Увійти


Хто в Старому Яричеві нищить землю, навколишнє середовище та створює загрозу життю людей?

Старий Яричів незаконно вивозить сміття 2
 
25 липня 2017 року Львівський окружний адміністративний суд розглянув справу за позовом керівника Радехівської місцевої прокуратури до виконкому Новояричівської селищної ради, селищної голови смт. Новий Яричів Кам’янка-Бузького району Львівської області Кулик Р.Д. за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Кам’янка-Бузької районної державної адміністрації Львівської області про визнання протиправною бездіяльності, зобов’язання вчинити дії.
 
Що ж послужило приводом для звернення прокуратури до Суду? Позивач вказав, що в ході проведеної Державною екологічною інспекцією у Львівській області у лютому 2013 року планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства виявлені численні порушення виконавчим комітетом Новояричівської селищної ради вимог законодавства у сфері поводження з відходами при експлуатації не санкціонованого у встановленому порядку сміттєзвалища площею 1,2 га, розташовуваного в урочищі «Гайок» поблизу смт.Новий Яричів. При цьому, така експлуатація здійснюється всупереч вимог ст.17,29,32,33 Закону України «Про відходи», а саме:
 • за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку, дозволу на розміщення та лімітів на утворення відходів та паспорта місця видалення відходів;
 • не здійснюється збирання та утилізація інфільтрату;
 • не проводиться облік відходів, а також їх перешарування інертними матеріалами;
 • відсутні спостережні свердловини та система моніторингу за станом забруднення вод і грунтів;
 • не встановлений розпізнавальний знак про наявність сміттєзвалища та його межові знаки;
 • не обмежено вільний доступ на територію сміттєзвалища;
 • моніторинг впливу сміттєзвалища на навколишнє природне середовище не здійснюється.
За наслідками даної перевірки, державною екологічною інспекцією у Львівській області винесено припис селищному голові смт. Новий Яричів , яким зобов’язано в термін до 01.06.2013 року обмежити в’їзд на сміттєзвалище, здійснити перешарування відходів інертними матеріалами, отримати ліміт на утворення та дозвіл на розміщення відходів, та ще багато інших заходів. Окрім цього рішенням головного державного інспектора з охорони навколишнього середовища Львівської області Штикала Д.І. від 18.03.2013 року «Про зупинення захоронення твердих побутових відходів на сміттєзвалищі, яке знаходиться в урочищі «Гайки» смт. Новий Яричів в частині, що порушує вимоги природоохоронного законодавства зупинено захоронення твердих побутових відходів.
 
В судовому засіданні та письмово Новояричівська селищна рада заперечила проти позову з тих міркувань, що виконкомом селищної ради 23.12.1999 року було прийнято рішення про надання дозволу ДЖКП селища Новий Яричів на збір матеріалів попереднього погодження на виготовлення документів під сміттєзвалище. Комісією проведено акт вибору земельної ділянки для облаштування сміттєзвалища, що було погоджено з такими посадовими особами району, як:
 • -заступником голови Кам’янка-Бузької райдержадміністрації;
 • начальником відділу земельних ресурсів;
 • районним архітектором;
 • інспектором державного управління охорони природи;
 • головним санітарним лікарем району;
начальником пожежної безпеки. 23.03.2016 року виконкомом Новояричівської селищної ради було прийнято рішення про проведення конкурсу щодо визначення виконавця послуг з вивезення твердих побутових відходів, переможцем якого стало ТзОВ «АВЕ-ЛЬВІВ», однак жодних угод з вказаним суб’єктом не було укладено.
 
Потрібно відмітити, що судом встановлено, що відповідно до рішення Новояричівської селищної ради від 31.10.2001 року «Про створення механізованого загону по санітарній очистці селища» експлуатація сміттєзвалища здійснювалась механізованим загоном на підставі угод про збір та вивезення відходів, укладених відповідачем із населенням та юридичними особами. При цьому така експлуатація здійснювалась всупереч вимогам ст.125, 126 Земельного кодексу України, ст.17,29,32,33 Закону України «Про відходи», а саме за відсутності правовстановлюючих документів на земельну ділянку, дозволу на розміщення та лімітів на утворення відходів та паспорта місця видалення відходів, тощо.
 
За наслідками розгляду справи Суд постановив визнати протиправною бездіяльність виконкому Новояричівської селищної ради щодо незабезпечення припинення експлуатації несанкціонованого сміттєзвалища твердих побутових відходів в урочищі «Гайок» поблизу смт.Новий Яричів та зобов’язав відповідача невідкладно вжити заходів, спрямованих на виконання згаданих приписів та припинення вивезення твердих побутових відходів на сміттєзвалище.
 
Чи згадане судове рішення виконано? Ні!!! До цього часу продовжується несанкціоноване вивезення сміття з території не тільки Новояричівської селищної ради, але й Старояричівської сільської ради.
 
До забруднення та псування згаданих земель активно долучилась і Старояричівська сільська рада. Мною ще літом 2018 року зафіксовано на камеру факт навантаження та вивезення трактором сільської ради твердих побутових відходів з села Старий Яричів.
 
