в поясненні, тим більше, що керівництвом РДА порушено дисциплінарне провадження щодо Сухович І.О. Але не все так просто, як пише п.Сухович І.О.
 
Мабуть з тим архівом все було би тихо і гладко, як би не цивільні справи, що розглядаються у Кам’янка-Бузькому районному суді за позовом Кобак Н.І. до Фурманевича Р.Б.- у справі знаходиться довідка видана 15.06.2017 року директором ПП агрофірма «Маяк» Гродзь Ю.І. померлій особі- Фурманевич Г.Н.(померла ще у 2003 році). Невже покійники вимагають довідок? Невже директор Гродзь Ю.І. видав покійній особі цю довідку? Хочу згадати про поведінку цього посадовця, який спочатку при першій зустрічі категорично відмовлявся від причетності до видачі цього документа (підпис не його і до документів колгоспу він не має жодного відношення), а потім (через кілька днів) «згадав» і письмово підтвердив, що це дійсно ним підписаний документ, який складений на підставі наявних архівних документів колгоспу.
 
В мене закралось логічне риторичне запитання до сільського голови, до секретаря сільської ради, до директора ПП агрофірми «Маяк», до працівниці сільської ради Нагурної М.М.- чому вони так «відхрещувались» від цих документів? Нічого ж кримінального немає? (Поки що).
 
А далі виникають ще більш загадкові питання. Якщо ПАФ числиться ліквідованим - хто ж використовує 58 га сільськогосподарської землі у Старояричіській сільській раді ? Відомості про ці землі до РДА подавала сільська рада!!! Виникає велика кількість інших запитань до пана Гродзя Ю.І. стосовно майна колишнього колгоспу (хто,як, на підставі яких документів викупили майно колгоспу, яку роль у цьому відіграли директор ПП агрофірми «Маяк» та сільський голова ), чому прізвище Гродзя Ю.І. засекречене сільською радою? Є ще багато інших запитань, на які наразі ще немає відповіді, але вони з’являться обов’язково.
 
Продовження буде.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 77 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
664
Перегляди статей
684273

Лічильник