Увійти


Знову за ненадання відповіді на запит кошти стягнуть з бюджету сільради? А хто буде відповідати за інші порушення закону?

Бетоноукладальник в приміщенні народного дому
 
06.07.2019 року відбулось чергове судове засідання у Львівському окружному адміністративному суді у справі за моїм позовом про оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень - Старояричівської сільської ради Кам’янка-Бузького району Львівської області. За наслідком розгляду моєї скарги Суд постановив рішення? яким визнав дії Старояричівської сільської ради, щодо ненадання інформації на запит протиправними та зобов’язав відповідача надати точну, повну та достовірну інформацію (це вже п’яте рішення Суду стосовно протиправних дій цієї сільської ради- невже Старояричівська сільська рада стала епіцентром беззаконня?).
 
Знову Строяричівській сільській раді доведеться з бюджетних коштів виплачувати мені, як позивачу кошти судового збору, що мною сплачені за подачу позовної заяви до суду (Це вже стало системою у діяльності сільського голови Андрущенка А.О.- не надавати відповіді на запити, а потім сплачувати з бюджету за надання інформації, яку я зобов’язав надати Суд). Це щось нове у практиці сільського органу самоврядування? Чи не так? А може Андрущенко А.О. вирішив у такий спосіб «підірвати» бюджет сільської ради? А що, нехай сільська рада систематично платить мені за те, що сільський голова приховує від оприлюднення публічну інформацію!!! Це ж можна поставити на конвеєр?
 
Яку ж таку таємну інформацію не хотів оприлюднювати голова сільської ради? Може це якась стратегічна інформація, оприлюднення якої зашкодить національній безпеці України або Старояричівській громадиі? Наприклад, інформація про кошторис ремонту у Народному домі с.Руданці? Невже це таємниця? Але, виглядає саме так!! Не хотів сільський голова оприлюднювати цю інформацію. Чому? Саме після того, як суд спонукав Андрущенка А.О. оприлюднити(надати мені на запит) цю інформацію і вилізає це «утаємничене» дійство. Але все по порядку.
 
28.09.2017 року Старояричівська сільська рада уклала договір з ФОП Кучерепа М.Р. на ремонт підлоги та сцени Народного дому в с.Руданці (цей підприємець здійснює багато видів діяльності). Кошторисна документація складена на загальну суму 196 778,63 грн., а підрядні роботи були виконані до 31удня 2017 року. Навіть після того, як сільський голова «добровільно» погодився виконати рішення суду у наданих документах відсутні додатки:
 
№1- Договірна ціна;
 
№ 2- Графік фінансування;
 
№ 3- Графік виконання робіт. Та й не надано. Та й факт відсутності Акту виконаних робіт № 1 теж щось означає. Не будемо себе переобтяжувати різними цифрами, які закладені у кошторисі, хочу звернути увагу на одну цікаву інформацію. У акті № 2 приймання виконання будівельних робіт за жовтень 2017 році вказані наступні роботи:
 
  • 5. Улаштування підстильного шару щебеневого товщ.150мм, 11,25 м.куб.(вартість 17 664,08 грн.)
  • 6. Улаштування підстильного шару піщаного під підлоги залу, 15 м.куб.(товщ.20 см., вартість 10 902,6 грн.)
  • 9. Улаштування неармованих цементобетонних покриттів товщиною шару 20 см машинами бетоноукладального комплекту на рейко формах без нарізання і заливання швів у свіжоукладенному бетоні - 75 м.кв., (вартість 50 503,41 грн.)
  • 13. Нарізання швів, при улаштуванні покриттів машинами бетоноукладального рейкового комплекту, у затверділому бетоні із заповненням швів мастикою(нарізання деформаційних швів з заповненням пазовою сумішшю) - 71 м., (вартість 10 770,23 грн.).
 
Яка сума набігає - майже 90 тис.грн.? Я ще не брав до уваги завищені ціни на пісок та щебінь?!
 
Прочитавши викладене довго не міг зрозуміти, що означає виконання робіт за допомогою машин бетоноукладального комплекту. Звернувся за консультацією до фахівців-будівельників та Інтернету. Надаю читачам інформацію , що означає вислів «бетоноукладальні машини».
 
Бетоноукладальні машини призначені для розрівнювання, профілювання, ущільнення і опорядження бетонної суміші при будівництві з цементобетонних покриттів доріг, аеродромів, промислових майданчиків.
 
