Увійти


Матеріальна допомога сільського голови, чи легалізація коштів, здобутих незаконним шляхом?

Відмивання коштівНа інтернет – сайті PROZORRO ознайомився із оприлюдненими витратами Старояричівської сільської ради за 2017 рік. Дивним видались мені платежі для виплат матеріальної допомоги невідомим особам (прізвища отримувачів відсутні), які здійснювались за розпорядженнями голови сільської ради:
 
 • 24.03.2017 року- 67 000,00 грн.
 • 06.09.2017 року- 236 000,00 грн.
 • 29.05.2017 року- 6 000,00 грн.
 • 24.03.2017 року- 33 000,00 рн.
 • 06.09.2017 року- 17 000,00 грн.
 • 13.12.2017 року- 9 000,00 грн.
 
Як бачимо шістьма платежами виплачено бюджетних коштів безадресної матеріальної допомоги на суму понад 360 000,00 грн. Що це за кошти? Кому вони виплачені? На якій підставі?
 
Чому на цьому ж сайті оприлюднені адресні платежі за 13.12.2017 року з виплати матеріальної допомоги у розмірі 1 000,00 грн. наступним громадянам:

Кручкевич Ірині Сергіївні, Кокодинському Юрію Ярославовичу, Величко Марії Іванівні, Кокодинській Оксані Сергіївні, Харачко Вірі Степанівні, Величко Миколі Івановичу?
 
Чому не вказані отримувачі матеріальної допомоги згадані вище?

На мій журналістський інформаційний запит щодо надання інформації про наявність обліку малозабезпечених сімей та надання для ознайомлення нормативного документу, яким керується сільська рада при виділенні матеріальної допомоги малозабезпеченим сім’ям сільська рада інформації не надала.
 
Враховуючи утаємниченість та приховування від оприлюднення «щасливих власників» згаданої матеріальної допомоги- звернувся до Суду. Львівськй окружний адміністративний суд зобов’язав Старояричівську сільську раду надати мені запитувану інформацію у повному обсязі.
 
Тільки після втручання у це питання Суду сільський голова надав інформацію наступного змісту:
 
«- в Старояричівській сільській раді відсутні облік малозабезпечених сімей;

- при видачі матеріальної допомоги потребуючим верствам населення враховувались заяви громадян та розпорядження сільського голови від 2017 року».
 
З наданої відповіді можна зробити висновок, що бюджетні кошти виплачувались безпідставно? Якщо сподобався сільському голові- отримуй матеріальну допомогу! Не сподобався, маєш з ним конфлікт- матеріальної допомоги не отримаєш. Так виглядає схема виплат матеріальної допомоги?
 
Кого з односельчан «ощасливив» сільський голова, надаючи своїм розпорядженням такі великі суми коштів? За 236 000 грн. матеріальної допомоги можна придбати автомобіль? За які заслуги перед сільським головою отримав «щастя»?
 
Щоб отримати повну інформацію по цьому питанню - звернувся із запитом до Управління ДКС України у Кам’янка-Бузькому районі. Відповідь за підписом заступника начальника управління Борис Г. просто вразила. Виявляється у казначействі теж не мають інформації про отримувачів згаданих бюджетних коштів (???). Для надання відповіді на запит Борис Г. «примудрилась» незаконно скерувати його до сільського голови???
Дивно все це виглядає, адже питання торкається коштів Державного бюджету, а виявляється, що ці кошти казначейство не пильнує? Виплатили і забули? Чому?
 
Маю право на свою думку з цього приводу. Можливо, згадана матеріальна допомога - це одна із лазівок керівників сільської ради для легалізації коштів, здобутих незаконним шляхом.
 
Ця версія потребує перевірки правоохоронними органами, але чи вона їх зацікавить?
 
Громадсько-журналістське розслідуваання у цьому напрямку триває і його наслідки будуть оприлюднені.
 
Жуков О.С.

Загальний рейтинг ($ s)

$ s з 5 зірок
 • Немає коментарів

Залиште Ваші коментарі

Залишити коментар в якості гостя

0
Ваші коментарі можуть бути редаговані адміністратором.
Автор :

На сайті

На сайті 24 гостей та відсутні користувачі

Останні користувачі

 • Троценко - Добрянська Ольга
 • FumesothFet
 • Vasya
 • Sevnday
 • Sevenday

Статистика

Користувачі
506
Статті
630
Перегляди статей
642831

Лічильник