З цього приводу мною на адресу сільської ради у листопаді 2018 року скеровано інформаційний запит, щодо надання інформації наступного змісту:
 • Чи здійснює сільська рада діяльність пов’язану із збиранням відходів, наявність рішення сільської ради , встановлені тарифи, порядок сплати коштів за ці послуги;
 • Чи здійснює сільська рада зберігання відходів - тимчасове розміщення у несанкціонованих сміттєзвалищах або спеціально відведених місцях за межами території сільської ради.
 • Чи здійснює сільська рада перевезення побутових відходів від місць їх утворення до місць утилізації, вказавши спеціально відведені місця та наявність транспортних засобів у сільській раді для вивезення відходів.
 • Наявність спеціально відведених місць чи об’єктів для вивезення та зберігання відходів.
 • Наявність рішення сільської ради щодо визначення місць зберігання(утилізації) побутових відходів з території сільської ради;
 • Наявність дозволу управління охорони навколишнього середовища, державного акту, встановлених лімітів на розміщення відходів і т.п.
Посилаючись на великий обсяг інформації, який потрібно «переварити», порушуючи встановлені в Законом строки розгляду запиту сільський голова повідомив, що вивезення твердих побутових відходів з території сільської ради не відбувається, тому, що оголошено конкурс з визначення виконавця послуг із їх вивезення (про який конкурс може йти мова, якщо немає дозволу на вивезення відходів; якщо сміттєзвалище незаконне?).
 
У 2016 році Новояричівська селищна рада вже наступила на ці граблі!!! Прочитавши ці рядки спало на думку, що конкурс може тривати місяць, два, три, а що ж з відходами??? Невже в селах сільської ради утворюються гори сміття? Ні, Їх продовжують вивозити трактором у встановлені дні та години до того самого місця (сміттєзвалища, яке знаходиться поблизу Нового Яричева). Про це місце відомо не тільки мені, але й всім місцевим жителям, навіть більше того - мені відомо, що були намагання з боку сільської ради створити новий смітник в лісі.
 
Мабуть позовна заява, яку я скерував до Суду про визнання дій протиправними та зобов’язання вчинення дій спонукали Старояричівську сільську раду переглянути своє ставлення до розгляду інформаційних запитів та надання запитуваної інформації.
 
Сільський голова Андрущенко А.О. повідомив мене письмово, що до листопада 2018 року (???)
«Старояричівська сільська рада здійснювала вивезення та зберігання відходів на сміттєзвалище Новояричівської селищної ради».
Отакої!!! Селищний голова Кулик Р.Д нехай вибачає за таку відверту позицію сільського голови Андрущенка А.О., адже таке зізнання виглядає так, ніби-то Новояоричівський смітник узаконений і Старояричівська сільська рада у законний спосіб вивозить відходи на згадане сміттєзвалище(отримала дозвіл, відповідні ліміти на вивезення відходів, відповідні договора, тощо???).
 
З 2013 року незаконно функціонує згаданий розсадник інфекцій, хвороб та місце забруднення землі та навколишнього середовища. У 2017 році Львівський окружний адміністративний суд, мабуть, просто не володів інформацією щодо причетності до згаданих порушень Закону
Старояричівської сільської ради, адже вивіз сміття здійснювався не тільки з с.Старий Яричів, а й з с.Руданці, Кукезів, Цеперів. З огляду на вказане можна сміло стверджувати, що найбільшим винуватцем (забруднювачем) є саме Старояричівська сільська рада і тому за правилами логіки постає питання про відповідальність службових осіб за ці правопорушення, адже не трактористи і вантажники сільської ради вибрали місце утилізації відходів, а саме керівництво цього органу самоврядування давало їм вказівки про місце вивозу сміття.
 
Для підтвердження згаданих незаконних дій Старояричівської сільської ради надаю для ознайомлення копію відповіді Старояричівської сільської ради, яку в січні 2019 року надав сільський голова.
 
копію відповіді Старояричівської сільської ради
копію відповіді Старояричівської сільської ради 1
Хочу принагідно звернути увагу очільників відповідних державних структур, які б мали контролювати виконання згаданого рішення Суду. Виглядає так, що згадане рішення Суду- папірець, яким відзвітувала Радехівська місцева прокуратура, сам Суд та екологічні служби області- мовляв виявили і вжили заходів!!! А насправді що виявляється??? Новояричівській і Старояричівській раді це судове рішення- як туплетний папір!!! Ніхто і не збирався його виконувати. З викладеного постає питання- невже виконкоми згаданих рад не дбають про своє майбутнє, невже п.Кулику Р.Д. та п. Андрущенку А.О.- « все по цимбалах»? Чи власне благополуччя зупиняє і перекреслює всі моральні цінності?А як зреагують згадані державні органи (прокуратура, екологія, райдержадміністрація, суд)на такі кричущі факти порушень Закону?
 
Хто ж відповість за сплюндровану землю?
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 58 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558057

Лічильник