Бетоноукладальна машина являє собою раму, встановлену на колісний хід, що пересувається по рейко-формам, або гусеничний хід, що пересувається по ущільненій основі, на нижній частині якої змонтовані робочі органи: розрівнюючий вібробрус з поперечним качанням або шнековий розподільник, один або два ущільнюючих вібробруса, виглажуючий брус, обладнання для нарізання поздовжнього шва, змінна форма (у машин на гусеничному ходу), а на верхній – силове обладнання, трансмісія, пульт управління.
 
Укладання бетонної суміші відбувається при поступальному русі машини шириною захвату (в залежності від типу машини) 2,5…9 м і товщиною шару 15…30 см за один або декілька проходів.
 
 
Тепер ми знаємо, що бетоноукладальні машини це великі механізми (мінімальна ширина 2,5 м., які поступово рухаються по рейках і одночасно укладають бетон). В мене виникло питання-яким чином цю машину затягнули у приміщення Народного дому, там де відбувався ремонт підлоги? Та й чи доцільно використовувати таку техніку при ремонті площі у 75 кв.м.? Для того, щоб застосувати цю машину для вказаних робіт потрібно було або знімати дах у цьому будинку і краном встановлювати цю машину у приміщення, або розбирати вхідні та інші дверні проходи, щоб ця машина могла заїхати до приміщення Народного дому. А може машину привезли у розібраному вигляді? Можливо її збирали у приміщенні дому? З другого боку, щоб зрозуміти процес укладки бетону потрібно взяти до уваги, що згідно кошторису, такого у підлогу «вгатили» 15,15 м.куб., який при застосуванні таких машин повинен подаватись безперервно(мабуть т.з. Авто-бочками по 8 куб.м.), адже бетоноукладальні машини безперервно не тільки рівним шаром вкладають бетон, вони його одразу і ущільнюють.
 
Я не претендую на істину у останній інстанції, я тільки ділюсь своїми сумнівами, які в мене виникли при ознайомленні із згаданими документами. Слід відмітити, що прості арифметичні підрахунки показують, що у підлогу вкладено піску, щебеню та бетону на глибину (висоту) щонайменше 50 см. Знову викликає сумнів фактична наявність будівельних машин, які б застосовувались для ремонту підлоги у Народному домі в с.Руданці через відсутність у кошторисі будь- яких земельних робіт( для того, щоб на 50 см. у землю вкласти пісок, щебінь та бетон - повинна бути порожнина під ці будівельні суміші). Хто вибрав під підлогою землю? Відомостей немає про цей вид робіт!!! Як би замість дерев’яної підлоги вклали на 50 см. згаданого піску, щебеню та бетону із стяжкою, у висоту, то у зал Народного дому з вхідних дверей потрібно було би ставити сходи, щоб зайти на цю підлогу, рівень якої сягав би половині рівня сцени. У кошторисі відсутні будь які транспортні витрати по перевезенню до місць проведення будівельних робіт, згаданих механізмів, хоч в той же час передбачено навантаження сміття вручну та вивезення сміття до 10 км. ( Хто вивозив сміття теж невідомо? У кошторисі цієї інформації немає.). Так само немає і будь-яких договорів на використання підрядником цих будівельних машин, адже ФОП Кучерепа М.Р. не є спеціалізованою будівельною організацією, щоб утримувати на балансі такі машини, тож вони не могли взятись з повітря і працювати. Це тільки маленька частка тих відомостей, закладених у кошторисі на ремонт підлоги та сцени у Народному домі с. Руданці, що викликають сумніви у її достовірності, точності та повноті. Тобто, викладена у кошторисі інформація дає підстави стверджувати про те, що у будівельних роботах бетоноукладальні машини участі не приймали, а пісок і щебінь у вказаних в кошторисі об’ємах не використовувався.
 
Те, що у Народному домі с.Руданці зроблено ремонт підлоги та сцени- великий плюс сільському голові Андрущенку А.О. Але чи відповідає сума коштів сплачених за ремонт фактичним затратам? Чи не переплутав часом хтось державну кишеню із власною? Ось це саме головне питання. Хто це повинен перевірити (правоохоронні органи, держадміністрація, інженери технічного нагляду, казначейство, тощо)?
 
Жуков О.С.
 

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
  • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 29 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

  • Троценко - Добрянська Ольга
  • FumesothFet
  • Vasya
  • Sevnday
  • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
546
Перегляди статей
558285

Лічильник